Omlazený kádr Třince dvakrát vedl, nakonec ale s Trenčínem prohrál

11.08.2011 · Adam Sušovský
Omlazená sestava třineckých hokejistů v prvním utkání trenčínského Rona cupu nestačila na domácí Duklu. V posledním utkání prvního hracího dne přitom dvakrát vedla. Trenčín ale dokázal vždy srovnat krok a nakonec i vyhrál 4:3.
turnaj, čtvrtek 11.8.2011
Trenčín
4:3
Trenčín
Třetiny: 1:1, 2:1, 1:1  Branky a nahrávky: 17. Pardavý (Šťastný), 30. Tybor (Gašparovič, Hlubuček), 37. Jakub Gašparovič (Lelkeš, Gábriš), 56. Radulay - 16. Marosz (Hampl), 27. Nedbálek (Havel), 60. Hrňa (Pavlík). Rozhodčí: Lokšík - Stano, Brath. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Průběh utkání: 0:1, 1:2, 4:2, 4:3.
Kováč - Chovan, Jarábek, Trefný, Gábriš, Hlulbuček, Duben, Kudělka, Imrich - Pardavý, Štasťný, Melichárek, Tvrdoˇm, Gašparovič Jakub, Tybor, Filo, Kopecký, Ďuriš, Radulay, Sojčík, Lelkeš. Tréner: D.Gregor
Štefl - Cartelli,Kania, Pavlík, Nedbálek, Rangl, Lesák, Roupec - Hrňa, Ostřížek, Orsava, Havel, Marosz, Hampl, Briseboise, Rufer, Mičulka, Kapica, Březina, Valášek. Tréner: P. Marek.

Stejně jako v loňském vzájemném utkání na Rona cupu, i letos mladý výběr třineckých hokejistů složený zejména z juniorů a hráčů na zkoušce domácí Dukle dlouho vzdoroval a dokonce i sahal po bodech.

Třinec po solidním nástupu také otevřel skóre zápasu, když Marosz proměnil s přehledem brejk po nezištné přihrávce Hampla. Sestava bez hráčů základní sestavy ale vedení dlouho neudržela. Už za minutu z těžkého úhlu zaskočil Štefla v třinecké bráně Pardavý.

Hosty inkasovaná branka nepoložila, dokonce se dostali ještě jednou do vedení. V přesilové hře vypálil od modré Nedbálek, další obránce, který se v Třinci zkouší prosadit, a jeho střela se zastavila až v síti.

To už bylo ovšem na dlouhou dobu ze strany Třince vše. Trenčín zmobilizoval zbraně a začal útočit. Výsledkem byly tři branky, které rozhodly o vítězi. Postupně se trefili v polovině zápasu Tybor, tři minuty před koncem druhé třetiny Gašparovič a v poslední periodě zvyšoval už na 4:2 Radulay.

Třinec sice v závěru soupeře tlačil. Hampl po přihrávce Rufera ale nebezpečnou situaci neproměnil, v následující přesilové hře už ovšem Třinec korigoval. Branka Hrni 43 vteřin před koncem ale přišla příliš pozdě. Na více se Třinec nezmohl a prohrál po statečném výkonu 3:4.