Oceláři vítězí i podruhé!

14.03.2015 · Daniel Ježek
Druhým duelem pokračovala čtvrtfinálová série mezi Třincem a Mladou Boleslaví. Úvodní perioda zápasu přinesla všechny branky, o jednu víc dali domácí Oceláři. Hráči s dráčkem na prsou tak získali druhý bod a v sérii vedou 2:0.
ČF2, sobota 14.3.2015
Ml. Boleslav
3:2
Třetiny: 3:2, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 5. Hrňa (Roth, Plíhal), 10. Klepiš (Ružička, Hrňa), 20. Hrabal – 14. Robar, 15. Broš (Látal, Mikulík). Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Střely na branku: 29:24. Zblokované střely: 11:23. Hity: 28:14. Vhazování: 47:32. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2. Stav série: 2:0.
Hrubec – M. Doudera, Roth, Linhart, Galvas (A), Trončinský, Hrabal, Foltýn – Ružička, Klepiš (C), Hrňa – Pechanec, Plíhal (A), Jašek – Sztefek, Žejdl, Dravecký – Rákos, Matuš, Cienciala.
Růžička – Kučný, Stříteský, Kočí, Ovčačík (A), Robar, Trška, Čermák – Látal, Broš (A), Klimenta – Pacovský, Výborný (C), Bárta – Mikulík, Kašpařík, Pabiška – Hyka, Musil, Lenc.

Oceláři do druhého duelu vstoupili mnohem lépe, než do první bitvy. Hned po deseti vteřinách hry se do velké šance dostal Hrňa, v tomto případě ještě ztroskotal na brankáři Růžičkovi. Slezané si zanedlouho vybojovali také svou první početní výhodu, ta nakonec trvala jen jedenáct sekund. Vladimír Roth zavezl puk za branku, vrátil jej zpět na Erika Hrňu, který se tentokráte nemýlil.

Hráči s dráčkem na hrudi pokračovali v aktivní hře také v dalším průběhu třetiny. V desáté minutě nejprve Hrňa s Ružičkou nepřekonali gólmana Mladé Boleslavi, za dalších třicet vteřin už se však domácí radovali. Brankář Růžička sice dokázal zastavit pokus Hrni i následnou dorážku Ružičky, na střelu Jakuba Klepiše však už byl krátký – 2:0.

Mladoboleslavští se do hry dostali až po uplynutí poloviny úvodního dějství, dopomohla jim k tomu dlouhá přesilovka pěti proti třem. Tu sice Středočeši zužitkovat nedokázali, v pokračujícím náporu už ale Hrubce překonat dokázali. Střelu Mitji Robara od modré nešťastně do vlastní klece tečoval Roth.

Bruslaři pokračovali v aktivní hře i nadále, ta jim přinesla přesilovku a následnou branku na 2:2. Mladá Boleslav se prosadila podruhé během minuty a šesti vteřin, druhým přesným střelcem hostů byl Michal Broš, který šikovně tečoval nahození Látala. Oceláři se s vyrovnaným stavem po dvaceti minutách však nechtěli smířit a v poslední minutě trefou Josefa Hrabala opět odskočili do těsného vedení – 3:2.

Prostřední dvacetiminutovka byla, oproti té první, skoupá na branky. Vyprodaná WERK ARENA neviděla ani jednu přesnou trefu, dobrých šancí ale bylo několik. Slezané mohli své vedení navýšit v dvacáté deváté minutě, pokus Ciencialy však nebyl přesný, následná teč Rákose také. Za další tři minuty se mohl prosadit Matuš, ani jedna z jeho dvou střel ale nenašla svůj cíl.

Hosté mohli srovnat krok v minutě následující, přečíslení tří proti jednomu ale nevyřešili úplně šťastně. Domácí tým od pohromy uchránil bránící Hrabal. V závěru periody ještě Oceláři dostali příležitost početní výhody. Na mladoboleslavskou klec sice mířilo několik pokusů, žádný se ale neujal.

Závěrečná třetina tak započala se stejným skóre, jako ta druhá. Bruslaři mohli hned v jejím úvodu dorovnat krok, Hrubec nejprve dokázal vyrazit pokus Bárty, dorážka Pacovského z úhlu už mířila vedle. Oceláři si pak zahráli dvě rychle po sobě jdoucí přesilovky, ani jedna se ale domácímu celku nepovedla.

V jednapadesáté minutě se do do dobrých šancí dostala čtvrtá třinecká formace, Matuš s Ciencialou však na Růžičku vyzrát nedokázali. Oceláři mohli své vedení pojistit I v dalším průběhu hry, Dravecký, Sztefek ani Matuš ale úspěšní nebyli.

Mladoboleslavští se ještě v závěru zápasu pokusili o srovnání, k tomu jim ale nepomohla ani hra bez brankáře. Druhý bod si tak na své konto připsali Oceláři, série se do Mladé Boleslavi přesouvá za třineckého vedení 2:0.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Začátek se nám extrémně vydařil. Měli jsme pohyb, tlačili jsme se do brány. Byli jsme rádi za parádní vedení 2:0, to jsme dneska nečekali. Mladé Boleslavi se pak ale povedlo srovnat hru, tam jsme malinko znervózněli. Hodně nám pomohl třetí gól, pak to byl úporný boj. Chtěl bych tým pochválit za odmakaný zbytek zápasu. Kluci na ledě nechali spoustu sil, jsme velmi rádi za dvě domácí výhry. Do Mladé Boleslavi jedeme s cílem odehrát minimálně totožná utkání jako doma.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Vstup do zápasu nebyl dle našich představ. Byli jsme těžkopádní, scházel nám pohyb. Od dvanácté minuty jsme naskočili do našeho tempa a myslím, že jsme odehráli velmi dobré utkání. Bohužel stejně jako včera nám chyběly branky. Jsme bez bodu, stydět se ale nemusíme. Jsem pyšný na tým, jaké dva zápasy tady odehrál.