Zíbův hattrick přinesl Ocelářům další body

11.08.2010 · Ondřej Kubát
Hokejisté Třince stále nepoznali v přípravě na novou sezónu hořkost porážky. Platí to i po druhém kole Tipsport Cupu, v jehož rámci zvítězili na ledě prvoligové Olomouce 7:4. Hattrickem se blýskl obránce Lukáš Zíb, další branky přidali Vágner, Květoň, Polák a Kohn.
TsC2, středa 11.8.2010
Olomouc
4:7
Zimní stadion Olomouc
Třetiny: 0:1, 3:2, 1:4  Branky a nahrávky: 28. Smejkal (Haas), 28. Pekr (Zbořil), 40. Řípa (Černý), 54. Haas (Meidl, Coufal) – 3. Vágner (Lojek, Peterek), 21. Květoň (Hrabal, Cartelli), 25. Zíb (Cartelli, Adamský), 42. Polák (Polanský, Varaďa), 48. Zíb (Peterek, Květoň), 50. Kohn (Bonk), 60. Zíb (Cartelli). Rozhodčí: Přikryl – Kašík, Novák. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 700. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:6, 4:6.
Žigárdy – Haas, Ministr, Smejkal, Mikšan, Černý, Brančík, Meidl, Řípa, Mikel, Ondrůšek, Zbořil, Janáček, Nedbálek, Coufal, Bartoň, Lhotský, Chomič, Matějíček, Polodna, Pekr.
Duba – Hrabal, Seman, Zíb, Cartelli, Lojek, Vágner, Ostřížek, Doczy, Růžička, Květoň, Kohn, Adamský, Peterek, Nielikainen, Bonk, Polák, Varaďa, Lefebre, McGregor, Polanský.

Lepší vstup do utkání měli hosté z Třince, kteří od první minuty zaměstnávali olomouckou obranu. Ve třetí minutě získal kotouč Martin Vágner a střelou přes clonící hráče poslal kotouč za Žigárdyho záda – 0:1. Domácí mohli odpovědět o tři minuty později, kdy hosté nabídli Kohoutům dvojnásobnou přesilovku. Útočníci Mory ale vyrovnání odmítli. V dalším průběhu první třetiny měli více kotouč na hokejkách Slezané, kteří ale olomouckou obranu nezdolali.

Po ne moc atraktivní první třetině nabídla druhá část olomouckému publiku více z hokejové krásy. Nejprve se hosté ve dvojnásobné přesilové hře dostali do dvoubrankového vedení. Jmenovitě to byl David Květoň – 0:2. O chvíli později jej ve hře 4 na 4 napodobil Lukáš Zíb, který před Žigárdym tečoval nahození Maria Cartelliho – 0:3. V tu chvíli to s Morou vypadalo hodně bledě, ovšem výběr trenérů Tomajka a Fialy se do konce třetiny dokázal vzchopit a vrátil se zpět do utkání. V polovině zápasu unikl domácí Radim Haas, jehož pokus vyrazil Duba pouze k Filipu Smejkalovi, který přesně zakončil – 1:3. Toto skóre trvalo jen půl minuty. Matěj Pekr se zmocnil kotouče v levém kruhu a střelou pod ruku třineckého gólmana snížil na rozdíl jediné branky – 2:3. Šance se střídaly na obou stranách a obrany tak měly napilno. Pár sekund před koncem třetiny zaskočili Hanáci hostující obranu potřetí. Jiří Řípa využil přesnou nahrávku Richarda Brančíka a srovnal stav utkání – 3:3.

Poslední třetina začala lépe pro hosty, když hned ve 42. minutě se štěstím procpal kotouč mezi betony domácího gólmana Vojtěch Polák – 3:4. Třinečtí opět hráli svou hru a Kohouti měli problémy s kombinací. Ve 48. minutě měli Oceláři výhodu jednoho muže v poli, kterou dokázali potrestat. Druhou branku v zápase si připsal Lukáš Zíb – 3:5. Hosté i nadále pokračovali v útočné hře. Ve 49. minutě obkroužil Žigárdyho svatyni Ladislav Kohn a střelou pod horní tyčku zvýšil na 3:6. Kohouty ale nepříznivý stav nepoložil a i nadále se snažili zaměstnávat gólmana Dubu. Šest minut před koncem vykřesal naději pro Hanáky Radek Meidl, když sám před Dubou skóroval – 4:6. Všechny naděje ale vzaly za své, když Kohouti nedokázali využít ani jednu ze dvou přesilovek v závěru utkání. Naopak při závěrečné power-play se přes celé kluziště trefil Lukáš Zíb, který tak zaznamenal hattrick – 4:7.

Jan Tomajko (trenér HC Olomouc): Myslím, že jsme dnes odehráli lepší zápas než včera ve Zlíně. Líbilo se mi, že jsme zareagovali na ten nepříznivý stav a dokázali jsme z 0:3 vyrovnat na 3:3. Musíme hráčům poděkovat, že to nezabalili. Ty góly nás potom nakoply a začali jsme více bojovat. Najednou byl zápas vyrovnanější, jen škoda těch gólů, které jsme inkasovali ve třetí části.

Pavel Marek (trenér HC Oceláři Třinec): Začátek utkání vypadal jednoznačně, pak jsme zbytečně polevili a dostali jsme zbytečné góly. Olomouc hrála výborné utkání, na první ligu mají výborný tým, se kterým si není radno zahrávat. Na poslední třetinu jsme se zase zkoncentrovali, přeházeli jsme sestavu a chtěli jsme utkání za každou dotáhnout do vítězného konce, což se nám podařilo.