Junioři v posledním zápase sezóny neuspěli

15.03.2018 · Martina Sikorová
Souboj se Zlínem přitom měli mladí Oceláři dobře rozehraný a ještě pět minut před závěrečnou sirénou drželi dvougólový náskok. Poté ale přišel zkrat, čtyři inkasované góly a svěřenci trenéra Muchy se museli smířit s porážkou.
C9, čtvrtek 15.3.2018
4:6
mini WERK ARENA
Třetiny: 0:0, 3:2, 1:4  Branky a nahrávky: 24. Raška (Kofroň, Mach), 25. Przybyla (Hrachovský, Kaukič), 33. Przybyla (Kaukič, Kofroň), 52. Radzienciak (Bartko) – 21. Karafiát (Martínek, Gago), 29. Padrnos (Karafiát, Gazda), 56. Karafiát (Gago, Václavek), 57. Gago (Karafiát, Kazda), 58. Václavek (Gago, Karafiát), 60. Gago. Rozhodčí: Cabák - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 38:41. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:6.
Loubal – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Marguš, J. Adámek, Bartko – Strakoš, Kaukič, Plitko, Mach, Puzoň, Kofroň, Przybyla, Peterek, Raška, Kalus, Papaj, Najsar, Molin
Šimonů – Martínek, Augustin, Gába, Budil, Padrnos, Ševčík, Gazda – Gago, Kočica, Mikulec, Gharibyar, Knápek, Václavek, Hefka, Karafiát, Kotek

V první třetině mnoho gólových šancí k vidění nebylo. Branku soupeře dokázal pořádně ohrozit pouze Adam Raška. Útočník Ocelářů se v deváté minutě dostal do brejku, tváří v tvář gólmanovi ale neuspěl a po úvodní dvacetiminutovce platilo bezgólové skóre.

Krátce po návratu z kabin už se skóre na světelné tabuli měnilo. Rychlé přečíslení zakončil prudkou střelou Jiří Karafiát a poslal Zlín do vedení. Těsný náskok ovšem hosté dlouho neudrželi. Po přihrávce Davida Kofroně vystřelil z mezikruží Adam Raška a kotouč skončil za zády Šimonů.

Jen o pár sekund později už se Oceláři radovali z druhého gólu. Po ráně Ondřeje Hrachovského zůstal kotouč u levé tyče a Dan Przybyla jej z bekhendu dopravil do sítě. Aukro ovšem rychle zareagovalo a po dělovce Martina Padrnose bylo opět vyrovnáno. V čase 32:51 měli Oceláři svůj náskok zpět. Po přihrávce Lukáše Kaukiče vypálil z levé strany Dan Przybyla a překonal hostujícího brankáře.

První velká šance závěrečné části patřila Danu Przybylovi, autor dvou branek ale z brejku neuspěl. O chvíli později už se Třinec z gólu radoval, když se z levého kruhu prosadil Grzegorz Radzienciak. Vzápětí domácí ubránili dvojnásobné oslabení, krátce nato ovšem inkasovali, když se z dorážky prosadil Jiří Karafiát.

V rozmezí necelé minuty se poté prosadili také Michal Gago s Janem Václavkem a hosté rázem vedli. Oceláři v samém závěru zkusili hru bez brankáře, risk jim ale nevyšel a Michal Gago gólem do prázdné klece pečetil vítězství Beranů.