Vyrovnaný zápas s Boleslaví rozhodly až nájezdy, bonusový bod zůstal doma

18.10.2015 · Tomáš Vacho
Duel mezi Třincem a Mladou Boleslaví se zprvu vyvíjel velmi pozitivním směrem pro domácí celek, který po první dvacetiminutovce vedl o dvě branky. Středočeši ale zlepšili hru, ve druhém dějství srovnali a ve třetí třetině zásluhou Pacovského dokonce otočili vývoj. Hrobníkovi z lopaty domácí utekli díky Polanského úniku 12 sekund před koncem třetí třetiny. Zápas dospěl až k samostatným nájezdům, které lépe zvládnul domácí tým.
12.kolo, neděle 18.10.2015
Ml. Boleslav
4:3sn
Třetiny: 2:0, 0:2, 1:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 5. Meidl (Růžička), 18. Polanský (Roth, Dravecký), 60. Polanský (Klepiš), 65. Dravecký – 26. Holub (Urban), 34. Výborný (Stříteský, Urban), 49. Pacovský (Urban, Holub). Rozhodčí: Roman Polák, Vladimír Šindler – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5028. Střely na branku: 28:34. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.
Hrubec – Linhart, M. Doudera, Klesla, Roth, L. Doudera, Nosek, Hrabal – Dravecký, Polanský, Irgl – Svačina, Plíhal, Klepiš – Orsava, Rákos, Hrňa – Meidl, Růžička, Káňa
Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Robar, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Ďurač, Urban, Pacovský – Látal, Hruška, Klimenta – Musil, Žejdl, Bárta

První střela, první gól. Třinec si lepší start zápasu přát nemohl. Radek Meidl totiž v páté minutě stál na správném místě, odkud poslal odražený kotouč za Ritticha a dočkal se tak první branky v extralize.

Domácí měli převahu i nadále, ale vyjma Douderovy tyče se k vážnější šanci nepropracovali. Největší šancí Boleslavi prvního dějství byla Střítezského střela z pravého kruhu, která ale taktéž zazvonila pouze o konstrukci Hrubcovy brány.

Oceláři v závěru první třetiny pak znovu zatlačili na pilu a brzy to přineslo výsledky. Navrátilec Roth vyslal od modré čáry prudký projektil, který Rittich pouze vyrazil před sebe, čehož využil Jiří Polanský a podobně jako u první branky dorazil puk za brankovou čáru.

Začátek prostřední třetiny napovídal, že Třinec bude i nadále kontrolovat hru, což demonstrovala spolupráce na ose Roth – Meidl, kde druhý jmenovaný ve vyložené šanci ztroskotal na skvěle zasahujícím Rittichovi.

Jenže v šestadvacáté minutě bylo vše jinak. Bruslaři vyhráli buly v útočném pásmu, puk se dostal k Janu Holubovi a ten šikovně schovanou střelou překvapil Hrubce a snížil. Prakticky z protiakce se ke slovu znovu přihlásil Třinec, ale Irgl v dobré šanci nenašel skulinu mezi betony Ritticha. To byla na dlouho poslední šance Třince, v následujícím průběhu udával tempo soupeř.

Nejprve se v polovině zápasu prodral po levé straně až před Hrubce Pacovský, ale domácí brankář ještě vedení svého týmu udržet dokázal. Za další dvě minuty již ale bylo vyrovnáno. Boleslav zahrávala přesilovou hru, v jejímž průběhu Střítezský našel Davida Výborného, který zkusil štěstí z prakticky nulového úhlu, a překvapivě mu to vyšlo.

Boleslav pak dále svého soupeře přehrávala, v šestatřicáté minutě znovu úřadovala dvojice Střítezský – Výborný, třinecký gólman musel betonem likvidovat další nebezpečnou střelu druhého jmenovaného.

Na začátku třetí třetiny mohli jít hosté do vedení, ale Pacovského zakončení v samostatném úniku Hrubec vyrazil. V devětačtyřicáté minutě už ale ani třinecký strážce nedokázal zabránit další brance na kontě Bruslařského klubu. Domácí defenzíva umožnila dvakrát vystřelit Dominika Pacovského, který znovu úřadoval a tentokrát bylo jeho počínání úspěšné – z dorážky překonal Hrubce.

V dalším průběhu již k vidění žádné šance nebyly, Třinec odvolal gólmana a navíc musel Irgl faulovat ujíždějícího Musila. Diváci se již odebírali k východu, když Kučný neskutečně chyboval na útočné modré čáře, čímž umožnil samostatný únik Jiřího Polanského, který se díky bekhendovému blafáku postaral o to, že Třinec utekl hrobníkovi z lopaty. Vyrovnávací branka padla 12 sekund před závěrečnou sirénou.

V následujícím prodloužení se nejprve do puku opřel Roth, jehož prudká rána nadělala vrásky Rittichovi, který kotouč pouze vyrazil k Rákosovi. Ten ale skákavý kotouč zkrotit nedokázal. Po krátké odmlce zahrozil i druhý tým, Ovčačík využil zaváhání Draveckého a ujel po pravé straně, ale bekhendový pokus skončil pouze na Hrubcově vyrážečce.

O tom, kdo získá bonusový bod, tak musely rozhodnout samostatné nájezdy, ve kterých se lépe vedlo domácímu celku, rozhodující nájezd proměnil Vladimír Dravecký.

Václav Varaďa (asistent trenéra Třince): "Úvod zápasu byl přesně dle našich představ, dvě rychlé branky nás dostaly na koně. Od druhé třetiny jsme tahali za kratší konec, pouštěli jsme hosty do mnoha šancí. To se opakovalo také v posledním dějství. Musím říct, že jsme dnes byli šťastnějším týmem. Oceňuji tým, že to nevzdali a makali do poslední vteřiny. Odměnou byla vyrovnávající branka. Máme sice dva body, nemyslím si ale, že jsme byli lepším týmem."

František Výborný (trenér Mladé Boleslavi): "Třinec má skvělé mužstvo, navíc se uzdravila většina zraněných, takže až na pár výjimek hráli kompletní. Ač jsme prohrávali 0:2, tak jsme klukům říkali, že odehrajeme dobrý zápas. Ve druhé třetině jsme srovnali krok, vypadalo to velmi slušně. Vývoj se pak otočil, dvanáct vteřin před koncem jsme ale inkasovali. Jsme z toho zklamaní, odvést z Třince všechny body se nestává každý den. To mě na dnešním zápase mrzí. Jinak herní projev týmu byl velmi dobrý, celkově to bylo dobré utkání."