Nadějně rozehraný zápas mladý výběr znovu nezvládl

12.08.2011 · Adam Sušovský
Slovenského mistra trápili třinečtí hokejisté v Trenčíně jen dvě třetiny. Nadějně rozehraný zápas zlomila branka Košic na 3:2 jen jednu vteřinu před koncem druhé třetiny. Košice se dostaly poprvé v zápase do vedení a už o něj v závěrečné periodě nepřišly.
turnaj, pátek 12.8.2011
Košice
5:2
Trenčín
Třetiny: 1:2, 2:0, 2:0  Branky a nahrávky: 15. Haščák (Tabaček, Homér), 28. Fabuš (Bartoš, Zálešák), 40. Fabuš (Homer, Zálešák), 41. Haščák (Vorel, Jokeľ), 46. Haščák (Biro) - 3. Orsava (Nedbálek), 18. Marosz (Mičulka) Rozhodčí: Baluška - Orolín, Kuník. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.
Hylák – Homer, Tabaček, Bíro, Šeda, Novák, Deyl, Huba – Bartoš, Vorel, Pašek D., Zálešák, Fabuš, Mlynarovič, Haščák Marcel, Jenčík, Dravecký, Matúš Chovan, Jokeľ, Nagy. Tréner: A. Stavjaňa
Vojtek - Cartelli,Kania, Pavlík, Nedbálek, Rangl, Lesák, Roupec - Hrňa, Ostřížek, Orsava, Havel, Marosz, Hampl, Briseboise, Rufer, Mičulka, Kapica, Březina, Valášek, Chomič. Tréner: P. Marek

Druhý zápas Ocelářů na trunaji přinesl souboj aktuálních mistrů Česka a Slovenska. Oceláři však do zápasu vstoupili se značně omlazenou sestavou.

Ačkoli byli Košičtí v úvodu mírně aktivnějším celkem, byli to právě Oceláři, kteří se na listinu střelců zapsali jako první. Michal Nedbálek vybojoval puk u hrazení a pak jej předal Jakubu Orsavovi, který se z výhodné střelecké pozice nemýlil.

Další průběh třetiny poznamenaly časté prohřešky proti pravidlům ať už na straně slovenského mistra, tak na straně Ocelářů. A právě po jednom vyloučení Třince padla vyrovnávající branka. O tu se postaral Marcel Haščák, který dorážel vyraženou střelu Tabačka. Oceláři se ale oklepali a ještě před koncem první dvacetiminutovky opět vedli. Asi nejhečí gól dosavadního průběhu turnaje vsítil Rostislav Marosz. Třinecký forward si nejprve pohrál z hostující obranou, aby poté s pomocí tyčky dostal puk za záda brankáře Hyláka.

Na začátku druhé třetiny pokračovali Oceláři ve stejném trendu jako na konci té první. Celý jejich tlak vygradoval na konci páté minuty této části. Marosz ideálně našel volného Hampla, tomu ale v gólové radosti zabránil povedeným zákrokem gólman Hylák. A tak se zrodilo vyrovnání. Ikdyž Košičané nebyli příliš aktivní, dokázali se ze své ojedinělé šance prosadit. Vyrovnácající branku vsítil Peter Fabuš, který, ačkoli tísněn Hrňou, dokázal překonat Martina Vojtka. Další změnu stavu mohly přinést šance Vorela, Ostřížka nebo Hrni, ve všech případech ale byli brankáři stoprocentní. Definitivní zlom zápasu přišel společně se třetí brankou Košic. Pouhou jednu vteřinu před vypršením čtyřicáté minuty se opět prosadil Peter Fabuš, který tečoval střelu Homera.

Třineckou psychiku tento okamžik viditelně nahlodal a Oceláři nebyli schopni zvrátit vývoj zápasu ve svůj prospěch. Naopak hosté ještě zásluhou třígólového Marcela Haščáka přidali další dvě branky a v pohodě dokráčeli k zisku tří bodů do tabulky turnaje. Košice – Třinec 5:2.