Oceláři dál vítězí! Adamského hattrick potopil Plzeň!

28.12.2014 · Daniel Ježek
V posledním domácím zápase v roce 2014 Oceláři hostili plzeňskou Škodovku. Slezané se po rychlém nástupu dostali do dvoubrankového vedení, hostům se v úvodu druhé třetiny povedlo snížit na 2:1. Závěrečné minuty zápasu si ale domácí pohlídali a dokráčeli k výhře 4:1. Hattrickem se blýskl Martin Adamský!
32.kolo, neděle 28.12.2014
Plzeň
4:1
Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0  Branky a nahrávky: 2. Adamský (Klepiš, Roth), 4. Adamský (Roth), 39. Hrňa (Kreps), 45. Adamský – 24. Johnson (J. Sýkora, Kadlec) . Rozhodčí: Hodek, Úlehla – Brejcha, Suchánek . Vyloučení: 6:6, navíc Klepiš (TRI) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 200 (vyprodáno). Střely na branku: 25:26. Zblokované střely: 8:15. Hity: 19:15. Vhazování: 38:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
Hamerlík – Klesla (C), Roth, Linhart, Galvas, Hrabal, M. Doudera, Nosek – Orsava, Kreps, Hrňa – Adamský, Polanský (A), Dravecký – Rákos, Matuš, Klepiš – Rufer, Žejdl, Kindl.
Polívka – Jeřábek (A), Kadlec (A), Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Schleiss. Bližňák, Kratěna (C) – Johnson, Lev, J. Sýkora – Pletka, Simon, Indrák – Beran, T. Sýkora, Balej.

Lepší vstup do zápasu předvedli domácí Oceláři. Lídr tabulky si během prvních čtyř minut vypracoval dvoubrankový náskok. Jako první se do střeleckých statistik zapsal Martin Adamský, který dokázal zužitkovat početní výhodu po Mozíkově faulu.

Po dalších dvou minutách se domácí znovu radovali. Hlavní postavou byl opět Martin Adamský. Třinecký rychlík zužitkoval chybu jednoho z hostujících beků a tváří v tvář Polívkovi se nemýlil – 2:0.

Plzenští se poprvé výrazně ke slovu dostali na konci sedmé minuty. Kombinace Pletky a střílejícího Johnsona ale skončila neúspěšně. Ve dvanácté minutě si Oceláři mohli zahrát druhou přesilovku, Josef Hrabal ale sportovním gestem zrušil Kratěnův trest. Ve zbývajícím průběhu první periody byli o něco aktivnější hosté, ani jeden ze střeleckých pokusů se ale neujal.

Do druhé dvacetiminutovky tak s dvoubrankovým vedením vstupovali Slezané. To ale přečkalo jen první tři minuty prostřední periody. Vyloučení Klepiše dokázal potrestat Nicholas Johnson, plzeňský forward šikovně tečoval nahození Jána Sýkory mimo Hamerlíkův dosah.

Škodovka se vstřelenou brankou dostala do vyššího tempa, za další dvě minuty mohl srovnat Johnson, jeho pokus ale letěl nad. Plzenští pak byli aktivnějším týmem, Hamerlíka se jim ale překonat nedařilo. Atraktivní hokej se šancemi na obou stranách pokračoval i nadále. Na Polívku nejprve nevyzrál Klepiš, na druhé straně pak nepřesně pálil Indrák.

Už se zdálo, že se podruhé do kabin půjde za jednobrankového vedení Třince, když se v devětatřicáté minutě prosadil Erik Hrňa. Třinecký forward v branku přetavil pohlednou akci Kamila Krepse a dodal klid na třinecké hole.

Úvod poslední třetiny se nesl ve znamení prohřešků proti pravidlům na obou stranách. Oba celky si vyzkoušely početní výhodu, chvílemi se hrálo ve čtyřech na obou stranách. A právě toto rozpoložení sil nejvíce vyhovovalo Martinu Adamskému. Domácí forward zachytil nepřesný Johnsonův pas, ujel hostujícím hráčům a kličkou do bekhendu završil hattrick.

V závěrečných minutách třetí třetiny se zápas již pouze dohrával. Hosté se ještě pokoušeli o kosmetickou úpravu konečného stavu, v samotném závěru duelu měli k dispozici přesilovku. V té se ale Škodovce nepovedlo překonat brankáře Hamerlíka. Oceláři – Plzeň 4:1.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): Začátek se nám povedl, prvních pět minut bylo skvělých. Potom ale naše hra nebyla nijak dobrá. Dostávali jsme se pod tlak, Plzeň nás forčekovala stylem, který nám příliš neseděl. S tím jsme měli problémy i ve druhé třetině. Podržel nás Peter Hamerlík, přečkali jsme několik vyloučení. Minutu před koncem druhé třetiny se nám povedlo ujet a dát uklidňující branku. Do třetí třetiny jsme šli se třemi lajnami, někteří hráči nám vypadli s drobným zraněním. Zápas jsme dohráli zkušenostmi, výhru jsme si pohlídali.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Začali jsme špatně. Hned v první minutě jsme udělali zbytečný faul, který domácí potrestali brankou. Za čtyři minuty jsme prohrávali 2:0. Povedlo se nám sice dát kontaktní gól, o vítězi ale rozhodla druhá třetina, kde jsme neproměnili tři velké šance. Navíc před koncem nám Třinec ujel do přečíslení a opět odskočil. V poslední třetině jsme jim přihráli na čtvrtý gól a zápas se již pouze dohrával.