Černá série venku pokračuje: Liberec - Třinec 2:1

27.11.2012 · Martin Stebel
Ani pod Ještědem Oceláři neukončili negativní bilanci na kluzištích soupeřů a v dohrávaném utkání 20. kola Tipsport extraligy prohráli těsně 2:1. Za domácí se dvakrát prosadil extřinecký Pospíšil, jedinou trefu hostů obstaral Martin Adamský.
20.kolo, úterý 27.11.2012
Liberec
2:1
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 23. Pospíšil (Nedvěd, Čutta), 43. Pospíšil (Bárta) - 46. Adamský Rozhodčí: Hribik, Hrubý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:7, navíc Nedvěd 5 min. + DKU Využití: 1:0 Střely na branku: 25:23 Diváci: 3296 Průběh utkání: 2:0, 2:1
Pinc - Šmíd, Čakajík, Čutta, Jánošík, Derner, Výtisk, Moravec, Štich - Bárta, Nedvěd, Pospíšil - Víšek, Filippi, Dušek - J. Vlach, Bortňák, Jonák - Krejčík, Galamboš, Špaček.
Hrubec - Roth, Ovčačík, Hrabal, Zíb, Klouček, Lojek, Podešva - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Zagrapan, Adamský - Rákos, Polanský, Klimenta - Hrňa, Peterek, Orsava.

Úterní večer přinesl na led liberecké Tipsport areny pátý celek extraligové tabulky z Třince, který se může také pochlubit prozatím nejproduktivnějším hráčem ligy, kterým je Martin Růžička. V první dvacetiminutovce se hrál klidný, ale poměrně pohledný hokej, především ale vyrovnaný a s šancemi na obou stranách.

Do velkých šancí se však dostávali především Oceláři. Nejprve to byl po střele Vladimíra Rotha na brankovišti Václav Varaďa, který ale bekhendem promáchl, jinak by měl Marek Pinc plné ruce práce. O chvíli později málem uděřil důrazný Martin Adamský, který si objel libereckou branku a když zjistil, že Pinc není na svém místě, snažil se kotouč zasunout, ale pryž šla od tyče ven.

Ve druhém dějství se ale domácí dostali do formy a chtěli z ní vytěžit co nejvíce. Petr Nedvěd centroval zpoza branky a našel přímo čepel Tomáše Pospíšila, který z voleje pokořil Šimona Hrubce – 1:0. Kapitán Tygrů Nedvěd měl další velkou příležitost asi o tři minuty později, ale jeho střelu zastavila tyč třinecké branky.

Své chvilky měl i hostující tým, především když Marek Zagrapan chtěl využít chyby domácí defenzivy a pálil přímo na šibenici, Pinc ale vytáhl úžasný zákrok lapačkou. Nakonec měl v prostředním dějství šanci ještě kapitán Nedvěd, nepovedlo se mu ale na dorážce překonat ležícího Hrubce.

Na začátku třetí třetiny se povedlo Bílým Tygrům to, za čím na led šli. Hned po dvou minutách se při početní výhodě prosadil Tomáš Pospíšil, který doklepl za Hrubce pas Michala Bárty – 2:0. Hosté ale velice rychle odpověděli. Poté, co Pinc vyrazil střelu Martina Adamského z levé strany, si do vlastní branky sklepl kotouč zadák Adam Jánošík – 2:1.

Domácí museli udělat vše, aby své vedení udrželi, o což se pokoušeli ofenzivní cestou, a to i při oslabení. Právě při vyloučení Víta Jonáka vzal věci na svá bedra Jaroslav Vlach, když zakončoval přečíslení, Hrubec ale jeho projektil vyrazil. Podobně na tom byl pět minut před koncem dvoubrankový Pospíšil, který chtěl završit hattrick. Ocelářům se ale nepodařilo dotáhnout se, a tak přenechali tři body libereckému mužstvu.

Filip Pešán (Liberec): "Odehráli jsme přesně utkání, které v naší situaci potřebujeme. Ubojovali jsme doma body s velice silným soupeřem, Třinec prokázal svou útočnou sílu a podržel je brankář Hrubec. Chtěl bych kluky pochválit za bojovnost a obětavost. Dokázali jsme vyhrát, i když máme zraněných šest hráčů z prvních dvou formací a dnes jsme hráli v podstatě s polovinou kádru Benátek."

Josef Turek (Třinec): "V poslední době se nám venku nedaří, dnes jsme to chtěli zlomit, ale bohužel se nám to nepodařilo. Myslím, že jsme neodehráli zas tak špatné utkání, nedokázali jsme však ubránit Pospíšila, který nám dal oba góly. Druhý gól byl podle mě zlomový i přesto, že jsme snížili a Hrňa měl poté velkou šanci na vyrovnání. Chtěl bych pochválit brankáře Hrubce, který nás držel. Bohužel jsme ale asi přišli o Martina Růžičku. Má poraněný kotník a zítra ho čeká rentgen."