Oceláři dvakrát vedli, nakonec ale prohráli po nájezdech

03.02.2012 · Daniel Ježek
Pětačtyřicáté kolo přineslo souboj mezi sousedy v tabulce. Deváté Kladno přivítalo osmé Oceláře. Zápas plný zvratů, kdy jednou vedli domácí, poté zase Slezané, dospěl až k samostatným nájezdům. V nich se jediným úspěšným stal domácí Lepine, který rozhodl o dvoubodovém zisku svého celku.
46.kolo, pátek 3.2.2012
Kladno
4:3sn
Třetiny: 1:2, 1:0, 1:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 10. Kameš (Kalla), 30. Dragoun (Procházka, Lepine), 55. Látal (Hluchý, Lukáč) - 15. Kůrka (Varaďa, Hudec), 18. Hrňa (Adamský, Peterek), 42. Zíb (Varaďa, Bonk) . Rozhodčí: Šindler, Müllner (GER) - Bejček, Charvát . Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: ---. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Chábera - Lepine, Toman, L. Procházka, David Růžička, Kameš, J. Drtina - Bicek, Patera, Bílek - Hovorka, Dragoun, Kalla - Eberle, Lukáč, M. Látal - Valský, Melka, Kuchler.
Hamerlík - Novotný, Zíb, Richter, Hudec, Lojek, Klouček - Kůrka, Bonk, Varaďa - Hrňa, Peterek, Adamský - D. Květoň, Polanský, M. Hořava - Orsava, Ostřížek, Hampl.

V úvodu utkání byli o něco aktivnější Oceláři, paradoxně však to byli domácí, kteří si tvořili gólové šance. Již ve druhé minutě ujel třinecké obraně Látal, svůj bekhendový blafák ale nedotáhl do zdárného konce. Rytíři se postupem času dokázali přispůsobit tempu Ocelářů, za svou snahu byli po zásluze odměněni. Po faulu Lojka hráli domácí přesilovku, kterou střelou od modré zužitkoval Vladimír Kameš.

Oceláře inkasovaná branka nabudila, Slezané ale dlouho naráželi na stoprocentního Cháberu. Jeho kouzlo zlomila až v patnácté minutě první formace Ocelářů. Z rohu kluziště nahodil do brankoviště Varaďa, do kotouče jemně šťouchl Tomáš Kůrka. Puk propadl Cháberovi mezi chrániči a Kůrka si mohl připsat první branku v dresu Třince hned v prvním startu. Ze strany Třineckých to ale nebylo vše. Ačkoli Květoň nevyužil ani jednu ze svých šancí, přeci jen se skóre hnulo ještě jednou. Oceláři hráli přesilovku, když Adamského střelu dorážel do sítě Erik Hrňa.

Druhá třetina tak začala vedením Ocelářů. To mohl zvýšit Bonk, který dostal kotouč od Varadi. Třinecký kapitán ale nezakončil. Z protiakce poté mohli srovnat domácí. Kotouč poskakoval po třineckém brankovišti, kladenský Hovorka ho nedokázal trefit. Rytíři se ale přeci jen dočkali vyrovnávající branky. Od obránců Lepina a Procházky se puk dostal k Michalu Dragounovi, jenž bekhendovým blafákem překonal Hamerlíka.

Hra poté ubrala na tempu, do hry se častokrát vloudily nepřesnosti. Větší šanci přinesla až devětatřicátá minuta. V periodě aktivní Radek Bonk se natlačil před Cháberu a dostal puk za jeho záda. K neštěstí Ocelářů ale Chábera duchapřítomně padl na záda, čímž zastavil kotouč putující za brankovou čáru. Bonk si ještě pohovořil se sudími, branky ale nedosáhl. Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili lépe Oceláři, kteří se opět dostali do vedení.

U branky byla opět první pětka Třince, tentokráte skóroval Lukáš Zíb. Bek Ocelářů nenápadně nahodil od modré, kotouč zapadl přesně do levého horního rohu branky. Otěže zápasu poté převzali Rytíři, ti ale naráželi na pozorného Hamerlíka. V šancích byli Bicek, Hovorka nebo Hluchý, ani jeden ale neuspěl. Trestat tak mohli Oceláři, Adamského střela ze strany ale nebyla úspěšná. Diváci v Kladně tak na další branku museli čekat do pětapadesáté minuty. Hluchý zavezl puk do pásma, tam jej předal Martinu Látalovi, jenž střelou pod horní tyč poslal zápas do prodloužení.

V nastaveném čase mohli rozhodnout Látal, Bílek nebo třinecký Lojek. Ani jeden ale se svou střelou neuspěl. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich se jako jediný prosadil domácí obránce Jason Lepine. Kladenský bek se rozjel jako poslední, Hamerlík před ním lehl, Lepine poslal puk po ledě do branky a rozhodl o přináležnosti druhého bodu. Kladno – Třinec 4:3 pp.

Zdeněk Vojta (Rytíři Kladno): Od druhé třetiny byl zápas vyrovnaný, o zisku našich dvou bodů rozhodla větší bojovnost, ale roli v tom hrálo i štěstí. Pokud se týká nasazení Lepina na penalty, přiletěla mu včera přítelkyně a věřili jsme, že tento efekt by mohl být úspěšný. Nakonec se to potvrdilo. Pokud se týká předpokládaného počtu bodů na postup do předkola play off, myslím si, že musíme získat ještě šest bodů.

Pavel Janků (Oceláři Třinec): Přijeli jsme si pro výhru za tři body. Bohužel si vezeme jenom jeden. Bylo to vyrovnané utkání, které jsme v penaltách opět nezvládli. Pokud se týká Peterka a Polanského, kteří nájezdy umí, i na nich je patrné, že nejsou v psychické pohodě. Souhlasím se svým kolegou, že k postupu do předkola play off bude potřeba získat 70 bodů.