První krok Oceláři zvládli

13.03.2015 · Tomáš Vacho
Třinečtí Oceláři se ujímají vedení ve čtvrtfinálové sérii Play-off České pojišťovny. Velmi vyrovnané utkání s Mladou Boleslaví se Třinci podařilo zlomit brankami Ciencialy a Rákose v polovině zápasu. Boleslav odpověděla brankou Pabišky ve třetí třetině, ale Třinec si vedení pohlídal až do konce.
ČF1, pátek 13.3.2015
Ml. Boleslav
2:1
Třetiny: 0:0, 2:0, 0:1  Branky a nahrávky: 30. Cienciala (Klepiš), 39. Rákos (Klepiš) – 41. Pabiška (Bárta, Výborný). Rozhodčí: Jan Hribik, Robin Šír – Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 5200 (vyprodáno). Střely na branku: 16:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1. Stav série: 1:0.
Hrubec – Roth, M. Doudera, Galvas, Linhart, Nosek, Trončinský, Foltýn – Hrňa, Klepiš, Ružička – Kreps, Plíhal, Orsava – Dravecký, Žejdl, Sztefek – Cienciala, Matuš, Rákos.
Růžička – Stříteský, Ovčačík, Kočí, Trška, Robar, Čermák – Klimenta, Broš, Látal – Bárta, Výborný, Pacovský – Pabiška, Kašpařík, Mikulík – Lenc, Musil, Hyka

Na domácích se zřejmě podepsala pauza, protože první třetinu udávala tempo Boleslav a také se mohla snadno ujmout vedení.

Oceláři mohli děkovat Hrubcovi, který v polovině první třetiny s obtížemi zlikvidoval nejen Látalovu prudkou ránu, ale také neméně nebezpečné zakončení dravého Pabišky.

Skóre se Bruslařskému klubu nepodařilo otevřít ani těsně před první sirénou, kdy Hrubec musel zasahovat proti šanci Mikulíka a následné teči Klimenty.

Oceláři si žádnou vyloženě gólovou šanci nevytvořili a tak se o první přestávce šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Jenže druhá třetina již byla diametrálně odlišná, jakoby na led nastoupili jiní Oceláři. Stupňující se tlak Třince vyústil v první branku v čase 29:35, kdy Klepiš nabil Davidu Ciencialovi jehož pohotové zakončení z levého kruhu se štěstím propadlo za Růžičku.

V šestatřicáté minutě se mohl po Rákosově příhře prosadit Linhart, kterému ale ve střelbě z dobré pozice zabránil skvěle zasahující Pacovský.

Boleslav i za nepříznivého stavu nepolevila a vytvořila si tlak, což bylo ale paradoxně vodou na mlýn pro Oceláře. Chyba v útočném pásmu totiž znamenala brejkovou situaci domácích, kdy na Růžičku ujížděli Daniel Rákos s Jakubem Klepišem. Jasná situace nemohla skončit jinak, než zvýšením vedení na dvoubrankový rozdíl.

Úvod třetí třetiny znamenal zvýšení šancí hostů na úspěch, protože se jim podařilo vstřelit kontaktní branku. V přesilové hře se prosadil Lukáš Pabiška, který dorazil do branky puk vypadlý z Hrubcovy výstroje.

V osmačtyřicáté minutě mohlo být vyrovnáno, protože Třinec dovolil chybou v útočné fázi ujet Klimentovi do samostatného úniku, který ale uhasil rychle se vracející Trončínský, jehož rybička zachránila Oceláře od vyrovnaného stavu.

Tři minuty před koncem mohl dát klid třineckému celku Orsava, který ale Plíhalovu šanci dorážel jen do houfu těl a hokejek před bránou. Boleslav zkusila ještě hrát v závěru bez brankáře, ale ke změně skóre to již nevedlo.

Třinec si tak trpělivě došel až k prvnímu vítězství v této sérii i v letošním play-off.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): „Po dlouhé pauze jsme se rozjížděli trochu pomaleji. V první třetině nás Boleslav tlačila, v různých fázích nás přehrávala. Tam nás podržel brankář Šimon Hrubec. Od druhé třetiny se hra srovnala, tušili jsme, že to je o jedné brance. Tu se nám povedlo vstřelit, pak se štěstím i druhou. Hostům se pak povedlo srovnat v přesilovce, my se pak snažili hrát jednoduše a udržet vítězství. Z naší strany to byl vybojovaný zápas, průběh byl velmi vyrovnaný.“

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): „Byl to trochu nervózní zápas, nemyslím si, že to byl klasický zápas play off. S výkonem týmu jsme docela spokojení, jediné, co nám chybělo, byly branky. Nemám k tomu co víc dodat, chci poděkovat mančaftu za odehraný velmi kvalitní zápas.“