Polanského únik zavelel k prodloužení série

23.08.2010 · Tomáš Vacho
K o š i c e - Dnes byl zahájen třetí ročník košického Cassovia cupu, jehož součástí byl i zahajovací zápas mezi našimi borci a hokejovým klubem z Popradu. Oceláři na Slovensko dorazili s vynikající bilancí, totiž s pětizápasovou sérií vyhraných utkání. Vyrovnaný průběh zlomil Jiří Polanský chvíli před koncem, když se trefil v oslabení.
turnaj, pondělí 23.8.2010
Poprad
3:4
Košice
Třetiny: 2:2, 0:0, 1:2  Branky a nahrávky: 12. Kohn (Seman, Hrabal), 17. Zíb (Carteli, Sakrajda), 43. Polanský, 47. Varaďa (McGregor, Bonk) - 7. Lapšanský (Jasečko), 19. Kroták (Kledrowetz), 53. Drotár (Rataj, Jasečko). Vyloučení:5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.
Melicherčík - Dubaj, Jasečko, Kledrowetz, D. Kramár, Kasík - Škovira, A. Kroták, Kmiť - Miloš Bednár, Čížek, Kmiť, A. Kroták, A. Lapšanský, Marušiak, Mašlonka, Mlynarovič, F. Molota, M. Paločko, Rataj, R. Rapáč, Schneider, P. Svitana, Škovira, Troliga, V. Žemba
Hamerlík - Hrabal, Seman, Cartelli, Zíb, Lojek, Kania, Váger, S. Hudec - M. Růžička, Květoň, Kohn - Polák, Varaďa, Bonk - Czuy, Sakrajda, Mičulka - Podešva, McGregor, Polanský

První dějství úvodního utkání třetího ročníku Cassovia cupu bylo brankově velmi plodné. Úvodní branka turnaje padla již v sedmé minutě, kdy se během přesilovky v únikové situaci prosadil hostující Adam Lapšanský. Zaspaný úvod ale Oceláři napravili již za dalších pět minut a zásluhou Ladislava Kohna, který z pravého kruhu vypálil velmi prudkou ránu, vyrovnali. Třinečtí byli od vyrovnávacího gólu mírně aktivnější, což přineslo své ovoce v sedmnácté minutě, v jejímž průběhu předvedl úspěšnou ránu od modré čáry Lukáš Zíb. Minutu před koncem třetiny mohli dorazivší diváci vidět již čtvrtou branku, vyrovnané skóre pro druhou dvacetiminutovku zajistil slovenskému týmu Arne Kroták.

Po první přestávce došlo u obou mužstev k mírné změně herního projevu, v košické Steel Aréně jsme sledovali spíše defenzivní manévry, než pohledné útočné akce. Právě i díky tomu prostřední část nepřinesla žádnou změnu skóre. Ze sedadel tak diváky mohla zvednout pouze akce Arne Krotáka, který si zhruba v polovině utkání najel před Hamerlíka - jenže během zpracovávání puku ve velmi výhodné pozici zakročil vracející se Seman. Chvíli před druhou sirénou mohli jít Oceláři znovu do vedení, jenže Polanského bomba ze střední vzdálenosti orazítkovala pouze tyčku.

Zlom utkání přišel na začátku třiačtyřicáté minuty. V tomto čase se totiž ve vlastním oslabení odhodlal zaútočit Jiří Polanský, jehož technický pokus z pravé strany skončil za Melicherčíkovými zády. To byl pro třinecké impuls, který je dokázal nabudit ke skvělému výkonu. Ten v sedmačtyřicáté miniuě vyústil v další třineckou branku, o kterou se postarali Bryan McGregor s Václavem Varaďou. Dá se říci, že červenobílí s dvoubrankovým náskokem v zádech průběh utkání kontrolovali. Jenže ve třiapadesáté miinutě přišla menší komplikace. Zřejmě problém v komunikaci zapříčinil, že třinečanů bylo na ledě šest a nechali se tak zbytečně vyloučit. Nabídnuté příležitosti hrát v početní výhodě soupeř využil dokonale, a brankou Martina Drotár se na třinecké dotáhl. Třinečtí ale v tomto utkání již žádnou další takovouto komplikaci nepřipustili a porodloužili vítěznou šňůru na šest utkání.

Oceláři ovládli i pozápasové samostatné nájezdy a po trefách Poláka a Polanského zvítězili poměrem 2:0.