Třinečtí neuspěli ani napodruhé

13.08.2010 · Tomáš Vacho
T r e n č í n - Dva zápasy a dvě porážky. Taková je prozatimní bilance Ocelářů, kteří dnes podlehli Nitře vysokým výsledkem 7:2. Konečné skóre je důsledkem častého pobytu třineckých na trestné lavici, na kterou ale několikrát usedli po velmi sporných rozhodnutích hlavního rozhodčího.
turnaj, pátek 13.8.2010
Nitra
7:2
Trenčín
Třetiny: 2:0, 2:0, 3:2  Branky a nahrávky: 11. Románek, 16. Moravec (Čaládi, Špilár), 24. Špelda (Chrenko, Saliji S.), 33. Moravec (Špilár, Fabian), 46. Saliji G. (Kováčik, Slovák), 50. Chrenko, 57. Caladi (Spilar, Moravec), 45. Marosz (Mičulka), 47. Rangl (Orsava, Marosz). Vyloučení: 4:10, navíc Czuy 10 min., Nielikainen (TRI) 5+dku a Novák (NIT) 5+dku. Využití: 5:1. Rozhodčí: Müllner - Adamec, Brath. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 7:2.
Fikrt - Fabian, Rais, Ďurák, Špelda, Novák, Bučka, König, Polák – Špilár, Románek, Slovák, Ručkay, Štefanka, Chrenko, Kováčik, Moravec, Uhnák, Čaládi, Saliji S., Saliji G.
Štefl – Dacosta, Lojek, Vágner, Vitásek, Dóczy, Rangl, Horák, Kania – Škumát, Nelikainen, Ostřížek, McGregor, Czuy, Podešva, Orsava, Fišer, Mičulka, Marosz, Lefebvre, Sakrajda.

Druhý hrací den trenčínského Rona Cupu proti sobě postavil naše borce proti hokejovému klubu z Nitry. Svěřenci Pavla Marka a Břetislava Kopřivy povětšinou bojující o místo v základní sestavě k utkání nastoupili v takřka nezměněné sestavě – jen v brance se tentokrát objevil Martin Štefl. Včerejší úvod Ocelářům nevyšel zejména kvůli nesehranosti nově nastupivších hráčů a také příčinou poměrně velké nedisciplinovanosti. Ani dnes to však nebylo v jednom z těchto aspektů o moc lepší. Třinec se svým soupeřem již od začátku hrál vyrovnanou partii, častá vyloučení ho však stála mnoho sil. Tento úrůběh nakonec vyústil ve dvoubrankové vedení Nitry po první třetině – zářezy v početní výhodě si připsali Ján Románek s extřineckým Davidem Moravcem v jedenácté, respektive šestnácté minutě. Z třineckých šancí v první dvacetiminutovce stojí za zmínku především kanadský únik během oslabení na začátku osmé minuty. McGregor s Lefebvrem se však sami zahnali do nevýhodného úhlu, odkud bylo velmi těžké Fikrta prostřelit.

Pokud jsme o první přestávce hledali příčinu neúspěšného tažení Ocelářů ve špatné disciplíně, o té druhé bylo vše jinak. Třinečtí byli ve druhém dějství nepochopitelně „řezáni“ hlavním rozhodčím, který naše hráče na trestnou lavici posílal jako na běžícím páse. Pokud nepočítáme trest do konce utkání Pasi Nielikainena za prohranou bitku, byl poměr vyloučených zhruba v polovině zápasu 1:7 v neprospěch hostů. Samozřejmě, že se to podepsalo i na vývoji skóre, protože domácí nabídnuté příležitosti přesilových her nemilosrdně trestali. Ve čtyřiadvacáté minutě zvýšil na 3:0 Jaroslav Špelda po ukázkové přesilovkové spolupráci s Tomášem Chrenkem. O čtvrtou využitou přesilovku se postaral ve třiatřicáté minutě znovu David Moravec. V tom málu, ve kterém rozhodčí nechal třinecké hrát v plném počtu, si červenobílí příliš šancí nevytvořili. Do solidních šancí se pouze dostali bezprostředně po sobě Mičulka s Czuyem okolo sedmadvacáté minuty, oba však z totožné pozice přestřelili.

Poslední část dnešního zápasu byla na branky nejplodnější. Nejprve je třeba ocenit boxerskou vsuvku Kellyho Czuye ze dvaačtyřicáté minuty, jejíž obětí byl Štefan Fabian. O tři minuty později otevřel gólový výčet Ocelářů Rostislav Marosz, který dorazil Mičulkův pokus za bezvládně ležícího Fikrta. Během následujících dvou minut narostlo skóre o branku na každé straně. Nejprve se trefil Garip Saliji po přesné přihrávce Kováčika, chvíli poté zužitkoval David Rangl závar před gólmanem. V padesáté minutě třinecká obrana pozapomněla na Tomáše Chrenka, který se v samostatném úniku nemýlil. Naposledy v dnešním střetnutí rozvlnil síť Erik Čaládi, a to v sedmapadesáté minutě.

V samostatných nájezdech po skončení základní hrací doby, které by určovaly pořadí v případě rovnosti bodů, byli taktéž úspěšnější domácí. Rozhodující nájezd proměnil Gabriel Špilár.

Róbert Pukalovič (HK Nitra)
Třinec nenastoupil v plné síle a bylo to vidět. Bylo tam hodně snaživých mladých hráčů, kteří bojují o místa. Zdálo se mi, že se místy hodně soustředí na osobní souboje, místo toho, aby hráli hokej. V tom jim unikal zápas, a proto byl takový rozdíl ve výsledku.

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec)
Měli jsme hodně vyloučených hráčů a Nitra nás z těch přesilovkách trestala. Hráli jsme dvakrát ve třech a oni na to mají dost kvalitní kádr. Na rozhodčí se vymlouvat nemůžeme. Kluci bojují o místo a z té horlivosti pramení ty vyloučení, ikdyž si myslím, že byly dnes na nás hodně přísné.