Oceláři po atraktivní bitvě porážejí Pardubice

12.01.2014 · Daniel Ježek
V osmatřicátém kole se Oceláři po dvou týdnech představili na domácím ledě. Svěřenci trenérů Kalouse a Marka hostili ČSOB Pojišťovnu Pardubice. Utkání se hrálo v rychlém tempu, slušně zaplněná Werk aréna viděla šest branek. Slezané si dokráčeli k dalším třem bodům po výhře 4:2.
38., neděle 12.1.2014
Pardubice
4:2
Třetiny: 2:2, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 2. Orsava (Bonk, Hrabal), 10. Polanský (Adamský, Roth), 37. Roth (Martin Růžička), 59. Martin Růžička (Polák, Bonk) – 5. Zohorna (Nosek), 11. Nahodil (Tybor, Ďaloga). Rozhodčí: Hodek, Husička – Flegl, Štofa. Vyloučení: 5:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4156. Střely na branku: 45:22. Zblokované střely: 6:4. Hity: 12:9. Vhazování: 37:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Hrubec – Galvas, Roth, Linhart, Hrabal, Krejčí, D. Nosek, Foltýn – Adamský, Polanský (A), Martin Růžička – Polák, Bonk (C), Orsava – Rákos, Peterek (A), Květoň – Rufer, Matuš, Hrňa – Marek Růžička.
Hudáček – Ďaloga, Benák (A), Korim, Píša, Vašíček, Gregorc – Zohorna, T. Nosek, Sýkora (C) – Somík (A), Radil, Kolář – Tybor, Nahodil, Endál – Semorád, Cetkovský, Moučka.

Úvod zápasu se nesl ve znamení rychlého a divácky velmi atraktivního hokeje. Do zápasu lépe vstoupili domácí Oceláři, kteří se z branky radovali po pětasedmdesáti vteřinách od prvního buly. Kotouč se po ose Hrabal – Bonk dostal k nehlídanému Jakubu Orsavovi, třinecký mladík poslal kotouč pod horní tyč pardubické branky.

Hosté ale na svou odpověď nenechali dlouho čekat. Rána Zohorny ještě Hrubce nepřekonala, v páté minutě se už Východočeši radovali. Hrubec dokázal vyrazit střelu Korima, kotouč se odrazil na hůl Tomáše Zohorny, který po objetí domácí branky zasunul černý nesmysl do sítě. Utkání i nadále pokračovalo ve vysokém tempu, o něco aktivnější byli domácí Oceláři. Květoň ještě Hudáčka nepřekonal, v polovině první třetiny se už domácí opět radovali. Třinečtí hráli přesilovku, když se na chlup stejným způsobem, jako Zohorna, trefil i Jiří Polanský.

Také na druhou branku domácích dokázaly Pardubice bleskurychle odpovědět. Vedení Ocelářů trvalo jen něco málo přes minutu, když se za domácí obranu dostal Lukáš Nahodil a tváří v tvář nedal Hrubcovi sebemenší šanci – 2:2.

Tempo hry poté trochu opadlo, největší šanci před první přestávkou měl ještě Martin Růžička, z otočky ale těsně minul Hudáčkovu svatyni. Po změně stran hráli hosté čtyřminutovou přesilovku, tu ale zužitkovat nedokázali. Paradoxně se do šancí tlačili domácí, jmenovitě Rákos. Ten ale ani jeden ze svých dvou pokusů nedokázal přetavit v třetí branku domácích.

I v dalším průběhu utkání byli aktivnější Slezané, další střela Růžičky ale skončila jen na tyči pardubické branky. Oceláři však nemuseli dlouho smutnit. V další přesilovce se od modré prosadil Vladimír Roth, jemuž ideální střeleckou pozici připravil Růžička. Roth se štěstím propasíroval kotouč mezi Hudáčkovými betony. Hosté se ještě v závěru prostřední dvacetiminutovky pokusili o srovnání, pokus Noska ale skončil na betonech domácího brankáře.

Také vstup do závěrečného dějství se nesl pod taktovkou Ocelářů. Ve čtyřicáté druhé minutě od modré pálil David Nosek, Hudáček jeho pokus jen vyrazil před volného Rákose, ten však nedokázal usměrnit puk mezi tři tyče. Vzápětí mohlo být srovnáno, Petr Sýkora však z voleje minul třineckou svatyni. Další šanci na srovnání stavu dostal v padesáté minutě Radil, jeho nepříjemný pokus však Hrubec dokázal vyrazit.

Východočeši vzápětí dostali šanci přesilové hry, ani tu ale zužitkovat nedokázali. Nejnebezpečnější pokus v početní výhodě obstaral Somík, třinecký brankář s vypětím všech sil dokázal zastavit puk ještě před brankovou čárou. Tři minuty před koncem zápasu usedl na trestnou lavici Vašíček, čímž hostům znemožnil cestu za vyrovnáním. Oceláři totiž početní výhodu dokázali využít, Martin Růžička svým typickým způsobem z voleje propálil přesunujícího se Hudáčka.

Oceláři už si v posledních vteřinách zápas pohlídali a připsali si na své konto další tři body. Třinec – Pardubice 4:2.

Jiří Kalous (Oceláři Třinec): Pro nás byl asi klíčový moment, že jsme dokázali ubránit čtyřminutové oslabení v úvodu druhé třetiny. Že nám tam Pardubice neutekly do vedení. Důležité pak samozřejmě byly naše exkluzivní přesilovky, ze kterých jsme dali tři góly. Ani dříve jsme je nehráli špatně, ale teď nám to tam v nich padá. V důležitých momentech nás podržel Šimon Hrubec.

Zdeněk Venera (ČSOB Pojišťovna Pardubice): První třetina byla hodně bohatá na góly. Dvakrát jsme dokázali vyrovnat, ale na třetí gól už jsme nedokázali reagovat. Jednoznačně rozhodly přesilové hry, které nám teď vůbec nejdou, zatímco Třinec využil tři. Ve hře pět na pět bylo utkání vyrovnané, ale Třinec byl lepší v přesilovkách. Zápasíme s tím od začátku sezony. Nevyšel nám záměr s Marhou, pak se rozjela lajna Radil, Nosek, Kousal, jenže po odchodu Kousala se nám zase rozpadla a hledáme nové složení.