Oceláři nestačili na Zlín a prohráli 2:4

30.08.2011 · Daniel Ježek
Prvním extraligovým soupeřem Ocelářů v přípravě byli hráči Zlína. Svěřenci trenérů P. Marka a B. Kopřivy tahali od úvodních minut za kratší konec a nakonec podlehli Třince vsítili Rostislav Marosz a Erik Hrňa.
přát., úterý 30.8.2011
2:4
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:2  Branky a nahrávky: 24. Marosz (Kania), 56. Hrňa (Polanský, Marosz) - 18. Holík (Leška), 29. Šlahař (Čajánek), 50. Kubiš (Vlach), 53. Kubiš (Ondráček, Vlach). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.
Vojtek - Čáp, A. Holík, Hudec, Cartelli, Kania, Lojek, Richter, Rangl - Handlovský, Kohn, Hrňa - Chovan, Polanský, Havel - Hampl, Marosz, Červenka - Bajtek, Ostřížek, Rufer
Horčička - Matějíček, Kotvan, Hamrlík, Řezníček, Horák, Tesařík, Lučka, Míka - P. Holík, Leška, Zahorovský - Důras, Čajánek, Šlahar - Kubiš, Vlach, Ondráček - Finsterle, Čech, Sýkora

Utkání se od úvodního buly hrálo v poměrně svižném tempu. Diváci mohli sledovat oboustranně útočný hokej, nechyběly pak časté šance. Oba celky ale postrádaly přesnost v zakončení Jako první to demonstroval Marosz, který z otočky pálil jen do Horčičky. Na druhé straně pak nechali Vojtka vyniknout Míka s Finsterlem.

Oba brankáři dělali útočníkům vrásky na čele i v dalším průběhu první periody. Na Vojtkovi si vylámali zuby Leška a Holík, Horčika pak vychytal Polankého a Kohna. Když už se zdálo, že první třetina skončí plichtou, dostali hosté možnost přečíslení dvou na jednoho. Po chybě Cartelliho se puk dostal k Petru Leškovi, který jej předal Petru Holíkovi, jenž bez problémů překonal přesunujícího se Vojtka.

Vyrovnat mohl o pár chvil později třinecký kapitán Kohn, kotouč z jeho hole ale zamířil jen do tyče. Obraz hry první třetiny se přenesl i do druhé části. Šance Hudce a hostujícího Čecha zůstaly nevyužité. To Rostislav Marosz už mířil přesněji, když se po průniku hostující obranou poprvé rozvlnila síť za Horčičkovými zády.

Vyrovnaný stav vydržel necelých pět minut. Vedení hostům vrátil Jakub Šlachar, který z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě. Do konce čtyřicáté minuty ještě mohli skórovat Polanský, Hrňa a Červenka, ani jednomu se ale nepodařilo překonat brankáře Horčičku.

Do poslední dvacetiminutovky tedy vstupovali hosté s jednobrankovým vedením, Oceláři ale neskládali zbraně. Šance si vytvořili Polanský a Rangl, skóre se však neměnilo. Změna stavu nenastala ani po akci Čajánka, který předložil puk ujíždějícímu Důrasovi. Do akce se totiž vložil parádním zákrokem Martin Vojtek.

Pár vteřin před vypršením poloviny třetí třetiny se po chybě domácí obrany k puku dostal Roman Vlach. Hostující forward se neukvapil a našel volného Pavla Kubiše, který střelou mezi Vojtkovy betony vsítil třetí branku Zlína. Hostům ale dvoubrankové vedení nestačilo a snažili se za každou cenu vstřelit čtvrtou branku. Nakonec se jim to povedlo v přesilovce, když po nepřehledné situaci kolem domácího brankovistě Pavel Kubiš dotlačil puk za Vojtkova záda.

Oceláři se ale ani po obdržení čtvrté branky nevzdali. Jejich snaha byla přetavena ve druhou branku. Po akci Marosze pálil Polanský. Do jeho střely ještě lehce hrábl Erik Hrňa, který vychýlil dráhu letu kotouče mimo Horčičkův dosah. Oceláři ještě mocně dobývali hostující branku, další změna stavu už ale nenastala. Třinec - Zlín 2:4.