Oceláři vítězí s přehledem a grácií, série srovnána na 1:1!

27.03.2013 · Daniel Ježek
Druhý semifinálový zápas viděl opět Zimní stadion Luďka Čajky. Druhé měření sil Ocelářů se Zlínem bylo zcela v režii hráčů Třince. Slezané si do konce první třetiny vypracovali čtyřbrankové vedení, to nakonec udrželi až do závěrečné sirény. Série se do Werk arény přesouvá za vyrovnaného stavu 1:1!
SF2, středa 27.3.2013
2:6
Třetiny: 0:4, 1:1, 1:1  Branky a nahrávky: 39. Köhler (Hamrlík, Balaštík), 42. Fořt (Okál) – 11. Růžička (Zíb, Hrabal), 15. Květoň (Rákos), 17. Klimenta (Adamský, Polanský), 17. Bonk (Růžička, Zíb), 28. Varaďa (Hrabal, Bonk), 48. Polanský (Klimenta, Adamský). Rozhodčí: Hodek, Polák - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 12:10, navíc Čajánek (ZLN) - Adamský (TRI) oba 10 min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 6104. Střely na branku: 37:47. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.
Sedláček (28. Štůrala) – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Kotvan, Matějíček – Horák – Balaštík, Leška, Köhler Veselý, Čajánek, Honejsek – Melenovský, Holík, Okál – Fořt, Čech, Ondráček.
Hamerlík – Zíb, Hrabal, Lojek, Bezuška, Klouček, Kania, Galvas, Ovčačík – Peterek, Bonk, Růžička – Zagrapan, Polanský, Klimenta – Orsava, Varaďa, Květoň – Rákos, Adamský, Rufer.

Do druhého utkání vstoupili aktivněji Slezané. Hráči s dráčkem na prsou se od úvodního buly tlačili do šancí, ze začátku ale nemohli překonat Sedláčka. V šancích se ocitli Varaďa, Rákos či Klimenta, ani jeden ale nedokázal překonat zlínského gólmana. Domácí se do tempa dostávali o poznání pomaleji, Hamerlíkovu pozornost vyzkoušel Řezníček, ani on ale neuspěl.

Postupem času se ale naplno rozjela třinecká mašina, která v první dvacetiminutovce čtyřikrát rozvlnila síť Sedláčkovy svatyně. V jedenácté minutě Slezané hráli přesilovku, Zíbovu dělovku od modré do branky doklepl Martin Růžička.

Druhý zářez přidal o čtyři minuty později David Květoň. Třinecký forward zužitkoval dobrou práci celé formace, nakonec si kotouč do vlastní branky srazil Zámorský. Oceláři neubírali na nastoleném tempu, za další dvě minuty opět zvedali ruce nad hlavu.

Za brankou operoval Polanský, šikovný centr zadovkou našel volného Tomáše Klimentu, jenž z bezprostřední blízkosti překonal bezmocného Sedláčka. A aby toho pro Berany nebylo málo, za dalších dvacet vteřin se lehkým nahozením radoval Radek Bonk.

Po změně stran si na Hamerlíkovi vylámal zuby Balaštík, stejně dopadl i Honejsek. Sedmadvacátá minuta – pátá branka Třince. Oceláři hráli přesilovku, od modré nahazoval Hrabal. Do kotouče ještě šikovně šťouchl Václav Varaďa, čímž popáté rozvlnil zlínskou síť a vyhnal Sedláčka na střídačku.

Hru poté trochu poznamenaly prohřešky proti pravidlům, dlouho se hrálo ve čtyřech na obou stranách. Další větší šance byly k vidění v závěru prostřední části. Zámorský nejprve trefil tyč třinecké branky, o minutu později se už ale domácí radovali. Bedřich Köhler tečoval Hamrlíkovo nahození mimo dosah Hamerlíka a upravil tak stav na 1:5.

Hned po začátku závěrečné periody se domácí fanoušci opět radovali. Okál vybídl k zakončení Tomáše Fořta, ten střelou mezi betony podruhé překonal Hamerlíka.

Oceláři si ale vítězství ve druhém zápase už nenechali ujít. Razítko na třineckou výhru přidal Jiří Polanský. Centr druhé formace si udělal dobrý den z bránícího hráče, pak vykoupal Štůralu a zasunul kotouč do odkryté branky.

Závěr zápasu poznamenaly časté vyloučení, za nerovnovážného stavu hráčů na ledě se už nikdo nedokázal prosadit. Oceláři si dokráčeli k vítězství 6:2 a srovnali krok v semifinálové sérii.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): Nezvládli jsme první třetinu a pak se s tím těžko něco dělá. Pro nás to bylo nepovedené utkání se vším všudy. Neděláme si z toho ale těžkou hlavu, série bude ještě dlouhá a my se na to připravíme. Doufám, že se vrátíme do hry. Ke zranění Honejska se nechceme vyjadřovat, do dalšího zápasu jsou dva dny a klidně je možné, že nastoupí.

Josef Turek (Oceláři Třinec): Odehráli jsme vynikající zápas, zavelela tomu elitní Bonkova pětka a další se přidali. Strašně nám pomohlo i to, že se do sestavy vrátil Jirka Polanský. Tím jsme zesílili i sílu dalších formací. Výborně jsme odstartovali, bruslili jsme a snažili jsme se o co nejvíce střelby. Odehráli jsme fantastickou první třetinu, jednu z nejlepší v sezoně venku. To rozhodlo. Pak jsme měli několik vyloučených a dostali jsme Zlín do hry. I domácí ale poté faulovali, měli jsme přesilovky a tím jsme zápas drželi ve svých rukou.