Neúspěch na hradeckém ledě: Mountfield vs. Oceláři 5:3

02.10.2015 · Martin Stebel
Oceláři bohužel neprožívají povedený start do nového ročníku. V rámci 7. kola se třinečtí představili na ledě hradeckého Mountfieldu, kde se jim obvykle daří. Tentokrát však loňským vicemistrům pšenka nevykvetla, východočeskému týmu podlehli 3:5. Za hosty se prosadili Kamil Kreps, Zbyněk Irgl, v závěru výsledek zkorigoval Jiří Polanský.
7.kolo, pátek 2.10.2015
Mountfield HK
5:3
Třetiny: 1:1, 3:1, 1:1  Branky a nahrávky: 2. Courchaine (Köhler, Čáp), 27. K. Pilař (Vašíček), 36. Ihnačák (Kudrna, K. Pilař), 38. Ihnačák (Courchaine, Čáp), 51. Kudrna (Knotek) – 20. Kreps (Hrňa, Nosek), 23. Irgl (Klesla, Polanský), 60. Polanský (Hrňa, Svačina) Rozhodčí: Šindler, Čech – Bláha, Špůr. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 21:17. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3 Nejlepší hráči: Karel Pilař – Rostislav Klesla. Diváci: 5193
Svoboda (Pavelka) – Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Vašíček, Hronek, Jank – Kudrna "C", Knotek, Dej – Köhler, Ihnačák, Courchaine – Pavlík, Troliga, Červený – Kopta, Tvrdík, R. Pilař
Hamerlík (Hrubec) – Nosek, Klesla "C", Hrabal, M. Doudera, Adámek, Linhart, L. Doudera – Hrňa, Kreps, Orsava – Irgl, Polanský, Dravecký – Klepiš, Plíhal, Svačina – Rákos, Matuš, Chmielewski – Rufer.

Mountfield do zápasu vstoupil v opravdu vysokém tempu. Domácí fanoušci prožili malé déjàvu utkání s Kometou, když se v čase 1:43 radovali díky brance Adama Courchainea. Ten převzal kotouč na levém křídle, a ačkoliv se ocitl mimo ideální úhel, prostřelil gólmana hostí. Ani Oceláři se však nechtěli nechat zahanbit a krátce nato měli blízko k vyrovnání, poté co se ke střele dostal kapitán hostů Klesla. Jeho pumelici však Svoboda vyrazil a o zbytek se postarala obrana Východočechů.

Po pěti minutách hry dostal Karel Pilař kotoučem do hlavy. Obránce Mountfieldu však ukázal, že není z měkkého těsta a v utkání se rozhodl pokračovat. První třetina byla jinak vyrovnaným bojem obou mužstev. Po faulu brankáře třineckých Hamerlíka hráli domácí přesilovou hru. V ní už zvedali hradečtí fandové znovu ruce nad hlavu, střela Filipa Hronka, který mířil již do odkryté branky, však skončila pouze na tyčce.

Poté co byl Chmielewski vyloučen necelou minutu před první sirénou za hákování, vypadalo to pro Hradec na bezproblémovou třetinu. V oslabení však ujel Kamil Kreps a přesnou trefou srovnal skóre zápasu.

Hosté napodobili vstup Mountfieldu do začátku střetnutí a po dvou minutách a sedmi vteřinách druhé části otočili vývoj utkání, když odražený kotouč po střele Klesly našel Zbyněk Irgl a poslal ho za záda brankáře Svobody – 1:2. Začátek třetiny tedy vyšel lépe Ocelářům, poté však přejali aktivitu domácí.

Šanci na vyrovnání měli Královéhradečtí hned po akci Rudolfa Červeného, ten ale z velkého úhlu Hamerlíka nepřekonal a Vašíček mezi kruhy příliš vymýšlel, místo aby zvolil rychlou palbu. Svou chybu však rychle napravil v další příležitosti Mountfieldu. Před brankou našel puk od Karla Pilaře a jeho střela nakonec projela pod Hamerlíkem až do brány - 2:2.

Pět minut před závěrem druhé části ujelo trio Jaroslav Kudrna, Karel Pilař a Brian Ihnačák. Poslední jmenovaný po nádherné kombinaci této trojice vypálil přesně mezi betony brankáře hostí a Hradec tak znovu otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch – 3:2. To ale nebylo vše. Z parádně roztočeného kolotoče našel Adam Courchaine opět Briana Ihnačáka. Ten svou druhou trefou v utkání poslal Královéhradecké do vedení o dvě branky.

Třetí periodu začali domácí aktivně a Hamerlík si v rychlém sledu připsal několik povedených zákroků. Jaroslav Kudrna předal Tomáši Knotkovi, proti němu však gólman hostí dobře vyjel a šanci mu uzmul. V další akci domácích našel Rastislav Dej odražený kotouč po souboji na útočné modré. Střelou mezi betony však brankáře Třince nepřekonal. Ten se předvedl také proti pumelici Zdeňka Čápa od levého mantinelu, poté co jeli Východočeši v přečíslení tři na dva.

Na druhé straně vynikl také Adam Svoboda, když lapačkou vyrazil svižnou ránu Jakuba Klepiše. Ta však byla trestuhodně téměř jedinou akcí hostí ve třetí části zápasu. Pasivitu Ocelářů ztrestal Jaroslav Kudrna, který byl pro tento zápas kapitánem domácích. Tomáš Knotek se přehnal přes půlku hřiště a poslal mu ideální pas. Hradecký mazák se střelou ke vzdálenější tyči nemýlil a Východočeši tak vedli již 5:2. Hosté se zvedli až v závěru klání, když v přesilovce snížili, Adama Svobodu překonal Jiří Polanský.

Peter Draisaitl (Mountfield HK): Co se týče našeho mužstva, je vidět, že kluci si čím dál víc zvykají a čím dál víc věří ve vlastní hokej. Hlavně mě dneska potěšilo, že když už jsme se dostali do vedení, nepřestali jsme hrát. Pořád jsme byli aktivní a ve třetí třetině jsme si ještě vytvořili několik dobrých šancí. Myslím, že kluci jezdili fakt výborně.

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): Z naší strany to nebyl povedený výkon. První třetina byla relativně vyrovnaná, ve druhé jsme se dostali do vedení, ale pak jsme vyrobili neskutečné chyby a umožnili soupeři dvoubrankový náskok. Z toho plynula hra ve třetí třetině, kdy jsme stáhli hru na tři pětky a snažili se o útočný hokej, abychom se dostali zpátky do hry na kontakt. Tímhle způsobem hry jsme ale soupeři nabídli šanci, utekl nám na tříbrankový rozdíl a pak už jsme neměli síly to zvrátit. Hradec vyhrál zaslouženě.