Šest branek v síti Popradu = první výhra na turnaji!

25.08.2016 · Daniel Ježek
Oceláři se v prvním duelu Tatranského poháru střetli s domácím Popradem. Družina trenérů Kýhose, Kopřivy a Muchy propálila domácího brankáře celkem šestkrát, soupeři naopak Slezané povolili jen jednu trefu. Hráči s drakem na hrudi tak po prvním dni drží první příčku tabulky.
Tatranský pohár, čtvrtek 25.8.2016
Poprad
1:6
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:3   Branky a nahrávky: 23. Zagrapan (J. Brejčák) – 7. Petružálek (Kane), 26. Sýkora (Nosek, Polanský), 29. Polanský (Ružička), 53. Hrabal (Kreps), 55. Ružička (Linhart, Irgl), 60. Hrňa (Špirko, Ružička). Rozhodčí: Snášel – Gavalier, Šoltés. Vyloučení: 6:5, navíc Brejčák (POP) a Kane (TRI) osobní trest do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 242. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.
Fernström – Cutting, Kurali, Dinda, Fabian, Pokovič, Potekhin, J. Brejčák – Lapšanský, Zagrapan, Výhonský – Kroták (C), Troliga, Tibenský – Bondra, Ježek, Štrauch – Václav, Lichanec, Paločko
Hamerlík – M. Doudera, Hrabal, Linhart, Roth, Galvas, Nosek, Michal Roman, Jank – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Marosz, Špirko, Petružálek (A) – Ružička, Polanský, Sýkora – Cienciala, Kreps, Hrňa

Úvodní duel Tatranského poháru sehráli Oceláři proti domácímu Popradu. Slezané měli lepší vstup do duelu, hned po třech minutách si vybojovali přesilovku. V ní na domácí branku pálili Petružálek s Ružičkou, ani jeden ale neuspěl.

Přesilová hra se Slezanům sice nepovedla, při následující výhodě soupeře ale hráči s drakem na hrudi zvedali ruce nad hlavu. Adamský nejprve neuspěl v sólovém úniku, následná akce dvou Coryho Kanea a Jakuba Petružálka už trefou skončila. Americký forward počkal na dojíždějícího Petružálka, ten neměl problém poslat kotouč za ležícího brankáře domácích.

Popradští se do hry dostali ve druhé polovině první dvacetiminutovky. Střelu Krotáka dorážel Troliga, později pálil ještě Václav. Ani jeden ale pozorného Hamerlíka nepřekonal. Kamzíci byli nejblíže ke vstřelení branky v samotném závěru úvodní části hry, Dávid Bondra dostal kotouč za Hamerlíka. Sudí ale branku pro kopnutí neuznal.

Poprad si tak na svou první trefu musel počkat až do prostřední dvacetiminutovky. Extřinecký Marek Zagrapan zatáhl kotouč do útočné třetiny, z vrcholu levého kruhu pro vhazování pak vyslal jedovatou střelu. Kotouč proletěl kolem Hamerlíkova ramena přímo do sítě.

Oceláři mohli na trefu domácích odpovědět hned za dvě minuty, střela Kanea však trefila jen Fernströmovu vyrážečku. Skupinka vytrvale podporujících fanoušků Třince tak musela na druhou gólovou radost čekat do šestadvacáté minuty. Střelu Davida Noska mezi kruhy šikovně tečoval Ján Sýkora, Fernström byl bez šance – 1:2.

Slezané v dalším průběhu prostřední periody převzali otěže zápasu, domácí tým nad vodou držel gólman Fernström. Švédský brankář vychytal ránu Linharta a také následnou dorážku z hole Petružálka. Na další akci Ocelářů už ale byl krátký. Domácí brankář nedokázal zkrotit střelu Štefana Ružičky, vypadnuvší puk do sítě uklidil důrazný Jiří Polanský.

Oceláři byli neustále při chuti, Špirko ale svůj blafák k dokonalosti nedovedl. S přibývajícím časem se na ledě postupně začalo přiostřovat. V dvaatřicáté minutě si to na ledě na férovku rozdali Cory Kane s Jánem Brejčákem. Vyrovnaná bitka okořenila průběh zápasu, oba aktéři ale putovali předčasně do sprch.

V závěru druhé třetiny hrozili spíše domácí, Poprad si v krátkém časové období vybojoval dvě početní výhody. Tibenský ani Štrauch ale Hamerlíka nepřekonali.

Do poslední části vstupovali Kamzíci také v přesilové hře. Oceláři ale oslabení zvládli a podrželi si dvoubrankové vedení. To mohl ve čtyřiačtyřicáté minutě navýšit Polanský, Fernström ale byl proti třinecké radosti. Popradští si poté zahráli početní výhodu, ani tentokráte ale domácí neuspěli.

Třiapadesátá minuta, čtvrtá branka Ocelářů. Kamil Kreps potvrdil jsou pověst skvělého hráče na buly, když jej vyhrál přímo na hůl Josefa Hrabala. Rána třineckého beka z první popadla Fernströmovi do sítě.

Oceláři byli aktivnější i nadále, pátou trefu záhy přidal štefan Ružička, který tečoval nahození Linharta. Další zářez mohli Slezané přidat ve dvou početních výhodách. První úspěšná nebyla, ve druhé se z předbrankového prostoru prosadil Erik Hrňa.

Oceláři tak na úvod Tatranského poháru zapsali vysokou výhru a na lepší skóre vedou tabulku před finským Lahti.