Sedm gólů do sítě Techniky!

10.03.2018 · Martina Sikorová
Mladší dorostenci proti brněnskému celku nezaváhali. Svěřenci trenéra Raszky si velmi brzy vypracovali dvougólový náskok, v poslední části přidali pět branek a mohli slavit vítězství 7:0, pod které se čistým kontem podepsal Patrik Švančara.
E19, sobota 10.3.2018
Warrior Brno
7:0
Třetiny: 2:0, 0:0, 5:0  Branky a nahrávky: 10. Petrovský (Hrůzek, Macháček), 13. Przybyla (Králík), 42. Hrůzek (Petrovský, Macháček), 48. Wardas (Przybyla, Králík), 49. Procházka (Chovaniak), 57. Przybyla (Procházka), 59. Kašpárek. Rozhodčí: Pelc – Barteček, Konvička. Vyloučení: 5:5, navíc Mrkvica (KUV) osobní trest na 10 minut za nesportovní chování. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 115. Střely na branku: 57:11. Průběh utkání: 7:0.
Švančara – S. Cienciala, Hrůzek, Mituchovič, Chovaniak, Buják, F. Cienciala – Procházka, Králík, Raszka, Przybyla, Wardas, Jurzyca, Kašpárek, Petrovský, Stročka, Ramík, Macháček
Atanasiadis – Fojt, Mrkvica, Pavič, Kopřiva, Hykl, Ludvík, Mahdal, Lambert – Kubíček, Kuchař, Hrstka, Marčík, Orsech, Snášel, Novotný, Heinrich

Třinečtí mladíci nastoupili do utkání aktivně a už v páté minutě mohli jít do vedení, Petrovský ovšem prudkou ranou trefil jen brankovou konstrukci. Následně se ale Oceláři přece jen radovali, když střelu Hrůzka usměrnil do sítě Servác Petrovský. Další úspěšnou akci zaznamenali svěřenci trenéra Raszky ve vlastním oslabení a po střele Králíka dorazil puk do odkryté části klece Petr Przybyla. Vzápětí mohl snížit Marčík, který ovšem z těsné blízkosti nezakončil ideálně.

Druhá třetina mnoho šancí nenabídla. Oba týmy si jednou zahrály v početní výhodě, brankáři ale čelili pouze osmnácti střelám a všechny kotouče dokázali zneškodnit.

Naopak v poslední dvacetiminutovce se s góly roztrhl pytel. V čase 41:25 proměnil přesilovou hru Filip Hrůzek, který zužitkoval přihrávku Petrovského k pravé tyči. A v početní výhodě padl také další třinecký gól, o který se přičinil dorážející Tommy Wardas. Jen o pár vteřin později ujeli Oceláři do přečíslení čtyři na jednoho, jako poslední se kotouče dotkl Adam Procházka a dorazil jej za brankovou čáru.

V čase 56:22 se hráči s drakem na prsou radovali z šesté branky. Po střele Procházky neměl Atanasiadis kotouč pod kontrolou a z dorážky ho do sítě uklidil Petr Przybyla. Poslední trefa tohoto zápasu byla poněkud kuriózní. Brněnský brankář zachytil puk, chtěl ho rychle vrátit do hry a tento záměr mu vůbec nevyšel. Atanasiadis rozehrál kotouč přímo na hůl poblíž stojícího Alexandra Kašpárka a třinecký střelec nezaváhal.