Oceláři mají první bod

23.09.2011 · Tomáš Vacho
Ačkoliv byli třinečtí hokejisté v dnešním utkání čtvrtého kola proti PSG Zlín mírně lepším celkem, nakonec odešli poraženi po samostatných nájezdech. Střelecká smůla tedy pokračuje, ovšem první bod letošní sezóny se počítá.
4.kolo, pátek 23.9.2011
2:3sn
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 - 0:0  Branky a nahrávky: 27. Zíb (Květoň), 52. Květoň (Marosz, Bonk) - 12. Linhart (Hamrlík, Leška), 31. Köhler (Leška), 65. Leška. Rozhodčí: Šír, Mikula - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3790. Střely na branku: 47:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2.
Hamerlík (Vojtek) - Richter, Hudec, Zíb, Lojek, Davison, Hořava, Hrabal - Chovan, Peterek, Bonk, Kohn, Polanský, McGregor, Orsava, Valčák, Květoň, Adamský, Hrňa, Havel, Marosz
Horčička (Sedláček) - Tesařík, Řezníček, Matějíček, Galvas, Lučka, Linhart, Zámorský, Hamrlík - Sýkora, Köhler, Čech, Leška, Vlach, Ondráček, Kubiš, Honejsek, Finsterle, Holík, Veselý, Důras

Oceláři chtěli v dnešním utkání odčinit nezdary z úvodu nového ročníku a tak na svého soupeře vlétli aktivním přístupem. Napadali, dřeli a měli dlouhou dobu kotouč na svých hokejkách, ovšem nestálo při nich štěstí. Jediná vážnější příležitost Adamského z desáté minuty totiž skončila pouze na tyči, ba co víc – prakticky z protiakce skórovali Berani.

Hamrlík poslal puk Tomáši Linhartovi, který našel skulinu mezi betony Hamerlíka. Po první brance Beranů se hra vyrovnala, hrál se pěkný útočný hokej na obou stranách. V čase 21:00 se mohli zlínští hráči radovat podruhé, kdyby před brankou osamocený Michal Důras zamířil jinam, než do lapačky vděčného Hamerlíka.

Ke slovu se domácí znovu dostali až v období od šestadvacáté minuty, kdy nejprve Horčičku prověřili Hrabal s Květoněm, následná pumelice Lukáše Zíba od modré čáry už nenašla ve své trajektorii žádnou překážku. V polovině zápasu mohli jít domácí do vedení, ale skvělý Horčička se včasným přesunutím postaral o zneškodnění dobré příležitosti Patrika Valčáka zakončujícího z prostoru mezi kruhy.

Tohoto pozdvižení ihned využili Zlínští, jmenovitě Bedřich Köhler, který uprchnul do samostatného úniku, ve kterém se nemýlil. Na dobré šance velmi plodné období pokračovalo i ve dvaatřicáté minutě, v jejímž průběhu mohli Oceláři srovnat krok, zakončující Orsava však nedokázal kotouč umístit na správné místo, čímž nechal vyniknout zlínského strážce.

Poslední vážnější šanci ve druhém dějství měli znovu domácí v sedmatřicáté minutě, ale příklepem pálící Kohn se neprosadil. A tlak domácích pokračoval i v úvodu třetí periody, kdy se v palebných pozicích vystřídali Zíb, Hrabal, Bonk a Květoň. Skvěle chytající Horčička si však poradil se všemi z nich.

Berani pak dokázali srovnat hru a úspěšně drželi kotouč v uctivé vzdálenosti od Horčičky. To se jim dařilo až do dvaapadesáté minuty, kdy se David Květoň prosadil střelou do šibenice. Hosté od té chvíle již prakticky bránili remízový stav, se kterým nic nenadělali ani Adamský s Bonkem, kteří v okolí Horčičkovy klece čeřili vodu.

Utkání tak dospělo do prodloužení, ve kterém domácí zahrávali přesilovku, jenže ani ta rozuzlení nepřinesla. Přistoupilo se tak k samostatným nájezdům, v jejichž průběhu diváci viděli celkem sedm branek, tou hlavní a vítěznou se ale blýskl Petr Leška, který tak rozhodnul o bodu navíc pro svůj celek.

Břetislav Kopřiva (HCO Třinec):
My jsme samozřejmě dnes doma chtěli získat nějaké body, bohužel se nám to úplně nepovedlo. Nicméně i ten bod je důležitý, protože to mužstvo pracovalo výborně, hráči tam odevzdali velké fyzické úsilí. Nedáváme branky ale šance si vytváříme, což je důležité, a myslím si, že to je to podstatné. Myslím, že to přijde, že se mužstvo dostane do střelecké pohody a budeme ty body získávat.

Josef Turek (PSG Zlín):
Myslím, že Třinec měl velkou sílu, na začátku to bylo velmi vyrovnané utkání. Dostali jsme soupeře do hry tím, že jsme byli často vylučovaní. Výborně nám zachytal Horčička. Oproti minulým utkáním jsme to dobře zvládali v defenzívě, což je pokrok, ale pořád ještě ta hra není ideální. S výsledkem jsme ale spokojeni, příliš jsme nečekali, že bychom zde mohli vyhrát.