Polsko odjíždí z Třince se sedmibrankovým přídělem!

24.08.2012 · Daniel Ježek
Ve druhém domácím přípravném klání přivítali Oceláři reprezentaci Polska. Utkání od úvodních minut dominovala družina vedená Josefem Turkem, která nakonec zvítězila v poměru 7:1. Dvěma brankami a jednou asistencí se na vítězství podílel Martin Růžička, čestný úspěch hostů zaznamenal extřinecký Marcin Kolusz.
přát., pátek 24.8.2012
Polsko
7:1
Třetiny: 2:1, 2:0, 3:0  Branky a nahrávky: 3. Zíb (Hrabal, Bonk), 4. Peterek (Roth), 26. Bonk (Růžička), 28. Růžička (Hrabal), 50. Hrňa (Hrabal, Zagrapan), 51. Adamský (Roth), 59. Růžička (Klimenta, Roth) - 19. Kolusz (Bagiński) . Rozhodčí: Trombik – Havel, Konvička. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.
Hrubec - Zíb, Hrabal, Galvas, Roth, Klouček, Lojek, Kania, Ovčačík - Růžička, Bonk, Zagrapan - Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Orsava, Podešva, Hrňa.
Radziszewski (od 28. min Kosowski) - Noworyta, Kłys, Dronia, Kotlorz, Gabryś, Pociecha, Dąbkowski, Wajda, Urbańczyk, Ciura - Laszkiewicz, Łopuski, Pasiut - Bagiński, Zapała, Kolusz - Urbanowicz, Malasiński, Dziubiński - Witecki, Gruszka, Galant - Chmielewski, Danieluk, Marzec

Oceláři nastolili směr duelu s Polskem již v úvodu první dvacetiminutovky. Slezané si svou aktivitou vybojovali výhodu dvojnásobné početní výhody, v ní dokázali dvakrát udeřit. Nejprve se na listinu střelců zapsal Lukáš Zíb, který bombou od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Od první branky utkání uplynulo jen třináct vteřin a Třinečtí se radovali podruhé. Jan Peterek si udělal dobrý den z hostující obrany, poté nedal šanci ani brankáři Radziszewskému. Hra se poté trochu ustálila, více navrch měli stále domácí Oceláři.

Na další branku utkání si musela z větší poloviny zaplněná Werk aréna počkat do konce úvodní periody. Po chybném rozehrání brankáře Hrubce se před brankou ocitla dvojice Kolusz – Bagiński. Dvojice polských forwardů vymíchala Hrubce a Marcin Kolusz zasunul puk do prázdné branky a dal naději hostujícímu výběru.

Od druhé třetiny se ale taktovky zápasu ujali opět domácí Oceláři. Ti zasypali hostujícího gólmana několika pokusy, ujaly se dvě šance. Nejprve se v šestadvacáté minutě dokázal svým důrazem prosadit Radek Bonk, dvě minuty na to se ze sólové akce prosadil Martin Růžička, jemuž adresoval bezchybný pas Josef Hrabal. V závěru druhé třetiny ještě hosté dostali šanci přesilovky 5 proti 3, tu ale zužitkovat nedokázali.

Závěrečná dvacetiminutovka byla opět v režii Ocelářů, kteří se dokázali ještě třikrát prosadit. Nejprvě v padesáté minutě tečoval Erik Hrňa střelu Josefa Hrabala, kotouč přeloboval bezmocného Kosovského, který po čtvrté brance Slezanů nahradil Radziszewského. Za necelou minutu se do sóla dostal Martin Adamský. Třinecký rychlonohý útočník předvedl dokonalou kličku do bekhendu a bez problému zavěsil. Gólovou tečku za utkáním udělal Martin Růžička, který z voleje trefil horní růžek polské branky. Oceláři – Polsko 7:1.