Oceláři prohráli v prodloužení a zítra budou odvracet mečbol soupeře

10.03.2016 · Martina Sikorová
Třinečtí hráči sice v průběhu druhé dvacetiminutovky otočili nepříznivý stav zápasu na svou stranu, potrestat nesportovní chování gólmana Kašíka se jim ale v závěru nepodařilo, Zlín vyrovnal a v prodloužení získal druhý bod. Už zítra tak budou Oceláři muset odvracet konec sezóny.
PK3, čtvrtek 10.3.2016
2:3p
Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 33. Tybor (Adamský, Hrabal), 39. Pechanec (Svačina, Kanko) – 9. Holík (Bukarts, Žižka), 53. Holík (Kotvan, Bukarts), 63. Holík. Rozhodčí: Fraňo, Šír - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5, navíc Kašík (ZLN) 5 minut a osobní trest do konce utkání za sekání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 136. Střely na branku: 35:14. Zblokované střely: 16:12. Hity: 20:15. Vhazování: 29:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Hamerlík – Galvas (A), Hrabal, Jank, Nosek, M. Doudera, Slovák, L. Doudera – Dravecký, Plíhal, Kopecký (C) – Svačina, Pechanec, Kanko – Adamský, Polanský (A), Rákos – Tybor, Kindl, Matuš – M. Kovařčík
Kašík (od 52. Horčička) – Kotvan, Marušák (A), Žižka (A), Matějíček, Řezníček, Urbanec – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý (C), Vlach, Čachotský – Čech, Cibák, Okál – Kubiš, Fořt, Šťastný.

Do třetího zápasu předkola vstoupil aktivněji domácí tým a hned ve třetí minutě mohl dorazit odražený puk Matuš, proti jeho pokusu ale Kašík zasáhl a gólem neskončila ani střela Svačiny z mezikruží. Následně se málem mohli radovat Zlínští, rána Čachotského ovšem proskákala mezi betony Hamerlíka podél levé tyče až k mantinelu.

V deváté minutě už se ale skóre na světelné tabuli měnilo a to v početní výhodě Zlína, kdy po přihrávce Bukartse trefil odkrytou klec Petr Holík. Za Oceláře mohl kontrovat Rákos, který se s pukem protáhl až do mezikruží, napadající Kotvan mu ale zakončení značně znepříjemnil a k ohrožení Kašíka tak nedošlo.

O chvíli později si v početní výhodě zahráli také domácí hráči, ránu Kopeckého se ale Plíhalovi dorazit nepodařilo a do kabin se tak odcházelo za jednobrankového vedení hostů. Hráči v modrožlutých dresech sice vystřelili pouze čtyřikrát, to jim ovšem v úvodní části stačilo.

Také v prostřední periodě hrozili jako první Oceláři, Rákose ovšem v mezikruží zastavil na hraně dovoleného zákroku jeden z obránců Zlína a s následnou ranou Adamského už si Kašík bez problémů poradil. Na druhé straně vyzkoušel pozornost třineckého gólmana Žižka, zkušený obránce Zlína ale dělovkou od modré čáry minul.

Ve třiatřicáté minutě už se radovali také třinečtí fanoušci, to když nahození Adamského usměrnil do horního růžku branky Radoslav Tybor. Dostat převahu na stranu Ocelářů se následně snažil Kanko, jeho střelu ale zastavil už Žižka a zlínský gólman tak zasahovat nemusel.

Povedený útok předvedli také ševci, Kubiš ovšem po přihrávce Fořta z levé strany neuspěl, když jeho ránu i se štěstím vyrazil Hamerlík. Jeden gól ale ještě před koncem prostřední dvacetiminutovky přece jen padl. Po ose Kanko - Svačina doputoval puk až před branku, odkud usměrnil puk za záda Kašíka Antonín Pechanec.

Krátce po startu třetí třetiny mohli Oceláři svému soupeři odskočit do dvoubrankového vedení, rána Noska od modré čáry ale orazítkovala pouze brankovou konstrukci a další pokus třineckého obránce už vyrazil Kašík. Ve dvaapadesáté minutě hráli po faulu Polanského v početní výhodě hosté, do brejku se ovšem podíval Adamský, třinecký rychlík ale svým zakončením další gól nepřidal.

Po skončení celé akce se ale velmi nesportovním zákrokem předvedl zlínský gólman, jenž holí přetáhl Rákose a od rozhodčích tak vyfasoval pětiminutový trest a zároveň také trest do konce utkání za hrubost a do branky musel Hořčička. Hra poté pokračovala nějakou dobu ve čtyřech, což více vyhovovalo hostům.

Třinečtí hráči trestuhodně ztratili puk na modré čáře, do brejku jim ujel Petr Holík a svým druhým gólem v zápase zařídil vyrovnání. Oceláři sice poté pokračovali po návratu Polanského v dlouhé početní výhodě, během ní ale nerozchytaného gólmana hostů příliš neohrozili a duel tak dospěl až do prodloužení.

V nastaveném čase se příliš dlouho nehrálo, po chybné rozehrávce třineckého týmu se odražený puk dostal na hůl Petra Holíka, který svým hattrickem přisoudil druhý bod Zlínu.

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Dnes jsme prohrávali, podařilo se nám ve druhé třetině utkání otočit. Bohužel při situaci čtyři na čtyři jsme udělali trestuhodnou chybu, která by se neměla stávat. Hosté to potrestali gólem na 2:2. Bohužel hráčům to asi leželo v hlavách ještě i v prodloužení. Ani to nebylo optimální a Zlín rozhodl."

Rostislav Vlach (PSG Zlín): "Zápasy v sérii jsou velice vyrovnané. Jak herně, tak na góly. Minule měl víc štěstí Třinec, dneska jsme měli víc štěstí my. Kašíkova reakce nebyla adekvátní. Na něj tam byl nájezd s brzdou, což by se mělo pískat, ale jeho reakce nebyla opodstatněná. V play off je to vyhrocené. Jsou tam hraniční zákroky, ale mužstvo musí udržet nervy a překousnout to."