Oceláři ovládli i třetí zápas. Jsou krůček od mistrovského titulu!

08.04.2011 · Adam Sušovský
Třinečtí hokejisté splnili plány prvního utkání na ledě Vítkovic do puntíku a po vítězství 4:1 si připsali další důležitý bod v honbě za pohárem pro mistra republiky. V sérii tak vedou již 3:0 na zápasy a od vysněného mistrovského titulu je dělí jediný krůček!
F3, pátek 8.4.2011
1:4
Třetiny: 1:1, 0:2, 0:1  Branky a nahrávky: 11. Vrána (Pohl) - 18. Růžička (Květoň, Hrabal), 26. Polanský (Zagrapan), 37. Adamský (Květoň), 54. Peterek (Krajíček). Rozhodčí: Minář, Šindler - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 9471. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 1:0, 1:4.
Málek - Punčochář, Malík, Bartoň, Trnka, Ficenc, Vosátko, Ovčačík - Burger, Huna, Ujčík, Káňa, Klimek, Pohl, Húževka, Šedivý, Sýkora, Szturc, Strapáč, Vrána, Tomas
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Krajíček, Richter, Seman - McGregor, Varaďa, Bonk, Růžička, Kohn, Zagrapan, Květoň, Peterek, Hrňa, Koudelku, Polanský, Adamský, Polák

Vítkovice do prvního zápasu na vlastním ledě vstoupily s touhou přiblížit se svému soupeři na rozdíl jednoho bodu. Jejich očekávaný tlak se ale Ocelářům porařilo včas eliminovat, a byli to právě Třinečtí, kteří si vytvořili první velkou šanci. Kapitán Radek Bonk ale ve čtvrté minutě z předbrankového prostoru neuspěl.

Vítkovice se dostaly do hry díky nedisciplinovanosti Ocelářů. Třinec sice dvě oslabení s přehledem ubránil, ale osm vteřin po návratu vyloučeného Krajíčka na led trefil nahazující Petr Vrána hokejku obránce Richtera a po nešťastné teči to bylo v čase 10:24 1:0 pro domácí.

Od té doby se Oceláři uklidnili. Ubrali na přehnané bojovnosti a hráli daleko aktivněji, díky čemuž si vysloužili i více než minutu dlouhou dvojnásobnou početní výhodu. Jak už v letošním play-off bývá zvykem, Třinec neúprostně trestal. U levé tyče zůstal úplně volný Martin Růžička a bylo to 1:1.

Druhá třetina se nesla v rytmu obrovských chyb domácích obránců. Ve vlastním oslabení ani nadvakrát nepřekonal Málka unikající Erik Hrňa, v další hrubce Vítkovic už ale Třinec trestal. Do vedení se dostal zásluhou dorážky Jiřího Polanského, usměrnil při přečíslení 3 na 1 odraženou střelu Zagrapana.

Oceláři zpevnili hru ve středním pásmu a dále hrozili výhradně z brejků. Ten další se naskytl o tři minuty později, ve 29. minutě ale Martin Adamský ještě střelu Hrni do brány nedotlačil.

Agilní útočník se ovšem prosadil o hvíli později. Při zdánlivě ztracené rozehrávce totiž neskutečně přebruslil hodně ležérního Ovčačíka a samostatný únik se štěstím proměnil. Vítkovice v tu chvíli působily hodně nervózně a nechybělo moc, aby stejný hráč dvě minuty před koncem překonal Malka podruhé. V cestě za další brankou ale Adamského zastavil včasný faul Malíka.

Očekávaný nápor Vítkovic se nekonal ani ve třetí třetině. Domácí se do první vážnější akce dostali až v 50. minutě, ale proti důrazným obráncům Ocelářů neměli na brankovišti nárok Vrána, Burger ani Sýkora.

Na druhé straně provázela útoky Třince lehkost, myšlenka a efektivita. Nejkrásnější akcí se blýskl Jan Peterek. Zkušený Ocelář se na modré otočkou prosmýkl přes dva bránící hráče a udělal za zápasem tečku efektivní ránou k pravé tyči.

Oceláři již dále své vedení nezvýšili, a to ani přesto, že byl před Málkem na chvíli úplně volný Zagrapan. Třetí utkání série přesto zvládli s přehledem a po vítězství 4:1 jim k mistrovskému titulu schází jediná výhra.

¨

Pavel Marek (HC Oceláři Třinec)
Čekali jsme těžké utkání, což se taky potvrdilo. Vítkovice měly ohromný nástup, vynutily si přesilovky a dostaly nás pod tlak. Hrálo se nám špatně, protože se dostaly i do vedení. V přesilovce se nám ale podařilo vstřelit branku, která byla pro další průběh zápasu kritická. Drželi jsme dlouho vyrovnaný výsledek a nechtěli jsme pustit Vítkovice k drtivému tlaku. Hráli jsme opatrně, měli jsme i štěstí, ale podařilo se nám vstřelit druhou branku, a protože nás podržel Peter Hamerlík, dotáhli jsme to do vítězného konce. Série ale pokračuje dále, Vítkovice dnes ukázaly, že hrají výborně.

Mojmír Trličík (HC Vítkovice Steel)
Ani nemám co více říct. Měli jsme výborný náskok, dobré bruslení, sebevědomí, hráli jsme parádně na domácím hřišti. Bohužel jsme ale neutekli o více jako jeden gól a ve dvojnásobném oslabení jsme inkasovali. Třinec takové přesilovky umí, navíc pak dotáhl úspěšně i brejk a vrátil se na svou vítěznou vlnu. Proti výrazně uklidněnému Třinci už pak bylo hodně těžké se prosadit, což se nám ani nepovedlo.