Oceláři poprvé vítězní

11.08.2009 · Adam Sušovský
Výkonnostní nárůst Ocelářů korunovala dnešní výhra 3:1 nad slovenským Slovanem Bratislava. Po domácí blamáži se Zlínem a zlepšeném jednobodovém výkonu z Vítkovic tak družina trenérů Marka a Kopřivy slaví první vítězství v rámci letní přípravy na nový extraligový ročník. O vítězství rozhodly branky Peterka, Poláka a Tomase v závěru zápasu.
přát., úterý 11.8.2009
Slovan Bratislava
1:3
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:3  Branky: 35. Kuľha - 52. Peterek, 58. Polák, 60. Tomas. Diváci: 700. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
Hamerlík - Hrabal, Seman, Cartelli, Malec, Lojek, Výtisk, Andersons, Sekeráš - Polák, Polanský, Tomas - D. Květoň, Peterek, Martynek - Balej, Kohn, M. Růžička - Kanko, Ostřížek, Kútny

V prvních dvou třetinách vidělo přibližně 700 diváků na domácím stánku Slovanu Bratislava vyrovnaný duel. Střelci obou týmů však dlouho hořeli na pozorných brankářích. Změnit stav se povedlo až po pohledné akci domácích, na jejímž konci byl úspěšný Kuľha.

V závěrečné části sledovali přítomní diváci hru plnou vyloučení, kterou trestali brankostrojem Oceláři. Nejprve využil dvojnásobnou přesilovku kapitán Jan Peterek, a protože domácí vzápětí tutéž výhodu nevyužili, trestal vítězným gólem v 58. minutě Vojtěch Polák.

Následný tlak Slovanu umocněn odvoláním brankáře hostující obrana odvrátila a konečnou podobu výsledku dal střelou do prázdné brány v poslední minutě Roman Tomas.

Po konci zápasu následovaly po dohodě obou trenérů samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější domácí, kteří díky jedinému úspěšnému nájezdu Němce získali alespoň čestný úspěch.

Ve čtvrtek čeká Oceláře náročný program. Tým se bude muset rozdělit na dvě skupiny, protože ho čeká domácí duel letního Tipsport cupu se Znojmem a zároveň utkání Rona cupu v Trenčíně s domácí Duklou.