Vítěznou sérii uťala smůla v zakončení

06.10.2009 · Adam Sušovský
Třinečtí v nepřímé bitvě o první místo v tabulce nestačili na vlastním ledě Pardubicím. O výsledku rozhodla první třetina, kterou hosté zvládli 3:0. Domácí nemohli dlouho vyzrát na výborného Haška v bráně. O jediný čestný úspěch Ocelářů se postaral ve 41. minutě střelou od modré Lukáš Zíb.
13.kolo, úterý 6.10.2009
Pardubice
1:5
Zimní stadion Třinec
Třetiny: 0:3, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky: 41. Zíb (Cartelli, Malec) - 3. Sýkora (Píša), 8. Jilson (Špirko), 19. Genoway (Rákos, Píša), 22. Koukal, 58. Nakládal (Koukal, Zohorna). Rozhodčí: Husička, Hradil - Chytil, Bryška. Vyloučení: 12:11. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3954. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5. 3954
Duba (21. Hamerlík) - Seman, Malec, Zíb, Lojek, Cartelli, Výtisk, Hrabal, Andersons - Polanský, Kohn, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Martynek - Tomas, Polák, Kútny - Kanko, Ostřížek, Podešva.
Hašek – Kočí, Čáslava, Nakládal, Havíř, Píša, Kolář II, Jillson – P. Sýkora, Špirko, Pivko – Zohorna, Koukal, Starý – Cetkovský, Genoway, Somík – Klejna, Semorád, Rákos – Buchtele.

Úvodní třetina přinesla velké šance na obou stranách. Využít se je ovšem povedlo pouze Pardubicím. Tu první zužitkoval po výzvě Pivka přesnou ránou z mezikruží kanonýr Petr Sýkora - 0:1. Zdvojnásobení vedení přišlo o pouhých pět minut později, když Špirkovu střelu dorazil do brány Jeff Jillson - 0:2. Ještě předtím ale domácí spálili tři obrovské šance. V přesilovce trefil nejprve Peterek tyč, poté zblízka zakončoval Růžička a neujala se ani tvrdá rána Lukáše Zíba. Tečku za skórem v první třetině tak udělal třetím gólem Pardubic útočník Colby Genoway, který uplatil svůj zámořský důraz na brankovišti Duby - 0:3. A přece to ještě nemuselo být ze strany Eatonu vše. O necelou půlminutku později totiž našel Špirko rozjetého Sýkoru, který příklepem z pravého kruhu napálil pouze dobře vyjetého Tomáše Dubu.

O první přestávce nahradil Dubu v bráně Třince Peter Hamerlík, ale ani on nevstoupil do zápasu dobře. Hned z první vážnější akce totiž lovil puk ze své sítě. Ve třiadvacáté minutě napřáhl z levého kruhu Petr Koukal a vymetl přesně pravou pavučinu v bráně Ocelářů - 0:4. Třinecké čtvrtá branka položila a častými fauly hráli hostům do karet. Eatonu se ovšem nepovedlo využít ani jednu minutu a půl dlouho dvojnásobnou výhodu a tak přišel na řadu Třinec. Pardubice mu častými fauly usnadnily závěr prostřední části, kterou poslední tři minuty domácí dohrávali proti třem hráčům Východočechů. Obrovské šance Polanského, Květoně a Peterka ani nyní gólový efekt nepřinesly. Podruhé do šaten tak oba celky putovaly za stavu 0:4.

Do třetí části se přenesly všechny tři vyloučení hostů. Třinečtí tak měli možnost začít třetinu v přesilové hře 5 na 3 a tu také využili. Mario Cartelli nabil na modré Lukáši Zíbovi, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:4. Oceláři po vstřelené brance vycítili šanci, loženka Semana se ale neujala. S přibývajícím časem se na hokejky domácích lepila spíše jen bezmoc a křeč. Hosté si tak vítězství uhlídali a dvě minuty před koncem pečetili přesilovkovou ránou Jakuba Nakládala – 1:5. Díky většímu štěstí při zakončení si tak Pardubice odváží na východ Čech všechny tři body. Pětizápasová vítězná série Ocelářů skončila, v zápase ovšem výrazně horším týmem rozhodně nebyli.

Jan Votruba (Pardubice):
Jeli jsme sem s velkým respektem, protože domácí mužstvo dělalo v posledních kolech skvělé výsledky a hrálo super hokej. Start do utkání byl výbornej. I za tohoto stavu jsme pak kontrolovali hru a hrozili brejkovými situacemi 2 na 1. Bohužel se nám žádná z nich nepodařila využít, ale musím pochválit hráče, že si dobře poradili s oslabením. Proto jsme s výsledkem i předvedenou hrou velmi spokojeni.

Břetislav Kopřiva (Třinec):
Chtěli potvrdit předchozí výsledky, ale vstup do utkání ovlivnil hodně zápas. Dostali jsme dvě rychlé branky, které měly na náš výkon a pohyb vliv. Chyběla rychlost, přesnost. Pardubice mají kvalitní tým, který umí takový zápas dohrát. Dneska nám to tam vůbec nepadalo. To byl hlavní vliv, proč jsme to utkání nezvládli. Pardubice prokázaly, že jsou jedno z nejlepších naších mužstev.