Polanského one man show v Rondu

09.01.2015 · Michal Samiec
Páteční televizní utkání se proměnilo ve strhující drama. Dvakrát se skóre úplně přelilo, nejprve na stranu Komety, následně pro Oceláře. Domácí mančaft zpod Špilberku těsně před koncem vyrovnal, ale Třinec podruhé v řadě vyhrál zápas, který rozhodovaly nájezdy. Rozhodl Polanský – svým čtvrtým gólem v utkání!
36.kolo, pátek 9.1.2015
3:4sn
Třetiny: 1:1, 1:2, 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 16. Jan Hruška (Ptáček), 22. Koreis (T. Vondráček, Jan Hanzlík), 58. Dočekal (H. Zohorna, Jan Hanzlík) – 12. Polanský (Dravecký, M. Doudera), 34. Polanský, 38. Polanský (Adamský), rozhodující samostatný nájezd Polanský. Rozhodčí: Hribik, Homola – Lučan, Kis. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200. Střely na branku: 36:35. Zblokované střely: 8:28. Hity: 6:23. Vhazování: 39:47. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
Čiliak – Ptáček, Kempný, Dujsík, Jan Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Hájek – Ton, J. Hruška, Jan Káňa – Honejsek, H. Zohorna, Dočekal – T. Vondráček, Koreis, Burian – Mrázek, Raška, Ostřížek
Hrubec – Klesla, Roth, Linhart, Galvas, Hrabal, M. Doudera, Nosek – Orsava, Klepiš, Hrňa – Adamský, Polanský, Dravecký – Matuš, Plíhal, Žejdl – Cienciala, Marek Růžička, Chmielewski

Už podle startu utkání bylo jasné, že se v Brně hraje šlágr kola a ani jeden tým nechce jen bránit. Hrál se pohledný hokej s mnoha šancemi. Tu první si obstarali hosté, kteří se už na konci druhé minuty dostali do přečíslení dva na jednoho. Zakončující Žejdl však střelou z první neuspěl. Následně si o dva fauly řekli domácí, kteří si tak zahráli jako první početní výhodu, ta se jim však tolik nevydařila a skóre se tedy neměnilo. Zkrácenou početní výhodu si posléze vyzkoušeli také hosté, ale ani jim se nepovedla. Oslabení oběma týmům svědčila víc.

Teprve ve druhé části první periody začaly padat branky. Ve dvanácté minutě na modré napřáhl Dravecký, jehož střela zamířila do tyče. V předbankovém prostoru se nejrychleji zorientoval Jiří Polanský, který poslal hosty do vedení – 0:1. Domácí po obdržené brance trochu zvýšili svoji aktivitu v útoku a byli odměnění další přesilovkou. Tu už navíc využili, když dvě sekundy před jejím koncem předvedl nádhernou akci Jan Hruška. Brněnský útočník přebral puk ve středním pásmu, kličkou si přešel přes obránce a ještě před Hrubcem stihl puk zvednout pod břevno, krásná branka přinesla srovnání stavu – 1:1. I závěrečné minuty první třetiny přinesly řadu dobrých akcí, přičemž trochu navrch měla Kometa. Další gól už však ani jedno mužstvo nepřidalo. Po dvaceti minutách v Brně platil nerozhodný stav.

Začátek druhé třetiny vyšel parádně domácí Kometě. Ve dvaadvacáté minutě se přesně trefil Jakub Koreis, kterému pravděpodobně svědčilo kapitánské „céčko“. Přihrávku od Vondráčka zužitkoval střelou mezi Hrubcovy betony – 2:1. A na brněnské střídačce mohlo být ještě veseleji, jenže nabídnutou dvojnásobnou přesilovkou domácí pohrdli. Největší šanci měl Ton s Honejskem, ale druhý jmenovaný měl zakončení na dlouhou hůl a nezvládl puk poslat mezi tři tyče. A když Brňané nereagovali na své výhody, začali hrát opět hosté. I ti si vynutili dva fauly a navíc oba ve stejném čase. Přesilovku pěti proti třem využili po jedenašedesáti sekundách, svými dorážkami uspěl opět Jiří Polanský - 2:2.

Tenhle gól nakopl hráče Komety, aby opět zatlačili. Připravili si dvě velké šance, které ovšem nezužitkovali. V prvním případě to byla kombinace prvního útoku a v druhém třetí formace. A jak to v hokeji bývá, když neuspěli jedni, podařilo se to druhým. Jiří Polanský, muž večera, ukázal svoji šikovnost, když se uvolnil z rohu kluziště a dojel si až před Čiliaka pro třetí gól. Hattrick. Polanský opět přetáhl vedení na třineckou stranu – 2:3. V závěru druhé periody si ještě Kometa řekla dobrým pohybem o dva fauly, a do kabiny šla s vědomím, že na začátku třetí třetiny má dobrou šanci znovu srovnat.

Jenže vstup do třetí třetiny se Brnu vůbec nepovedl. Z přesilovky nic nebylo, na puku byli častěji oceláři. Následovala část utkání, ve které ani jeden tým neměl příliš šancí a hrálo se především ve středním pásmu. Na Kometě v průběhu třetí třetiny byla znát snaha, domácí chtěli vyrovnat, ale dlouhou dobu nevěděli, kudy by se prosadili. Bez větších šancí se hrálo poměrně dlouho, i když oba týmy dostaly nějaké početní výhody. Nicméně nakonec Kometa přece jen vyrovnala, a to zásluhou Martina Dočekala - 3:3. Jeho gólu předcházel výborný obranný zákrok Kuboše a také akce Zohorny, který na něj puk protlačil. V závěru utkání ještě chtěli vedení na svou stranu zpět strhnout hosté, ale to už se jim nepovedlo. Bylo tedy jasné, že se body mezi Třincem a Brnem budou dělit.

Ani po pětašedesáti minutách však nebylo jasno o vítězi. Domácí se potýkali s oslabením, ale i to zvládli. Na řadu tak přišly nájezdy, které už musely určit, kdo si připíše druhý prémiový bod. Kometa nenavázala na výhru po nájezdech z Karlových Varů. Rozhodující branku si hned v první sérii připsal Jiří Polanský, který tak vstřelil čtvrtou branku v tomto utkání. Za Brno neproměnil Zohorna ani Honejsek, a když se naopak prosadil i hostující Nosek, bylo jasno. V letošní sezoně si tedy Třinec zapsal druhou výhru proti Kometě, vyjádřeno body to znamená pro Třinec pět bodů, pro Kometu čtyři.

Karel Beran (HC Kometa Brno): Viděli jsme možná nejlepší zápas v této sezoně v Brně. Bod je pro nás v podstatě zlatý, protože jsme jej získali chvilku před koncem. Nájezdy jsou vždy vabank, tentokrát jsme my prohráli a nenavázali na úspěch ve Varech. Každopádně bych chtěl poděkovat klukům, kteří ukázali bojovnost.

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): V Brně se hrál zajímavý hokej s hodně šancemi, nahoru dolů. Padaly branky, což tomu taky pomohlo. Zbytečně jsme faulovali a hráli tak hodně oslabení, takže jsme velmi rádi za dva body. Nicméně když jsme vedli 3:2, je škoda, že jsme dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny dostali gól. Ale v takovém utkání musíme být za body rádi.