Vydřená výhra nad Energií, Oceláři zvítězili poosmé v řadě!

04.01.2015 · Daniel Ježek
K prvnímu zápasu roku 2015 do třinecké WERK ARENY dorazila karlovarská Energie. Utkání prvního s devátým nabídlo vyrovnanou bitvu, z dvoubodové výhry se nakonec radují Oceláři. Vítězství v prodloužení trefil Jakub Klepiš.
34.kolo, neděle 4.1.2015
Karlovy Vary
2:1p
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 40. Hrňa (Klepiš, Hrabal), 62. Klepiš (Roth) – 44. Sičák (Duda, Harant). Rozhodčí: Mikula, Šindler – Jelínek, Pešek . Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Střely na branku: 32:29. Zblokované střely: 12:9. Hity: 16:8. Vhazování: 46:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. Nejlepší hráči: Jakub Klepiš - Vladimír Sičák.
Hrubec – Klesla (C), Roth, Linhart, Galvas, Hrabal, M. Doudera, L. Doudera, Nosek – Orsava, Klepiš, Hrňa – Adamský, Polanský (A), Dravecký – Rufer, Matuš, Žejdl – Cienciala, Kindl, Jašek.
Závorka – Sičák, Harant, Redlihs, J. Tomeček, Šmach, Dvořák, Šidlík, Flek – Duda (C), Balán (A), D. Hruška (A) – Vachovec, Kverka, V. Tomeček – Micka, Skuhravý, Koblasa – Pšurný, R. Hruška, Heizer.

Úvod zápasu Ocelářů s Energií nabídl poměrně vlažné tempo. Oběma týmům se nedařilo propracovat k zakončení, brankáři v úvodních minutách příliš práce neměli. Jako první v utkání mohli zahrozit hosté ve čtvrté minutě. Karlovarští hráli přesilovku, dlouho se ale nemohli usadit před třineckou brankou. Jedinou větší šanci v početní výhodě měl Radim Hruška, jeho akci ale Hrubec zastavil.

Třineckou arénu mohl v desáté minutě rozradostnit Dravecký. Ten dostal pas za hostující obranu od Hrabala, Dravecký ale puk nezpracoval dobře, celá akce skončila u Závorky. Slezané si svou první početní výhodu zahráli v minutě šestnácté. Druhá třinecká formace v ní předvedla pohlednou kombinaci, Adamský ale nedokázal za Závorkova záda usměrnit pas z hole Draveckého.

Prostřední periody tak začínala za stejného stavu, jako celý zápas. Bezbrankové skóre mohl ve dvacáté šesté minutě změnit Adamský, který spolu s Orsavou šel do protiakce ve vlastním oslabení. Adamský ale z bezprostřední blízkosti nedokázal propálit hostujícího brankáře. Za další dvě minuty nechal karlovarského gólmana vyniknout Matuš.

V dalším průběhu druhé dvacetiminutovky se šance střídaly na obou stranách. Závorka zlikvidoval pokusy Linharta, Noska či Klepiše. Šimon Hrubec pak čelil střelám z hokejek Tomečka, Kverky nebo Šmacha.

První gól tak WERK ARENA viděla až v poslední minutě druhé periody. Časomíra ukazovala necelé tři vteřiny do druhé přestávky, když Oceláři dokázali zužitkovat přesilovku. Po přesném pasu Klepiše se z vrcholu kruhu přesně trefil Erik Hrňa.

Třinecké vedení ale vydrželo jen necelé čtyři minuty. V úvodních minutách sice domácí hráli přesilovku, několik střeleckých pokusů ale úspěšných nebylo. Energetici se vzápětí také dostali do početní výhody a dokázali ji využít. Po Dudově pasu se do kotouče opřel Vladimír Sičák, jeho bombu zastavila až síť Hrubcovy klece – 1:1.

Oceláři si mohli vedení na svou stranu strhnout za tři minuty. Žejdl se po levém křídle natlačil až před Závorku, na hostujícího brankáře ale vyzrát nedokázal. Slezané svou aktivitu postupně navyšovali, v závěrečných minutách třetí třetiny zatlačily Energii do defenzívy, Závorku ale překonat nedokázali. Nejblíže k brance byl Matuš, z ostrého úhlu ale trefil jen beton hostujícího brankáře.

Šedesát minut vítěze nepřineslo, rozhodnout muselo prodloužení. Hned po devatenácti vteřinách nastaveného času nabídl Duda domácím přesilovku, tu Slezané dokázali přetavit ve druhý bod. Vladimír Roth namazal Jakubu Klepišovi, třinecký útočník ránou z voleje rozhodl o vítězi duelu. Oceláři – Energie 2:1 po prodloužení.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Za dva body jsme rádi, výkon ale z naší strany nebyl kladný. V naší hře byly dobré věci, obrovské problémy jsme ale měli s úpornou defenzívou soupeře v obranném pásmu. Nevytvořili jsme si hodně šancí, přesilovky taky nebyly nijak dobré. Hráli jsme v nich velmi staticky, do dalších zápasů na tom musíme zapracovat. Utkání dopadlo šťastně pro nás, Karlovy Vary si ale ten bod za předvedený výkon zasloužily. Ztráta nás mrzí, takhle to ale někdy v hokeji je.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Nechci být po utkání neskromný, samozřejmě jsme spokojeni se ziskem jednoho bodu. V naší situaci bychom si ale přáli víc. Respektuji soupeře, jeho síla je obrovská. Naše mužstvo si dnes ten bod zasloužilo. Kluci hráli zodpovědně, měli nasazení, dobře bruslili. Bod je nám odměnou.