Oceláři vítězí i v Norsku! V tabulce drží první místo s devíti body!

06.09.2014 · Daniel Ježek
Po výhře v Bernu se Oceláři přesunuli na sever, kde se postavili norskému Stavangeru. Slezané měli dobrý vstup do zápasy, domácí ale v přesilovkách dokázali otočit vývoj zápasu. To se později povedlo i hráčům Třince, kteří si nakonec došli k výhře 3:2! Dvě branky vsítil Zbyněk Irgl.
4. CHL, sobota 6.9.2014
Stavanger
2:3
Třetiny: 2:2, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 5. Trettenes (Kissel, Daoust), 12. Kissel (Kristiansen) – 4. Irgl (Polanský), 19. Irgl (Žejdl), 32. Dravecký (Kreps). Rozhodčí: Mikael Sjöqvist (SWE), Stian Halm (NOR) – Jon Kilian (NOR), Thomas Pettersen (NOR). Vyloučení: 10:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 000. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Smith (Holm) – Solberg, Plastino, Hjelm, Veideman, Mostue, Rokseth, Sveum (A) – Dahl-Andersen, Forsberg, Soares – Kissel, Daoust (A), Kristiansen – Trettenes, David, Lorentzen – Hoygard, Huse, Hallem (C) – Roste Fossen. Trenér: Petter Thoresen.
Hrubec (Hamerlík) – Roth, Klesla (C), Linhart, Nosek, Trončinský, M. Doudera, Galvas – Dravecký, Plíhal, Kreps – Rufer, Polanský (A), Irgl – Orsava, Žejdl, Jašek – Kindl, Matuš, Cienciala – Chmielewski. Trenér: Jiří Kalous.

Oceláři se po výhře nad Bernem přesunuli do Norska, kde se v rámci dalšího duelu skupiny E Champions Hockey League utkali se Stavangerem. Zápas přinesl dramatickou zápletku, šťastnější nakonec jsou Slezané.

Ti měli výborný vstup do zápasu. Hned ve čtvrté minutě se kotouč odrazil k volnému Zbyňku Irglovi, který střelou k tyči poprvé překonal brankáře Smithe. Domácí ale dokázali na úvodní branku zareagovat velmi rychle. Hned v minutě následující hrál Stavanger přesilovku, tu po padesátí vteřinách zužitkoval Mathias Trettenes - 1:1.

Otěže zápasu poté do rukou vzali Oceláři, pokusy Polanského a Trončinského ale úspěch nepřinesly. A tak se radovali opět domácí fanoušci. Dvanáctá minuta – další přesilovka pro Stavanger. Tentokráte Olejářům stačilo pouhých třináct vteřin aby podruhé překonali Hrubce. Dan Kissel dostal přesný pas od Kristiansena a střelou z voleje propálil přesunujícího se brankáře Třince – 2:1.

Hráči s dráčkem na prsou dokázali ještě do první přestávky srovnat krok. V devatenácté minutě hráli Oceláři přesilovku, když přesný pas Lukáše Žejdla zužitkoval Zbyněk Irgl, který svým druhým gólem v utkání srovnal misky vah.

V úvodu prostřední části se šance střídaly na obou stranách. Za Oceláře neuspěli Irgl, Trončinský nebo Žejdl, z domácí strany pak Dahl-Andersen trefil tyč Hrubcovy svatyně. Šedesát dva vteřin po začátku druhé poloviny zápasu se už měnilo skóre. Oceláři sice hráli v oslabení, to ale nijak nevadilo Vladimíru Draveckému, který sebral puk, ujel domácí obraně a bekhendovým blafákem překonal bezmocného Smithe – 2:3.

Stavanger hnaný velmi solidní návštěvou chtěl za každou cenu srovnat. Nejblíže ke gólu byli Olejáři v osmatřicáté minutě, Daoust ale přečíslení dvou proti jednomu využít nedokázal. V samotném závěru periody pak Irglovi v úniku znemožnil skórovat vracející se Veideman.

Oceláři tedy šli do závěrečné dvacetiminutovky s jednobrankovým náskokem, ten se jim nakonec po velkých útrapách povedlo udržet. Hned ve druhé minutě třetí třetiny mohl třinecké vedení navýšit Jašek, jeho rána z voleje ale našla jen připraveného brankáře domácích.

Stavanger v posledních deseti minutách vrhl všechny síly do ofenzívy, obrana Ocelářů měla co dělat, aby udržela hubený náskok. Blízko ke kýžené brance byli Soares, Forsberg, Roseth nebo Daoust, Hrubec ale dokázal zlikvidovat všechny pokusy domácích hráčů. Stavanger ještě v závěru zápasu zkusil hru bez brankáře, vyrovnat se mu už ale nepovedlo. Stavanger – Oceláři 2:3!.

Jiří Kalous (Oceláři Třinec): Sehráli jsme dnes velmi těžké utkání. Stavanger hraje velmi organizovaně. Svedli jsme velmi mnoho osobních soubojů a dnes v úvozovkách maličkosti jako blokování střel, blokování nahrávek, obětavá hra – to nás dovedlo k vítězství. Stavanger má vynikající přesilovky a opět se to potvrdilo, kdy jsme dostali dva góly v oslabení. Ale zvládli jsme to a kluci bojovali až do konce. Myslím si, že jsme dnes zaslouženě zvítězili.