Oceláři uspěli v Pardubicích a vezou plný počet bodů

26.12.2015 · Tomáš Vacho
30. kolo Tipsport extraligy zavedlo třinecké Oceláře do Pardubic. Třinec si postupně vybudoval tříbrankové vedení zásluhou Jaška a Žejdla, který zaznamenal dvě trefy. Jiskru naděje pro domácí vykřesal deset minut před koncem Nahodil, ale Třinec již komplikace nepřipustil.
30.kolo, sobota 26.12.2015
Pardubice
1:3
Třetiny: 0:1, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky: 48. Nahodil (Gregorc) – 17. Žejdl (Svačina, Linhart), 25. Jašek (Linhart, Kopecký), 46. Žejdl (Rufer). Rozhodčí: Lacina, Hribik – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6, navíc Šeda trest ve hře – M. Doudera 5 minut a trest do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8925. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
Maxwell – Štajnoch, Gregorc, Nedbal, Čáslava, Bokroš, Šeda, Havlík – Rolinek, Nahodil, Orsava – Marcinko, Redenbach, Poulíček – Moučka, Cetkovský, Rapáč – Pipek, Kaut, Kolář
Hrubec – Nosek, Linhart, Roth, Galvas, Slovák, M. Doudera, Hrabal, L. Doudera – Svačina, Žejdl, Dravecký – Tybor, Polanský, Sýkora – Rákos, Plíhal, Kopecký – Jašek, Matuš, Rufer

Pardubice se musely obejít bez útočníka Petra Sýkory, který ještě figuroval na předzápasové soupisce, ale do utkání nenaskočil. Branku po jednozápasové pauze obsadil Maxwell.

Speciální utkání prožíval nyní už pardubický forvard Jakub Orsava, pro něhož to bylo první střetnutí proti Třinci, ze kterého na východ Čech přišel. Domácím fandům se hned mohl parádně ukázat, ovšem v tutové šanci pálil jen do Hrubce.

Chvíli nato všem v hale zatrnulo, když na ledě zůstal v bolestech ležet Rákos. Bývalý hráč Pardubic musel opustit kolbiště na nosítkách, faulující Šeda dostal trest ve hře a v utkání dohrál.

Třinec měl k dispozici pětiminutovou přesilovku, kterou takřka celou strávil v útočném pásmu, ale k nebezpečnému zakončení se nepropracoval. Až po konci dlouhého trestu se před Maxwella protáhl Plíhal a trefil tyčku. Na druhé straně se do další šance dostal Orsava, který zakončoval přečíslení dva na jednoho opět do Hrubce.

Další početní výhodu, tentokrát už klasickou dvouminutovou, už Oceláři využili. Krátkými přihrávkami uspali bránící čtveřici a po rychlé výměně puku se z mezikruží trefil Lukáš Žejdl – 0:1.

V první třetině skončil zápas předčasně i pro obránce Třince Milana Douderu. Reprezentační bek sekl před brankou Marcinka přes koleno a vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání. Ani domácím ale štědrá přesilovka nevycházela, třinecká čtveřice kvalitně bránila.

Část výhody si Dynamo přeneslo i do druhé části, ovšem vedlo si obdobně jako před pauzou. Dvě tvrdé rány Gregorce si Hrubec v pohodě pohlídal. Po vypršení trestu se ve 25. minutě podruhé v utkání radovali Oceláři. Maxwell dokázal vyrazit tečovanou střelu Linharta, ale na dorážku Lukáše Jaška pod horní tyč už nedosáhl – 0:2

Kolem poloviny zápasu si Pardubice poprvé zkusily klasickou přesilovku. Hrubec musel zasahovat proti střele švihem v podání Redenbacha i tvrdé ráně Štajnocha. Za svá záda ale nepustil nic. Na druhé straně mohl navýšit náskok Svačina, ale svůj krátký brejk nezakončil gólem, Maxwell sklapl betony včas.

Hra se pak přelévala ze strany na stranu. Dynamo sice dotíralo před Hrubcem, ale do velkých šancí se nedostávalo. Dvě dobré střelecké pozice si naopak připravil před Maxwellem Matuš, ani jednu ovšem nezužitkoval. Ještě lepší pozici měl Tybor, který uháněl sám na Maxwella, ale ranou mezi betony nepochodil.

Dynamo vlétlo do třetí části s velkou aktivitou a brzo mohl snížit Kolář, který dorážel Gregorcovu střelu, ovšem Hrubec bleskově vytrčil svůj beton. Solidní možnost ke snížení náskoku soupeře měly Pardubice při čtyřminutové přesilovce pět na čtyři. V ní Dynamo spustilo salvu střel, ovšem bez úspěchu.

Gólu naopak dosáhli třinečtí hráči. Rufer krásně vyslal do úniku Lukáš Žejdla a ten ranou mezi betony vylepšil vedení svých barev – 0:3. Pardubice tentokrát dokázaly velice brzy zareagovat. Rychlý útok a nabídku od Gregorce dokázal šikovnou tečí přetavit v branku Lukáš Nahodil – 1:3.

V 53. minutě byl blízko ke čtvrté brance Ocelářů Dravecký, avšak nedokázal dotlačit kotouč za Maxwella, pardubický brankář se štěstím odolal. Třinec se jinak soustředil na defenzívu, která nepouštěla domácí do dalších šancí. Dobrou možnost měl až v samotném závěru Rapáč, ale jeho teč až do branky neprošla. Ke zvratu nepomohla ani dvouminutová hra bez brankáře.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „První třetina byla hodně ovlivněná vyloučeními, my jsme v ní hráli sedm minut v oslabení. Díky tomu se Třinec držel v tlaku a dostal se do vedení. Od druhé třetiny jsme měli více ze hry. Hráčům nemám co vytknout, protože bojovali, měli nasazení a snažili se jít do brány. Třinec má ale hodně vyspělý mančaft, parádně zahrál v defenzívě. Chyběla nám jen přesnější střelba, protože jsme pálili vedle nebo do prvního hráče, zejména v přesilovkách jsme měli mraky střel.“

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Zápas ovlivnila první třetina a dvě pětiminutová vyloučení. Pro nás to byl citelný zásah do sestavy už kvůli změnám, které jsme museli udělat ještě před zápasem. Vstřelili jsme první gól a od toho se utkání odvíjelo. Pardubice měly spoustu šancí, ale my jsme odvedli skvělou práci v oslabení a v situacích po buly. Třetí gól při přesilovce soupeře byl hodně důležitý. Rákos má otřes mozku a zůstane přes noc v Pardubicích na pozorování.“