Bezchybný Hrubec vychytal druhou výhru na turnaji!

26.08.2016 · Daniel Ježek
Spišská Nová Ves - Spišská Nová Ves viděla duel mezi Oceláři a švédským Örebrem. Vyrovnaný duel nabídl jen dva přesné zásahy, Slezané zásluhou Erika Hrni a Martina Adamského zvítězili 2:0. Čistým kontem se blýskl Šimon Hrubec. Oceláři budou v sobotu hrát o vítězství v turnaji!
Tatranský pohár, pátek 26.8.2016
Örebro
0:2
Třetiny: 0:0, 0:1, 0:1  Branky a nahrávky: 32. Hrňa (M. Kovařčík), 60. Adamský (Kane). Rozhodčí: Orolín – Gavalier, Gajan. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 000. Průběh utkání: 0:1, 0:2.
J. Hudáček - Lindgren, Backström, Hellström, Zámorský, Petersson, P. Andersson, Ekbom, Heinrichs - Gostavsson, Wandell, Weinstrock, Squires, Mustonen, Jelvert, Franzen, Wiklander, Haga, Liwik, Olsson, L. Hudáček.
Hrubec - M. Doudera, Hrabal, Linhart, Roth, Michal Roman, Nosek, Kania, Galvas - Adamský, Kane, Irgl - M. Kovařčík, Špirko, Petružálek - Ružička, Polanský, Sýkora - Dravecký, Kreps, Hrňa.

Úvodní minuty přinesly spíše opatrný hokej z obou stran. První větší šance se urodila až v páté minutě, Polanský ale v sólu Hudáčka nepřekonal. V další minutě mohl na druhé straně skórovat Mustonen, Hrubec byl však proti. Örebro si velkou příležitost ke skórování vypracovalo na rozmezí osmé a deváté minuty, kdy Oceláři hráli ve třech. V největší šanci byl Haga, ten ale z úhlu trefil jen tyč.

Slezané mohli stejně jako v prvním duelu udeřit v oslabení, akce Draveckého se ale neujala. Šance Hrabala z následující minuty už byla nadějnější, také za Hudáčkovými zády ale zvonila pouze konstrukce branky. V dalších okamžicích hry byli aktivnější Oceláři, ani Hrňa, ani Irgl ale přesně nemířili.

Švédský tým si do konce první periody zahrál ještě dvě přesilovky, třinecká defenzíva ale zůstala skálopevná. V poslední minutě periody navíc fauloval Franzen, prostřední dvacetiminutovka proto začínala se čtyřmi hráči na obou stranách.

Hra s neobvyklým počtem hráčů na obou stranách nic závratného nepřinesla. Ve třiadvacáté minutě si Örebro zahrálo již svou pátou početní výhodu. Nejnebezpečnější šanci měl na své holi Franzen, Hrubcova lapačka ale byla na správném místě.

Skóre se mohlo poprvé pohnout v sedmadvacáté minutě. Erik Hrňa dostal pas za obranu švédského celku, při své akci byl faulován Ekbomem. Hrňa si vše zopakoval při trestném střílení, puk ale mezi Hudáčkovy betony neprocpal.

Slušně zaplněný stadion tak první trefu viděl až po uplynutí poloviny střetnutí. Örebro bylo v tu dobu aktivnější, byli to ale Oceláři, kdo šel do vedení. Michal Kovařčík vypracoval celou akci, probojoval se do sóla, puk ale po kličce do sítě nedoklouzal. To dokonal dojíždějící Erik Hrňa.

Hned za pár chvil mohli Oceláři své vedení navýšit, ani jedna ze dvou dvojnásobných početních výhod ale úspěch nepřinesla. Skóre se nehnulo ani po šanci Polanského, kterého do vyložené šance poslal Ružička.

V padesáté minutě Oceláři zahrávali druhé trestné střílení. Jiří Polanský byl při svém průniku faulován, při opakovaném pokusu ale mu ale puk sjel z hole. Hned v další akci Hudáček vytáhl skvělý zákrok betonem proti Draveckého střele z bezprostřední blízkosti.

Örebro poté přidalo na obrátkách, Franzenův pokus ale Hrubec s přehledem zastavil. Pět minut před před třetí sirénou se skóre mohlo hnout na obou stranách. Squirese v brankovišti zastavil Hrabal, Polanského s Ružičkou na druhé straně pak Július Hudáček.

Asi největší šanci na srovnání mělo Örebro v šestapadesáté minutě. Libor Hudáček se prokličkoval až do brankoviště, po kličce na levou ruku ale narazil na bleskurychlý beton Šimona Hrubce. Örebro minutu a půl sáhlo ke hře bez brankáře, šestý hráč v poli tak ještě umocnil početní výhodu po trestu Špirka. Hrubec se musel vytáhnout proti pokusu Squirese, třinecký brankář své čisté konto udržel.

Čtrnáct vteřin před koncem navíc třineckou výhru trefou do prázdné branky pečetil Martin Adamský. Oceláři tak na Tatranském poháru zapsali druhou výhru a v sobotním klání s Lahti si zahrají o celkové prvenství!

René Mucha (asistent trenéra): „Věděli jsme, že Švédi jsou mnohem lépe organizovaní, než Poprad. Podle toho také ten duel vypadal. Hrálo se zdvojeně zezadu, šancí moc nebylo. Čekali se spíše na přesilovky, dvakrát jsme hráli i ve třech. V těch chvílích nás hodně podržel Šimon, hráči navíc zablokovali to, co se dalo. Nakonec rozhodl jediný gól, jsme rádi, že se v závěru povedlo přidat uklidňující branku.“