První zápas pro Litvínov

11.04.2015 · Daniel Ježek
Prvním duelem začala finálová série mezi Oceláři a Litvínovem. WERK ARENA viděla útočný hokej s velkým množstvím šancí na obou stranách. Produktivnější byli hosté z Litvínova, po výhře 3:1 tak na své konto zapisují první bod. Branku Ocelářů zaznamenal Jiří Polanský.
F1, sobota 11.4.2015
Litvínov
1:3
Třetiny: 0:1, 1:2, 0:0  Branky a nahrávky: 27. Polanský (Orsava, Irgl) – 6. Kubát (Lukeš), 34. Lukeš (Hübl, Kubát), 39. Pavelka (Lukeš, Hübl). Rozhodčí: Hradil, Šír - Bláha, Svoboda. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Střely na branku: 35:26. Zblokované střely: 12:15. Hity: 27:14. Vhazování: 27:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3. Stav série: 0:1.
Hrubec – Roth, Klesla (C), Galvas (A), Linhart, Hrabal, M. Doudera, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Irgl, Polanský (A), Orsava – Dravecký, Plíhal, Adamský – Cienciala, Matuš, Rákos – Růžička
Francouz – Chaloupka, Kubát, Gula, Pavelka, Pavlík, Sklenička, Baránek – Jánský, Hübl (A), Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský (A) – Martynek, Gerhát, Trávníček (C) – Majdan, Piroš, Jurčík.

Aktivněji do prvního finálového duelu vstoupili Oceláři. Ti si hned ve druhé minutě vybojovali přesilovku, blízko ke vstřelení branky byl Plíhal. Třinecký forward ale nedokázal trefit skákající puk. Verva se do první větší šance dostala o dvě minuty později, pokusy Jánského ani Petružálka ale Hrubce nepřekonaly.

Za další dvě minuty už se Litvínovští radovali. Hosté dokázali zužitkovat hned svou první početní výhodu, rána Karla Kubáta od modré zapadla za Hrubce.

Hned vzápětí navíc mohl litvínovské vedení zvýšit Jurčík, třinecký gólman ale byl úspěšnější. Oceláři mohli srovnat krok v minutě dvanácté, to když se do sólové akce dostal Irgl. Třinecký útočník zkusil střelu na vyrážečku, Francouz ale byl připraven. V samotném závěru první periody ještě mohl se skórem zahýbat Trávníček, hostující kapitán ale Hrubce překonat nedokázal.

Slezané měli lepší vstup také do prostřední dvacetiminutovky. Svou aktivitou si Oceláři vybojovali dvojnásobnou početní výhodu. Tu sice ještě využít nedokázali, při klasické přesilovce se už WERK ARENA radovala. Jiří Polanský našel sražený puk, z otočky jej napálil za Francouzova záda - 1:1.

Hned za další tři minuty mohli domácí otočit stav, přesilovku po faulu Kubáta ale nevyužili. A tak se radovali opět hosté. Verva hrála svou třetí početní výhodu, tu ranou z pravého kruhu zužitkoval František Lukeš.

Hned v další minutě mohli Oceláři srovnat. Francouz sice neviděl pokusy Rákose a Matuše, i přesto ale dokázal zastavit obě šance. A to se domácím vymstilo. V předposlední minutě druhé třetiny šla Verva do dvoubrankového trháku, Hrubce tečí překonal Tomáš Pavelka - 1:3.

Hráči s dráčkem na hrudi však ani v poslední třetině neskládali zbraně, hned v první minutě třetí části mohli srovnat zásluhou Ružičky. Slovenský forward si ale vylámal zuby na Francouzovi.

Oba celky si poté zahrály početní výhodu, ani jeden ale úspěšný nebyl. Na začátku poslední desetiminutovky mohl Litvínov pojistit své vedení, Sklenička s Trávníčkem ale ztroskotali na Hrubcovi.

Slezané ještě v posledních minutách zkusili alespoň korigovat stav, ani power-play v závěrečné minutě jim k tomu nepomohla. Verva tak na své konto zapisuje první bod.

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): Utkání rozhodly vynikající přesilové hry Litvínova. Když jsme se dostali do šancí, kterých ale nebylo moc, tak soupeře podržel vynikající Francouz. O výsledku pak prakticky bylo rozhodnuto.

Radim Rulík (HC Verva Litvínov): My jsme věděli, že Třinec je výborné a ofenzivní mužstvo. Hned v úvodu zápasu měl dvě tutové šance, jen díky Pavlu Francouzovi jsme neinkasovali. Tam mohl být první moment, který ten zápas mohl ovlivnit. Mohlo se to pro nás vyvíjet mnohem hůř, oslabení jsme ale ustáli. Pak jsme využili přesilovku, gól nás hodně povzbudil. Pak to byl velmi vyrovnaný duel, Třinec měl možná víc ze hry. Kompaktním týkovým výkonem jsme to dnes uhráli.