Z tygří arény s tříbodovým nákladem!

02.12.2011 · Daniel Ježek
Do druhé poloviny základní části vstupovali Oceláři na ledě Bílých Tygrů z Liberce. Po nerozhodných čtyřiceti minutách se se střeleckou muškou setkali Slezané, kteří ve třetí třetině nastříleli tři branky! Dvěma góly pohřbil Liberec "liberecký" Tomáš Klimenta.
27.kolo, pátek 2.12.2011
Liberec
1:4
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:3  Branky a nahrávky: 21. Čakajík (Výtisk, Kudrna) - 7. Zíb (Květoň, Hořava M.), 42. Klimenta (Peterek), 50. Květoň (Hrabal), 59. Klimenta (Bonk, Orsava). Rozhodčí: Šindler, Gofman - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6, navíc Štich (LIB) - Rufer (TRI) 5 min + DKU. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4470. Střely na branku: 39:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Pinc - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Derner, Ulrych, Pavlů, Holub, Štich - Bartovič, Bulíř, Kudrna - Vantuch, Vak, Bárta - Krejčík, Špaček, Bortňák - Kopic, Jonák, Urban P.
Hamerlík - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Kania, Cartelli, Hořava P., Hrabal - Hořava M., Bonk, Květoň - Klimenta, Peterek, Orsava - Chovan, Polanský, Kohn - Rufer, Ostřížek, McGregor.

Do zápasu lépe vkročili hosté, hned v úvodní minutě přišla jejich přesilová hra a v ní jejich první šance. Tu měl na svědomí jubilant Jan Peterek. S jeho přesilovkovým pokusem si však Pinc ještě poradil. Nebylo tomu tak v sedmé minutě, kdy Květoň najel do rozhozené liberecké obrany a předložil milimetrový pas Lukáši Zíbovi. Ten se nacházel sám mezi kruhy, odkud nasměroval kotouč za záda Marka Pince.

První polovina úvodní třetiny tak patřila Ocelářům, druhou se pro sebe urvali Tygři. Dvakrát se v dobrém světle předvedl slovenský forward Milan Bartovič. Nejprve z kruhu napálil kotouč do spodního oblouku branky a s blížícím se koncem první periody pak předvedl kličkovanou skrz celé kluziště. Dostal se i k zakončení, avšak Hamerlík si tuto střelu pohlídal.

Prostřední perioda začala tak, jak si jistě každý domácí fanda přál. Hned po šestnácti sekundách totiž předvedla pohlednou kombinaci domácí trojice Kudrna, Výtisk a zakončující Martin Čakajík, který z kruhu se štěstím procedil kotouč za hostujícího gólmana. Také další významnější příležitost patřila domácím. Tentokrát se v ní ocitl Jaroslav Kudrna, jenž z mezikruží pálil osamocen, Hamerlík ale zasáhl ramenem.

V druhé polovině prostředního dějství viděly tribuny další dvě slibné šance. Tentokrát se o ně oba týmy podělily. Nejprve dostal na brankovišti čas Tomáš Vak, ten svou střelu nasměroval pouze do středu branky, kde byl pochopitelně Hamerlík. Na opačném konci zahrozil kapitán Radek Bonk, jenž se prosmýkl kolem Ulrycha a namířil si rovnou do brankoviště. Kotouč však za brankovou čáru nedostal, zatímco Marka Pince po vzájemné kolizi ano. Ten byl poté otřesen, ovšem v zápase pokračoval.

Také poslední třetina přinesla brzkou branku. Postaral se o ní libereckým tribunám dobře známý Tomáš Klimenta, ovšem velký podíl na brance měl také nahrávající Peterek, který obelstil Pince přihrávkou kolem první tyče, zatímco Pinc pokračoval s Peterkovým pohybem za libereckou klecí. Hned vzápětí mohl při přečíslení zvýšit Miloslav Hořava, avšak Pinc se s jeho pokusem od levého mantinelu poradil.

S polovinou třetí periody už ale navýšení třineckého náskoku přišlo. Další krásnou kombinaci zápasu předvedla dvojice Josef Hrabal a zakončující David Květoň. Ten z hranice brankoviště v podstatě jen zametl přesný pas produktivního zadáka.

Druhá polovina závěrečných dvaceti minut se nesla spíše v duchu tvrdých soubojů a strkanic, z čehož vybočil snad jen zákrok Petera Hamerlíka, který se vytasil s krásným semaforem proti střele domácího Krejčíka. A také závěrečná branka Tomáše Klimenty, který pojistil výhru trefou do prázdné branky. To ovšem ještě nebylo vše.

S necelou minutou do konce se pak znovu ukázalo tvrdá stránka hokeje, když domácí David Štich a třinecký Adam Rufer přišli s nefalšovanou pěstní výměnou, jakých v našich končinách moc nevidíme. Oba kohouti odešli do šaten s pětiminutovými tresty a touto boxerskou vložkou také zápas zakončili. Po závěrečné siréně si ještě Marek Trončinský a Lukáš Zíb přijeli pro ceny určené nejlepšímu hráči utkání z obou týmů.

Jiří Kalous (Bílí Tygři Liberec): První třetina se nám moc nepovedla, pak jsme ale srovnali krok. Ve druhé jsme měli spoustu brankových příležitostí a zápas mohl dopadnout jinak. V závěrečné jsme inkasovali laciné branky, což bylo rozhodující. Výsledek se pak už těžko otáčel. Odehráli jsme dnes ale slušné utkání.

Břetislav Kopřiva (Oceláři Třinec): My jsme šli do utkání s tím, že ho nechceme prohrát. V Liberci se nám v minulosti dařilo. Kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a vstup do něho byl dobrý. Druhá třetina byla z naší strany špatná a můžeme být rádi, že jsme to udrželi. Nakonec rozhodla jedna branka.