Polák zase řádil v nájezdech a Třinec vyhrál 3:2!

21.09.2010 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři se ve třetím kole představili v Mladé Boleslavi. Utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější, hlavně zásluhou tří úspěšných pokusů Vojtěcha Poláka, hokejisté ze Slezska!
3.kolo, úterý 21.9.2010
Ml. Boleslav
2:3sn
Třetiny: 1:0, 0:1, 1:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 8. Fabuš (Lehikoinen), 47. Divíšek - 23. Polák (Hudec, Bonk), 46. Kohn (Polanský, Růžička), rozhodující nájezd Polák. Rozhodčí: Minář, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2.
Valent – Jindra, Žabka, Marušák, Lehikoinen, Hay, Macháček, Duben – Boháč, Divíšek, Milroy – Pabiška, Macho, Fabuš – Matějovský, Vrbata, Bahenský – Gajovský, Nouza, Handlovský.
Duba - Hrabal, Zíb, Seman, Krajíček, Cartelli, Lojek, Vágner, Hudec - Růžička, Květoň, Kohn - Adamský, Polanský, Peterek - Varaďa, Bonk, Polák - Mičulka, Hampl, Havel.

Úvodní minuty utkání se nesly ve svižném tempu. Gajovskému se podařilo uvolnit ve vlastním pásmu a společně s Milroyem přejet v situaci dva na jednoho až k Dubovi. Jenže prvně jmenovaný útočník na svého kolegu nepřihrál přesně. O chvilku později se zase Vrbata snažil puk prohodit do branky z příliš ostrého úhlu. Rozjetého Růžičku na druhé straně zastavil ofsajd a domácího Nouzovi v samostatném nájezdu zabránil čistě zakončit dojíždějící hráč Třince.

Opticky začala mít Boleslav převahu, což se brzy projevilo i na skóre. Peter Fabuš trefil z mezikruží zcela přesně prostor nad Dubovou lapačkou. Třinec po inkasované brance trochu přitlačil, ale netrvalo dlouho a za pilu už zase tahali spíš domácí. Z kruhu pálil prudce Marušák, pak měl zase slibně najeto Žabka. Prvně jmenovaný mířil vedle, druhého vychytal pozorný Duba. Teprve pár minut před koncem třetiny padlo první vyloučení. Odchod třineckého Semana, ale Boleslavské spíš vyhodil z tempa, než že by je dostal na koně.

Dalo se čekat, že se Třinec bude snažit do druhého dějství vstoupit opačnou nohou, než kterou vstoupil do první třetiny. A dařilo se. V polovině 22. minuty usedl na trestnou lavici Matějovský a v následující přesilovce Valent kapituloval. Po šikovné kombinaci vyrovnal na 1:1 Vojtěch Polák. O chvilku později navíc ten samý hráč trefil boční síť. Mladoboleslavští byli oproti první třetině jako opaření a šance, jakou měl Bahenský na konci 27. minuty, kdy Duba vyrážel kotouč ramenem, se staly spíš ojedinělými.

Znovu se domácí začali zvedat až v polovině zápasu, kdy se v tutové šanci zjevil Pabiška. Do prázdné klece ale nemohl puk dorazit, protože měl zezadu zablokovanou hokejku. Na druhé straně zase trefil brankovou konstrukci Adamský. O pár minut později byl už boleslavský Boháč sice za úrovní Dubovy branky, nečekaně ale i tak vystřelil. Kotouč skončil pod tělem třineckého gólmana. Na druhé straně výrazně zahrozil Polanský, který se vracel z trestné lavice.

Úvod třetí třetiny patřil Boleslavi, což dosvědčuje i velice rychlé vyloučení na straně Třince. V ní si svěřenci trenéra Tlačila sice vedli o něco lépe, než v těch předchozích, k brance to ale stejně nevedlo. Za plného počtu na ledě se síly znovu vyrovnaly. Polanský pálil hned po buly, což o pár vteřin vedlo k vyloučení na straně Středočechů. V přesilovce Třince dobře střílel Hrabal od modré. V tomto případě ještě puk v brance neskončil, Mladoboleslavští ale i tak dostali lekci z produktivity v přesilovkách. Třinec totiž využil i svou druhou početní převahu, na 2:1 otáčel skóre Ladislav Kohn.

Jenže Oceláři se z vedení neradovali dlouho. Přesněji jen něco málo přes minutu. Pak se svým důrazem na brankovišti postaral o vyrovnání Tomáš Divíšek. Domácím znovu zatrnulo v 53. minutě, kdy se sice 16 vteřin hrálo čtyři na čtyři, poté však čekalo Boleslavské opět oslabení. A jestli se třetí třinecká přesilovka rovnala třetímu gólu? Ne. Ačkoliv třeba Růžička tomu k tomu měl blízko, střela do odkryté klece mu ale nesedla. Domácí mohli v závěru rozhodnout, v přesilovce měl blízko ke gólu Nouza. Jenže pak udělali domácí chybu a do úniku se dostal Adamský. Divíšek ho instinktivně zahákoval, takže si Boleslavští odnášeli do prodloužení oslabení.

Vzhledem k dosavadnímu vývoje třineckých přesilovek asi boleslavští diváci čekali od prodloužení ledasco. Boleslavským se ale povedlo ubránit bez větších potíží a pak navíc ještě několikrát ohrozit Dubu. Asi vůbec největší hrozbu ale představoval pro třineckého gólmana jeho vlastní spoluhráč – Krajíček si totiž rukavicí málem srazil puk do branky.

Nakonec nerozhodlo ani prodloužení, a tak musely na řadu přijít samostatné nájezdy, v nichž byly nakonec úspěšnější Třinečtí. Rozhodující branku si připsal Vojtěch Polák.

Leo Gudas (BK Mladá Boleslav):
Naši kluci odehráli výborné utkání, ale bohužel neproměnili šance. Třinec hru během utkání vyrovnal, ale naši hráči bojovali a je jenom škoda, že jsme v závěru neproměnili přesilovku. V prodloužení jsme naopak výborně ubránili oslabení ve třech.

Břetislav Kopřiva (HC Oceláři Třinec):
Měli jsme velmi špatný vstup do utkání. Chyběl nám pohyb a soupeř nás ve všech činnostech přehrával. Po důrazné domluvě o přestávce se naše hra od druhé třetiny zvedla. Začali jsme lépe bruslit a hru jsme vyrovnali. Za získané dva body musíme poděkovat Tomáši Dubovi, který nás výrazně podržel.