Oceláři opět vítězní! Sedmi brankami to odnesla Energie!

23.10.2012 · Daniel Ježek
Po dlouhé době se Oceláři představili vlastním fanouškům a dali jim pěkný dárek k zápasovému jubileu. V utkání s pořadovým číslem 1001 Slezané přestříleli karlovarskou Energii 7:3, druhý hattrick v sezóně vystřílel snajpr Martin Růžička.
15.kolo, úterý 23.10.2012
Karlovy Vary
7:3
Třetiny: 1:0, 4:3, 2:0  Branky a nahrávky: 18. Orsava (Adamský, Peterek), 24. Rákos (Orsava), 31. Růžička (Zíb), 32. Polanský (Květoň), 33. Varaďa (Bonk), 46. Růžička (Bonk, Zíb), 60. Růžička (Hrabal) - 36. Pohl (Macdonald, D. Kohn), 37. Nosek (Pohl), 38. Zaťovič (Pech, Macdonald). Rozhodčí: Šír, Hradil - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 8:9. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3269. Střely na branku: 46:28. Průběh utkání: 5:0, 5:3, 7:3.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Klesla, Galvas, Roth, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Peterek, Adamský - D. Květoň, Polanský, Rákos - Hrňa, Zagrapan, Klimenta
Mensator (od 32. min Závorka) – Gründling, D. Kohn, MacDonald, Gřegořek, J. Látal, Kloz, Nosek, Gulaši – Zucker, Skuhravý, Košťál – Kumstát, Pech, Zaťovič – Pohl, Skladaný, Doležal – Koblasa, Vachovec, J. Heřman

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří se před svými diváky představili po dlouhých čtrnácti dnech. Slezané střelecky ovládli první dvacetiminutovku, jenže třinečtí střelci dlouho nemohli přijít na to, jak překonat jistého gólmana Mensatora.

Zlom přišel až v osmnácté minutě. Martin Adamský z ostrého úhlu nahodil kotouč do brankoviště, za záda hostujícího brankáře doklepl puk mladík Jakub Orsava. Ten nastartoval třineckou střeleckou mašinu, která od úvodu druhé periody téměř položila hosty na lopatky. Na 2:0 z pohledu domácích zvyšoval Daniel Rákos, hlavní salva Ocelářů nastala po polovině utkání.

Nejprve se v početní výhodě dokázal prosadit lídr střeleckých statistik Martin Růžička, který odrazem od levé tyči překonal Mensatora potřetí. Neuběhla ani minuta a třinečtí fanoušci se opět radovali. První pokus sice Jiřímu Polanskému nevyšel, třinecký lišák ale s odraženým pukem objel branku a zasunul černou gumu za přesunujícího se brankáře Energie. Na Mensatora toho bylo příliš, proto raději přenechal své místo kolegovi Závorkovi.

Druhý brankář Západočechů se ale ještě nestačil ani pořádně zahřát a už musel lovit kotouč ze své sítě, když ho tvrdou střelou propálil Václav Varaďa. Oceláři se po páté brance trochu uklidnili a začali spíše bránit. To hosté dokázali vycítit a zdramatizovat průběh duelu. Šestatřicátá minuta – akce dvou proti jednomu. Macdonald našel ideálním pasem najíždějícího Petra Pohla, ten prostřelil bezmocného Hamerlíka.

Karlovarští poté dostali příležitost dvojnásobné početní výhody, tu dokázali beze zbytku využít. O potrestání prvního prohřešku se postaral David Nosek, dvacet vteřin na to vykřesal hostům naději Martin Zaťovič.

V úvodu závěrečného dějství mohla Energie snížit na rozdíl jediné branky, nabídnutou přesilovku ale nevyužila. Zákonitě tak přišel trest. Početní výhoda na druhé straně – druhá branka v utkání pro Martina Růžičku. Ten dostal namazáno od kapitána Bonka, Růžička tvrdou střelou z voleje málem přetrhl síť Závorkovy branky. Třinecký snajpr mohl zkompletovat hattrick, v nařízeném trestném střílení sice Závorku překonal, jeho radost ale zhatila levá tyč hostující branky.

Energie v závěru zápasu mohla korigovat v početní výhodě, tu ale využít nedokázala. To Slezané si v posledních dvou minutách zahráli dvojnásobnou přesilovku. Sedmý zásah mohl přidat Zíb, ten ale pouze orazítkoval břevno. To jeho parťák Martin Růžička už mířil přesně. Poté, co si lídr kanadského bodování objel celou třetinu, postavil se na své oblíbené místo, odkud, po přesném pasu Hrabala, zkompletoval hattrick a určil konečný výsledek zápasu.

Josef Turek (Oceláři Třinec): Po dvou prohrách venku jsme si před zápasem v kabině říkali, že dobrý tým třikrát neprohraje. Vytvořili jsem si na začátku přesilové hry, ale gól dali až před koncem první třetiny. Druhou třetinu jsme hráli velmi dobře, ale za stavu 5:0 jsme se nechali hloupě vylučovat. Vary přesilovky sehrály dobře, daly tři branky. Nám pak ale vyšla akce na Martina Růžičku, který šestým gólem zápas zlomil. Chtěl bych pochválit celé mužstvo, ale opět zářila dvojice Růžička - Bonk.

Martin Pešout (Energie Karlovy Vary): Věděli jsme, co se bude dít po dvou prohrách Třince. Byli jsme na to připraveni, ale udělali jsme individuální chyby, a proto prohráli. Za stavu 3:5 jsme měli dvě, tři šance, ale tam domácí podržel Hamerlík. Čtvrtý gól by zápas ještě více zdramatizoval, což se však bohužel nestalo.