Oceláři vezou ze Slavie dva body!

24.11.2009 · OH, Tomáš Svoboda, Adam Sušovský
Oceláři podruhé v letošní sezóně zvítězili na ledě pražské Slavie. O dnešním dvoubodovém zisku rozhodl vítěznou brankou ve čtvrté minutě prodloužení DAVID KVĚTOŇ.
27.kolo, úterý 24.11.2009
Slavia Praha
2:3p
Zimní stadion Eden
Třetiny: 0:1, 1:0, 1:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 31. Žižka (Doležal, Vondrka), 53. Tomica (Beránek, Drtina) - 18. Růžička (Kohn, Zíb), 47. Bonk (Polák), 64. Květoň (Hrabal, Bonk). Rozhodčí: Jebavý, Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3489. Střely na branku: 29:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2 - 2:3. 3489
Slipčenko - Vašíček, Kadlec, Kolařík, Roth, Žižka, Drtina, Špelda, Sloboda - Hruška, Beránek, Tomica - Havel, Červenka, Sklenář - Jelínek, Růžička, Vondrka - Kůrka, Čermák, Doležal.
Hamerlík - Zíb, Hrabal, Lojek, Seman, Cartelli, Andersons, Výtisk, Malec - Růžička, Polanský, Kohn - Pospíšil, Peterek, Martynek - Květoň, Polák, Bonk - Hampl, Kanko, Balej

V bráně Slavie dostal od úvodních minut důvěru Robert Slipčenko, v první třetině byl ale v permanenci hlavně třinecký gólman Peter Hamerlík. Toho už v šesté minutě pořádně vystrašil kanonýr Roman Červenka, který tečoval střílenou nahrávku Jiřího Drtiny jen těsně nad bránu. V polovině první třetiny si oba hráči role vyměnili. Nejproduktivnější hráč soutěže si najel do útočného pásma a elegantně vysunul obránce Drtinu, jenž tváří v tvář Hamerlíkovi trefil jen brankářův beton.

Slávistický tlak pokračoval, v koncovce to ale bylo jedno velké trápení. Po nezištné nahrávce Petra Jelínka mohl rozvlnit síť Miloslav Čermák, ve vyložené pozici ovšem trefil pouze Hamerlíka. Ještě blíže ke skórování byl při přesilové hře Tomáš Kůrka. Před ním zívala jen prázdná brána, jenže on ji vůbec netrefil…

A tak přišel zákonitý trest. V čase 17:36 se v útočném pásmu odpoutal hostující útočník Ladislav Kohn, našel najíždějícího parťáka Martina Růžičku a ten ránou z mezikruží propálil bezmocného Slipčenka. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

V útrobách stadionu mělo o přestávce dojít k ostřejší výměně názorů mezi Romanem Červenkou a Davidem Květoněm, což se zřejmě přeneslo i na led. Tvrdých zákroků přibývalo, zároveň se ale hrál i docela slušný hokej.

Ve 25. minutě předvedl parádní samostatnou akci Radek Bonk. Zkušený forvard se lehce proháčkoval před bránu Slavie a těsně minul břevno. O chvíli později to stejný hráč zkusil střelou z takřka nulového úhlu, kotouč si ale cestu mezi tři tyče nenašel. Domácí se postupem času dostávali zpět do tempa a ve 31. minutě vyrovnali. A to dokonce v oslabení. Jiří Doležal stačil v pádu nahrát Tomáši Žižkovi, spolehlivý zadák se rozjel na Hamerlíka a prudkou střelou k tyči rozjásal domácí fanoušky – 1:1.

Těsně před sirénou mohl skórovat i Petr Kadlec, jeho střela ale trefila pouze clonícího Janise Andersonse.

Do třetí třetiny vstoupili lépe hosté. Ve 47. minutě objel Vojtěch Polák slávistickou klec a naservíroval kotouč do chumlu před Slipčenkem, kde se nejlépe zorientoval Radek Bonk - 1:2. Domácí mohli odpovědět hned vzápětí, když hráli přesilovou hru. Při ní dokonale zamkli soupeře, žádná ze střel se ale neujala. Sedm minut před koncem otestoval Hamerlíkovu pozornost útočník David Hruška, ani jeho střela k tyči se však gól nepřinesla.

O pár vteřin později se už slávisté dočkali. Josef Beránek nahodil puk od pravého mantinelu a Marek Tomica zblízka tečoval puk do sítě – 2:2.

Třinec už odpovědět nedokázal, takže zápas došel do prodloužení.

V něm mohl udeřit Jelínek, svou střelu z mezikruží ale nasměroval mimo. Rozhodnutí padlo v 64. minutě. Josef Hrabal vypálil tvrdě od modré a dlouho nebylo jasné, zda puk přešel přes brankovou čáru. Sudí Jeřábek ale po poradě s videorozhodčím gól uznal, střelce vítězné branky nakonec byl určen David Květoň, takže Třinec vyhrál 3:2 v prodloužení.

Jiří Čelanský (Slavia):
Sledovali jsme dneska průměrné utkání, bylo to urputné a bojovalo se na obou dvou stranách. Bohužel my jsme celý zápas dotahovali.

Břetislav Kopřiva (Třinec):
Po nedělním utkání s Pardubicemi jsme měli z dnešního zápasu opravdu obavy. Výsledek 0:6 s námi totiž opravdu zacloumal. Hráči dokážou být venku více zodpovědnější do obrany než doma. Kluci oproti poslednímu zápasu bojovali a hráli obětavě. I když vítězství bylo spíše štěstí.