Vítězná generálka, Oceláři porazili Zlín

01.09.2016 · Daniel Ježek
V poslední přípravném zápase před novou extraligovou sezónou Oceláři na své ledě hostili Zlín. Nejzajímavější byla především první perioda, která nabídla šest branek. Oceláři se dostali do vedení a to kontrolovali až do závěrečného hvizdu.
přát., čtvrtek 1.9.2016
5:3
Třetiny: 4:2, 0:1, 1:0  Branky a nahrávky: 4. Dravecký (Růžička M.), 12. Polanský (Hrabal), 17. Polanský (Hrňa, Marosz), 18. Špirko (Linhart, Petružálek), 58. Špirko (Růžička M., Petružálek) – 13. Vlach (Honejsek), 20. Bořuta (Honejsek, Vlach), 39. Kotvan (Horák, Chytil). Rozhodčí: Koliba, Mikula – Puczok, Mikler. Vyloučení: 4:6, navíc Žižka (ZLN) 10 min OT. Využití: 1:1. Diváci: 1 184. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3, 5:3.
Hrubec – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal (A), Galvas (A), Nosek, Jank – M. Růžička, Špirko, Petružálek (C) – Š. Ružička, Kane, Sýkora – Rákos, Kreps, Dravecký – Marosz, Polanský, Hrňa.
Kašík – Matějíček, Blaťák, Homolek, Bořuta, Kotvan, Horák, Žižka – Chytil, Holík, Říčka – Honejsek, Vlach, Veselý (C) – Okál, Karafiát, Kubiš – Šťastný, Hrazdíra, Ondráček.

Oceláři začali generálku před extraligou na výbornou. Hráči s drakem na hrudi byli od úvodního buly aktivnějším týmem, jejich útočná snaha jim ve čtvrté minutě přinesla první branku. Slezané hráli v početní výhodě, když Martin Růžička namazal Vladimírovi Draveckému, který se z první nemýlil.

Slezané v aktivní hře pokračovali i v dalších minutách. Kašík měl plné ruce práce, největší vrásky na čele mu udělala především akce Doudery s Rákosem v desáté minutě. Hostující brankář neudržel střelu prvního jmenovaného, Rákos ale netrefil odkrytou branku.

Zlínští zahrozili po uplynutí poloviny zápasu, Vlach ale přečíslení dvou proti jednomu do zdárného konce nedotáhl. Radovali se proto opět Oceláři. Jiří Polanský vyhrál buly na Josefa Hrabala, bek Ocelářů poté namazal prvnímu jmenovanému na snadný gól.

Berani sice vzápětí trefou Romana Vlacha korigovali nepříznivě se vyvíjející stav, zbytek periody opět patřil domácím. Jiří Polanský nejprve do odkryté branky doklepával ránu Hrni, za další minutu Kašíka překonal Rastislav Špirko. V závěru periody ještě na dvoubrankový rozdíl korigoval Antonín Bořuta, Slezané tak do kabin šli s vedením 4:2.

To mohli hráči s drakem na hrudi navýšit v početní výhodě z dvaadvacáté minuty, Slezanům se ale nedařilo usadit v útočné třetině. Mnohem nadějněji pak vypadala rána Linharta, Kašíka na brankové čáře dobře zastoupil Matějíček. Hrubec si na druhé straně zase poradil s pokusem Horáka.

Větší vzrušení přišlo až po polovině duelu, kdy v dobré šanci stál Špirko. Útočník Ocelářů ale nedokázal přehodit Kašíkův beton. Další větší rozruch nabídla až hostující přesilovka z šestatřicáté minuty. Ševci na Hrubce vyslali tři střely, brankář Ocelářů byl ve všech případech úspěšný. V třicáté osmé minutě se do dobré šance dostal Doudera, Kašíka ale nepropálil.

Druhá třetina přeci jen jednu trefu nabídla. Minutu a půl před druhou sirénou se prosadil Oldřich Kotvan, který za Hrubce dorazil ránu Horáka. V závěru třetiny ještě mohli skórovat Kane se Špirkem, Kašík ale byl úspěšný.

Družina trenérů Kýhose, Kopřivy a Muchy mohla své vedení opět navýšit v početní výhodě v úvodu poslední třetiny. Ve dvou dobrých šancích stál Kreps, Kašík ale byl v obou případech úspěšnější. Šance se poté střídaly na obou stranách, nutno ale podotknout, že se nejednalo o žádné vyložené příležitosti. Oba brankáři byli ve všech případech pozorní.

Tři minuty před koncem se mohli Slezané opět radovat, to by ale v hostující brance nesměl být Libor Kašík. Zlínský gólman zastavil jak pokus Marosze, tak střelu Rákose. Ujala se proto až akce z osmapadesáté minuty. Hostující Kubiš nejprve nedokázal propálit Hrubce, Oceláři se z protiakce již radovali. Martin Růžička namazal Rastislavu Špirkovi, který z mezikruží zamířil přesně do horního rohu Kašíkovy branky.

Oceláři si své vedení pohlídali až do závěrečného hvizdu a v posledním přípravném duelu před novou sezónou zvítězili nad Zlínem. Další utkání je na programu až 9.9., kdy Oceláři v úvodním kole Tipsport extraligy přivítají Pardubice.

Vladimír Kýhos (hlavní trenér): „Hráli jsme devět přípravných zápasů, v nich jsme nejvíce dostali tři branky. To jsme splnili i dnes. Utkání se neslo v předligovém duchu, nebylo to na krev, hráči se šetřili. Nebylo to takové, jak by to mělo vypadat v extralize. Dali jsme sice pět branek, naše útočná síla se snad projeví ještě více. Mužstvo přijalo systém, který jsme chtěli. Zápas na mých poznatcích z přípravy nic nezměnil.