Nájezdové prokletí prolomeno! Oceláři vezou ze Zlína dva body!

30.10.2011 · Daniel Ježek
Šestnácté kolo přineslo souboj Zlína a Třince. Po velmi vyrovnaný průběh utkání, ve kterém padaly branky až v poslední třetině, dospělo až k samostatným nájezdům. Tam Ocelářům vystřelil bonusový bod Bryan McGregor!
17.kolo, neděle 30.10.2011
1:2sn
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 0:0  Branky a nahrávky: 41. Galvas (Leška, Veselý) - 45. Hrňa (Polanský, Vojtek), nájezd McGregor. Rozhodčí: Homola, Smitka - Barvíř, Blüme. Vyloučení: 5:6, navíc Polanský (TRI) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4280. Střely na branku: 34:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Horčička (nájezdy Sedláček) - Hamrlík, Zámorský, Matějíček, Galvas, Tesařík, Řezníček, Valenta - O. Veselý, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Čajánek - Důras, T. Sýkora, Ondráček - Kubiš, Honejsek, F. Čech.
Vojtek - Hrabal, Zíb, Lojek, Hudec, Richter, Davison, Cartelli - D. Květoň, Bonk, Klimenta - Kohn, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, McGregor - Orsava, Ostřížek, Rufer - Marosz.

V utkání se do třinecké branky postavil Martin Vojtek, který poprvé v sezóně nastoupil do branky od úvodního buly. Vojtek musel v úvodu utkání čelit dvěma přesilovkám Beranů. Domácí hráči ale nebyli schopni vytvářet si ideální střelecké pozice. Za největší šanci Zlína v této herní činnosti lze považovat pokus Ondřeje Veselého. Ten najížděl spolu s dalšími dvěma kolegy, Veselý ale zvolil individuální zakončení, které poslal jen do připraveného Vojtka.

Také Oceláři měli několik početních výhod, největší šance si ale třinečtí vytvářeli při hře s rovnovážným poměrem sil. Ve dvanácté minutě David Květoň vyslal do sóla Rostislava Marosze. Ten si najel před Horčičku a snažil se trefit horní roh. Maroszova střela ale letěla nad. Hodně aktivní pak bylo duo Hrňa – Polanský. To si vytvořilo dvě šance, obě ale nevyužilo. Ke konci třetiny mohli ještě skórovat Orsava nebo Ostřížek, brankář Horčička ale držel svůj tým na vodou.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Oceláři s výhodou jednoho muže v poli. Přesilovka se ale hráčům zpod Beskyd příliš nepovedla. To další početní výhoda už mohla být gólová. V obrovské šanci stál Erik Hrňa. Tomu se už podařilo překonat brankáře Horčičku, proti brance ale byla horní tyč zlínské branky. Ševci pak převzali otěže hry, a to především díky několika přesilovkám. V těch byl nejaktivnější Roman Vlach, zlínský mladík ale brankáře Vojtka nepřekonal. Oceláři se vrátili do hry až tři minuty před druhou sirénou, napomohl jim k tomu další faul domácích. Třinečtí ale ani tuto přesilovku nevyužili, do kabin se tak šlo za stále bezbrankového stavu.

Diváci ve Zlíně se v poslední třetině dočkali dvou branek. Tu první vsítil Lukáš Galvas. Ten dostal puk od Petra Lešky a střelou kolem Vojtkových betonů otevřel skóre zápasu. Oceláře ale inkasovaná branka nesložila, naopak se třinečtí vrhali do dalších šancí. V čtyřiačtyřicáté minutě poslal Jiří Polanský do gólové šance Erika Hrňu. Ten najel za modrou, odkud přesnou střelou trefil levou šibenici Horčičkovy branky. Po vyrovnání se do dalších šancí dostali ještě Klimenta, Rufer, či domácí Čech, ani jeden ale nedokázal přechýlit vedení na stranu svého celku.

Po šedesáti minutách se tak šlo do prodloužení. V něm se do samostatného úniku snažil dostal Jiří Polanský. Domácí obrana v poslední chvíli ale zatáhla za ruční brzdu, nicméně Polanský si vše mohl zopakovat z trestného střílení. To ale třinecký centr neprovedl vůbec dobře. Kotouč mu v průběhu kličky utekl, Polanský pak vzteky roztřískal hokejku o domácí branku, za což ho sudí poslali do sprch. Zlínští v závěru prodloužení šli do přesilovky čtyř proti třem. V té nebezpečně pálil Petr Zámorský, puk ale trefil jen horní tyčku Vojtkovy branky.

O majiteli bonusového bodu tak musely rozhodnout nájezdy. V nich byli mnohem úspěšnější Oceláři. Ti zásluhou gólů Bryana McGregora a Jakuba Orsavy vytěžili druhý bod. Výkon třineckých střelců navíc potvrdil Martin Vojtek, který vychytal oba nájezdníky Zlína. Zlín – Třinec 1:2 sn.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): Bylo to hodně vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. V posledních zápasech nemáme klid v koncovce. Nájezdy byla loterie. Zasloužená by byla remíza, ale bohužel jsme prohráli po nájezdech.

Pavel Marek (Oceláři Třinec): Od začátku to bylo velmi vyhecované utkání. Oba týmy hrály ve vysokém nasazení a bruslařském tempu. Byl to hodně vyrovnaný zápas. V prodloužení jsme mohli rozhodnout při trestném střílení. Pak nás zachránila horní tyčka. V samostatných nájezdech jsme měli štěstí.