Nájezdová loterie neúspěšná, o postupujícím se rozhodne ve Zlíně

04.03.2012 · Tomáš Vacho
Třinečtí hokejisté měli před dnešním utkáním v zádech vidinu postupu do čtvrtfinále, ale po velice vyrovnaném střetnutí podlehli soupeři na samostatné nájezdy. O posledním účastníkovi letošního play-off tak rozhodne až pátý duel ve Zlíně.
PK4, neděle 4.3.2012
1:2sn
Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 – 0:1  Branky a nahrávky: 16. Novotný (Peterek, Richter) - 35. Köhler (Leška, Hamrlík), 70. Köhler. Rozhodčí: Husička, Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3735. Střely na branku:38:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2.
Hamerlík - Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Richter, Novotný - Kůrka, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, M. Hořava - Orsava, Ostřížek, McGregor.
J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Galvas, Tesařík, Řezníček - Holík, Leška, Köhler - Důras, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Melenovský, Ondráček - Finsterle, Čech, Honejsek.

Oceláři k utkání nastupovali s tím, že by rádi sérii ukončili již dnes, jejich hra ale postrádala včerejší lehkost. Naopak Berani svou hru překopali od základu a na Oceláře vyrukovali s novou taktikou.

Na šance a góly ale první třetinu vyhráli domácí. Již ve třetí minutě se dobrým útočným výpadem prezentoval Jakub Orsava, ale zásluhou skvělého Sedláčka z toho branka nebyla.

Skóre otevřel v šestnácté minutě Andrej Novotný, který po skvělé Peterkově příhře vykoupal hostujícího strážce.

Druhé dějství bylo dlouho pouze urputným bojem o každý centimetr ledu a to převážně ve středním pásmu. Oživení přinesla až dobrá šance třineckého Hořavy, který si v polovině zápasu pohrál s pukem, naznačil a zakončil, brance znovu zabránil až bravurní Sedláček.

V pětatřicáté minutě přišla první vážnější šance Zlína a hned z toho bylo vyrovnání. Stalo se tak v přesilové hře, kdy Petr Leška nahazoval před bránu, kde bylo klubko hráčů, ve kterém se nejlépe zorientoval Bedřich Köhler a poslal puk do nepokrytého kouta brány.

V poslední třetině měli domácí ještě několik příležitostí ke vstřelení branky. Akce Hořavy a Polanského, ani Peterkova bravurní kličkovaná, ke gólu nevedly.

A tak se ve třinecké Werk Aréně přistoupilo k prodloužení. V tom se hráči s drakem na prsou dostali k poměrně luxusní přesilovce 4 na 3, ale během ní nepředvedli prakticky nic.

A tak došlo k obávaným samostatným nájezdům, ve kterých třinečtí hráči nevstřelili ani jedni branku a naopak jednu z hole Köhlera obdrželi, čímž se odsoudili k pátému rozhodujícímu duelu ve Zlíně.

Jan Tlačil (Oceláři Třinec): Vstup do utkání nebyl tak aktivní, jak jsme potřebovali. Včera nás k vítězství dovedla právě naše aktivita. To jsme chtěli zopakovat, hráči se ale jaksi podvědomně báli sérii ukončit. Naše hra nebyla tak sebevědomá a aktivní, nezasloužili jsme si proto zvítězit.

Rostislav Vlach (PSG Zlín): Dnes jsme podali perfektní výkon. Ačkoli dnes nepadlo mnoho branek, co se týče předvedené hry, tak jsme vyhráli zaslouženě. Výměnou brankářů pro dnešní duel jsme chtěli týmu dát nový impulz, to se nám povedlo a mužstvo to nakoplo k lepšímu výkonu. Rozhodovali jsme se ale dlouho, neboť Luboš Horčička v základní části chytal proti Třinci výborně.