Oceláři na úvod nestačili na ruské CSKA

26.08.2011 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři vstoupili do turnaje v Košicích prohrou s ruským velkoklubem CSKA Moskvou. CSKA v utkání dominovalo, bylo po většinu času lepším celkem a zaslouženě zvítězilo 2:0.
turnaj, pátek 26.8.2011
CSKA Moskva
2:0
Košice
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0  Branky a nahrávky: 34. S. Širokov (Paršin, Guskov), 49. Badykov (Čáslava)
Staňa – Pašnin, Marčenko, Kurbatov, Čáslava, Rylov, Buravchikov, Guskov, Riasenskij – Pronin, Surový, Andronov, Paršin, N. Persson, S. Širokov, Badykov, Kucherov, Butsayev, Prochorkin, V. Kulemin, N. Gusev
Hamerlík – Richter, S. Hudec, Zíb, Lojek, Seman, Cartelli, Kania – Peterek, Bonk, Kohn, Polanský, McGregor, Orsava, D. Květoň, Havel, Adamský, Hrňa, Handlovský

Už v první třetině byla převaha moskevského celku znatelná. Rusové lépe bruslili a skvělým napadáním dělali rozehrávce českých mistrů velké problémy. Jen díky Peteru Hamerlíkovi, který vychytal několik šancí z kategorie vyložených, ale zůstalo skóre po úvodní dvacetiminutovce bezbrankové.

Slovenský fantom v třinecké bráně ale do nekonečna čarovat nemohl. Oceláři si sice vytvořili dvě slibné příležitosti, rána Květoně ani Havla se ale neujala, pak už se Moskva zaslouženě dostala do vedení.

Krátce po vyloučení Radka Bonka uplatnil důraz na brankovišti Sergej Širokov a Hamerlík poprvé kapituloval. Odpověď nemusela dlouho čekat, krátce před přestávkou ale trio třineckých hokejistů neuspělo na samotného brankáře Staňu.

Slovenský gólman ve službách ruského velkoklubu si poradil i s volejem Radka Bonka, naopak na druhé straně nestačil v 49. minutě Hamerlík na dalšího dorážejícího Rusa Banikova a bylo to 2:0.

Třinečtí ani přes závěrečný tlak nedokázali se stavem už nic udělat, a proto vstoupili do turnaje prohrou 0:2. Náplastí snad může být fakt, že se jim podařilo zvítězit alespoň v následných samostatných nájezdech, když se jako jediný prosadil kanadský forvard Bryan McGregor.