Důležitý triumf: Oceláři bodově vyloupili plzeňské indiány!

17.01.2016 · Martin Stebel
Takhle by to šlo, chlapi! V rámci 37. kola Tipsport extraligy čekal třinecké Oceláře duel na ledě Plzně. Svěřenci trenérského tandemu Dopita-Mucha se v západočeské metropoli prezentovali poctivým defenzivním pojetím a díky gólům Draveckého, Polanského a trefě do opuštěné branky Sýkory vezou do WERK ARENY tři veledůležité body!
37.kolo, neděle 17.1.2016
Plzeň
1:3
Třetiny: 0:0, 0:2, 1:1  Branky a nahrávky: 58. Kudroč (Kracík) – 21. Dravecký (Žejdl, Irgl), 31. Polanský, 60. Sýkora (Tybor) Rozhodčí: Pavlovič, Pešina – Belko, Hynek Vyloučení: 2:8 Využití: bez využití Diváci: 4489 Střely na branku: 26:19 Blokované střely: 8:19 Vhazování: 21:34 Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3 Nejlepší hráči: Kristian Kudroč - Peter Hamerlík
Machovský – Jeřábek "A", Kudroč, Sklenička, Kadlec "A", Pulpán, Kubka, Moravčík – Kubalík, Kracík, Indrák – Lev, Bližňák, Kratěna “C“ – Hrňa, Preisinger, Svoboda – Poletín, Přikryl, Beran
Hamerlík – Linhart, Nosek, M. Doudera, Roth, Klesla "C", Slovák, L. Doudera, Hrabal – Irgl, Žejdl, Dravecký – Tybor, Kopecký "A", Sýkora – Růžička, Plíhal, Svačina – Jašek, Polanský, Meidl

Indiáni vstoupili do zápasu aktivně a již po necelé minutě hry si vybojovali početní výhodu. Tu sice prakticky celou strávili před Hamerlíkem, ale se střelbou poměrně dost váhali. Hned po návratu Žejdla na led se Aréna již radovala z branky po ráně Lva, černý nesmysl však zůstal zamotán v síti jen zvenku. Pár kroků za modrou poté napřáhl Kubka, hostující gólman si povyjel a zasáhl. Na druhé straně zahrozil potrestaný hříšník, Machovský jeho pokus z pravého kruhu uzmul do lapačky. Indiáni zahrozili „třineckým“ Hrňou, kterého zpoza branky oslovil Svoboda, aktuálně plzeňská osmaosmdesátka však z hrany brankoviště zamířila těsně mimo. Stejný hráč pak v závěru třetiny našel z pravého kruhu jen beton Hamerlíka a diváci si tak na první trefu zápasu měli počkat do dalších minut střetnutí.

Do prostřední části vstoupili lépe Oceláři. Žejdl našel na brankovišti Vladimíra Draveckého, který měl dost času zamířit i velmi zblízka do horní části branky - 0:1! Západočeši mohli srovnat poměrně brzy, ovšem dorážka nejlepšího střelce extraligy Kubalíka mířila mimo. Po chvilce se na brankovišti zjevil Indrák, zkusil rychlou kličku do forhendu, ale poté nasměroval touš mimo tři tyče. Udeřili tak znovu Třinečtí. Jiří Polanský zachytil špatnou domácí rozehrávku u mantinelu a nahazoval od vlastní střídačky na plzeňskou svatyni, ku překvapení všech skončil puk až v síti - 0:2! S nepříznivým vývojem utkání se pokusil něco udělat Jeřábek, jeho tečovaná rána prošla Hamerlíkovi pod betonem těsně mimo levé tyče. V závěru druhého dějství napřáhl z vrcholu pravého kruhu Ján Sýkora, mířil příliš nad. Když pak dělovku Jeřábka pár kroků za modrou srazil Hamerlík betonem, odcházeli do kabin spokojenější hosté.

Zkraje poslední dvacetiminutovky předvedli Západočeši krásnou akci na jeden dotek, Hamerlík se však proti zakončujícímu Svobodovi dokázal přemístit. Třinec navíc dvakrát během chvilky špatně vyhodil a na šestašedesát vteřin putoval do tří. Jenže modrobílí se odhodlali ke střele pouze dvakrát. Lev nezamířil z mezikruží přesně a Kubalíkův pokus od modré gólman Slezanů lapil. Na druhé straně natáhl ke střele z pravého kruhu Růžička, Machovský se musel vytasit se zákrokem vyrážečkou. Z druhé strany to zkoušel i Meidl, domácí muž s maskou tentokráte zasáhl ramenem. Ze stejného místa se opřel po příhře od zadního mantinelu z první také Linhart, i on si na Machovského nepřišel. Zuby si vylámal i Kopecký po otočce mezi kruhy, kdy následně touš čtveřice hráčů dorážela i vyrážela na brankové čáře. Na druhé straně z mezikruží pálil i Indrák, neseřídil však přesně mířidla. Lépe si vedl Kristián Kudroč, ke kterému se touš odrazil po rychlém objetí branky Kracíka a vytáhlý bek tak vstřelil svou první branku za Plzeň - 1:2! Indiáni se ještě uchýlili ke hře bez brankáře, ale Oceláři již odolali a i podruhé v této sezóně na západě Čech bodovali. Navíc trefením opuštěné klece zpečetil vítězství Ján Sýkora - 1:3!

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): "Zápas jsme ztratili ve druhé třetiny. První gól a následně druhý, který byl velmi laciný, nás srazily do kolen. Bohužel přesilovky hrajeme v poslední době špatně. Ani dvojnásobná výhoda nám dnes nepomohla, což se zároveň následně odrazilo na našem výkonu. Máme sice snahu, ale těžce se prosazujeme. Především při stejném počtu hráčů se nám nedaří dávat góly, nyní nám navíc nešly ani přesilovky. Soupeř dnes zaslouženě zvítězil."

René Mucha (HC Oceláři Třinec): "Špatně jsme vstoupili do utkání, byli jsme málo na kotouči. V první části nás ale skvěle podržel Peter Hamerlík, díky němuž jsme neinkasovali. Zlepšení přišlo ve druhé třetině, kdy jsme se dostali do vedení a poté jsme odskočili po šťastném gólu. Rozhodují moment přišel, když jsme ubránili oslabení pět na tři. Tento moment nás výrazně nakopl a my jsme pak už věřili, že to dotáhneme do vítězného konce. Chci dnes všem hráčům poděkovat za jejich nasazení a bojovnost. Skvěle nás navíc držel brankář Hamerlík."