Rona Cup zahájen remízou

16.08.2012 · Michal Samiec
Reprízou prvního přípravného zápasu z minulého týdne začal pro třinecké Oceláře tradiční Rona Cup na Slovensku. Třinečtí dvakrát vedli, nakonec však duel skončil remízou.
turnaj, čtvrtek 16.8.2012
Košice
2:2
Dubnica
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0  Branky a nahrávky: 31. Brejčák (Slovák, Novák), 41. Šeda (Róbert Huna, Haščák) - 1. Růžička, 39. Bonk (Hrabal, Zíb). Rozhodčí: Novák – P. Tvrdoň, M. Tvrdoň. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2. Samostatné nájezdy: 2:2. Proměnili Svitana, Haščák - Podešva, Peterek.
Hylák – Šeda, Deyl, Martin Chovan, Novák, D. Brejčák, Kolba, Takáč, Gajdoš - Richard Huna, Róbert Huna, Marcel Haščák - Matúš Chovan, Kuběna, Spilar, P. Svitana, Marek Slovák, Jokeľ, Gmitter
Hamerlík – Hrabal, Zíb, Galvas, Roth, Kania, Ovčačík – Varaďa, Bonk, Ružička – Peterek, Adamský, Květoň – Orsava, Podešva, Hrňa.

Trenérský tým třineckých Ocelářů pod vedením Josefa Turka opět - stejně jako do prvního přípravného zápasu minulé úterý - nasadil do úvodního střetnutí devatenáctého ročníku Rona Cupu tři pětky. Stejně jako v prvním vzájemném měření sil s Košicemi chytal na straně Ocelářů Peter Hamerlík a za Košice Alexandr Hylák.

Oceláři do zápasu vstoupili brankově. Již 27 sekund po začátku skóroval Martin Růžička. V desáté minutě mohl vedení Třineckých navýšit Květoň, avšak nařízené trestné střílení nezužitkoval. Slezané první třetinu sehráli na výbornou. Gól mohl ještě přidat i Podešva nebo Peterek, avšak nestalo se tak.

Ve 23. minutě měl podobnou příležitost jako Květoň i košický Gmitter, ale stejně jako předtím Hylák i Hamerlík na svého soupeře vyzrál. Vyrovnáno bylo těsně po polovině zápasu, kdy se po krásné kombinaci radoval Daniel Brejčák. Přesně osm minut na to si ale Třinec vedení vzal zpět poté, co se trochu šťastně prosadil kapitán Radek Bonk.

V poslední hrací době padl jediný gól a to hned po 56 sekundách. Na konečných 2:2 skóroval košický Michal Šeda. Zápas tak dopadl v dnešní době již netradiční remízou bez dalšího určování vítěze. Ještě méně tradiční je remíza při samostatných nájezdech - série pěti nájezdů na obou stranách byla rovněž zakončena stavem 2:2. Za Košice se prosadil Haščák se Svitanou, naopak nedal Róbert Huna, Špilár a Richard Huna. Za Oceláře skóroval Podešva s Peterkem, neproměnili Růžička, Hrabal a Bonk.