Výhra na ledě rivala - Oceláři triumfují na Kladně!

03.01.2014 · Martin Stebel
Konečně! V rámci 35. kola Tipsport extraligy Oceláři dokázali prolomit bodový půst na hřištích soupeřů a vítězí po samostatných nájezdech na kladenském kluzišti 2:1. Úvodní trefu Slezanů obstaral Jakub Orsava, prémiový bod zajistil v dramatickém rozstřelu navrátilec Vojtěch Polák!
35., pátek 3.1.2014
Kladno
1:2sn
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 11. Dragoun (Kaberle) – 40. Orsava (Krejčí), rozhodující nájezd Vojtěch Polák Rozhodčí: Hodek, Horák – Brejcha, Suchánek Vyloučení: 5:7, navíc T. Kaberle (Kla) 10 min. OT Využití: 1:1 Diváci: 2957 Nejlepší hráči zápasu: Michal Dragoun – Vojtěch Polák
Chábera – D. Růžička, Kaberle, Doudera, Procházka, P. Hořava, Jankovič, Gutwald – M. Hořava, Dragoun, Tenkrát – Kuchler, Havlíček, Rudovský – Bajaruns, Lukáč, Eberle – Hrdel, Strnad.
Hamerlík – Roth, Galvas, Hrabal, Linhart, Roupec, Krejčí, Foltýn – Martin Růžička, Polanský, Adamský – Květoň, Bonk, Varaďa – Polák, Peterek, Rákos – Hrňa, Matuš, Orsava

Střetnutí 35. kola Tipsport extraligy mezi Kladnem a Třincem začali lépe domácí, ale Tenkrátův pokus v první minutě trefil jen Hamerlíkovu hruď. Na druhé straně se snažil prosadit Daniel Krejčí, také jeho rána neskončila úspěchem. Stejně tak si vedl po Peterkově nahrávce Rákos. Postupem času však přebrali iniciativu Středočeši, kteří měli v úvodu lepší start za kotoučem. Na hostující straně stojí za zmínku snaha Orsavy, jenž po pohotové kličce na ose hřiště vypálil, ale Chábera byl na svém místě.

Skóre se poprvé měnilo v polovině jedenácté minuty. Kladenskou početní výhodu dokázal využít Michal Dragoun, jenž prudce vystřelil, skrz bráníciho Galvase toho Peter Hamerlík moc neviděl a inkasoval - 1:0! V dalším průběhu úvodní části měli hosté velkou snahu vyrovnat, jenže Chábera odváděl kvalitní práci a Peterka s Květoněm "vyčapal". Také domácí mužstvo mělo enormní snahu navýšit vedení, pokusy Rudovského a Lotyše Bajarunse ale postrádaly přesnost i potřebnou razanci.

Prostřední třetinu odstartovala třinecká přesilovka. Slezané po celou dobu drželi Rytíře v pásmu, ale Růžička ani Roth nebyli přesní. Začátkem 27. minuty byl blízko gólu domácí Jakub Strnad, ovšem nevyřešil situaci optimálně a Hamerlíkovu klec těsně přestřelil. Slovenský brankář si krátce poté poradil také s možností Michala Lukáče, neujala se ani dorážka Laurise Bajarunse. Krátce před polovinou utkání stojí za zmínku nadějná příležitost Jana Rudovského, také on z výhodné pozice poslal touš mimo tři tyče.

Velkou dávku štěstí si hosté vybrali v minutě číslo 34. Před Hamerlíkem se konala obrovská skrumáž, extřinecký Miloslav Hořava byl blízko gólu, jenže skákavý kotouč usměrnil vedle. Na druhé straně se k zakončení dostával Jiří Polanský, ale ani nejproduktivnější Ocelář, před kterým byla na okamžik odkrytá branka, nedokázal skórovat. V závěru druhé třetiny hráli hosté početní výhodu, a po neuvěřitelných 327 minutách mohli na hřišti soupeře zvednout ruce nad hlavy na znamení radosti ze vstřeleného gólu. Pouhých jedenáct vteřin před odchodem do šaten dorazil Krejčího střelu z předbrankového prostoru za bezmocného Cháberu Jakub Orsava - 1:1!

Začátkem třetí části se připomenul Josef Hrabal, jehož prudká střela prolétla asi metr vedle tyče. Za Středočechy se mohl do střelecké listiny zapsat nejzkušenější zadák Tomáš Kaberle, ale ani on nebyl úspěšný. Během oslabení měl solidní možnost Daniel Rákos, který v samostatném úniku prověřil Cháberu střelou švihem. V dalším průběhu měli Oceláři optickou převahu, ale střelecká nemohoucnost byla stále značná.

Kladenští mohli jít do vedení sedm minut před koncem, kdy před Hořavou zívala poloodkrytá klec, ovšem z ostrého úhlu nedokázal puk usměrnit do sítě. V početní výhodě mohl podruhé v utkání skórovat Michal Dragoun, jenž pohotově pálil z prostoru pro buly, ale Hamerlík vytasil znamenitý zákrok. V závěrečných minutách byl blízko trefy Kaberle, který tečoval nahození Hořavy. Kladenský matador však neskóroval. Za Oceláře mohl napsat tříbodovou pointu Daniel Rákos, kterému zpoza branky nahrával Peterek, jenže trefil jen Cháberovu lapačku.

V nastaveném čase jsme na začátku sledovali spíš oboustranně opatrný hokej. Domácí Dragoun si z levého křídla nabruslil do nadějné šance, jenže zasáhl pouze brankovou konstrukci. Oba týmy měly špatnou disciplínu, z čehož rezultovalo vyloučení a hra tří proti třem, ale ani při menším počtu hráčů vítězný gól nepřišel. O majitelích prémiového bodu tak musely rozhodnout nájezdy.

V dramatickém rozstřelu se dlouho nedokázal nikdo ze soupeřů prosadit, jelikož oba gólmani kralovali. Skóroval až v páté sérii Vojtěch Polák, který zvolil bekhendovou kličku a byl úspěšný - 1:2!

Jiří Čelanský (Kladno): "Viděli jsme urputný boj, ve kterém jsme bohužel nezískali alespoň dva body. Po čtyřech zápasech, kdy Rytíře vedu, jsem maximálně spokojen s nasazením a obětavostí hráčů, ale bohužel v koncovce se nám nedaří. Pokud se týká posílení kádru v ofenzivě, tak je to záležitost určitého ekonomického stropu, který je na Kladně."

Jiří Kalous (Třinec): "Bojovalo se o každou píď ledu a jsme nesmírně šťastní, že jsme získali kýžený bod navíc. Navíc po dlouhé době jsme prolomili nulovou bilanci ve střílení branek na hřištích soupeřů. Snad nám to pomůže i do dalších utkání."