Starší dorost nezvládl souboj se Vsetínem

18.11.2017 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Proti neoblíbenému soupeři ze Vsetína začali třinečtí mladíci dobře a velmi rychle vstřelili první gól. Soupeř ale v závěru úvodní části srovnal a po návratu z kabin se ujal vedení 2:1. Na tento gól ještě stačil reagovat Nico Geidl, po kolapsu na konci druhé třetiny vzaly ale naděje na bodový zisk za své. Hosté během pouhých dvou minut zaznamenali hned tři góly a zaslouženě zvítězili.
20.kolo, sobota 18.11.2017
Vsetín
3:6
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:1, 1:4, 1:1  Branky a nahrávky: 5. Čmiel (P. Adámek, Havránek), 32. Geidl (P. Adámek), 47. Havránek (Indrst, Čmiel) – 20. Matiaško (Lašák, Půček), 29. Vašenka (Petriska, Kožený), 38. Matiaško (Půček, Jenáček), 38. Baďura (Lašák, Vašenka), 39. Klímek (Půček), 58. Půček (Chrástecký). Rozhodčí: Koziol – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 32:29. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5, 3:5, 3:6.
Kučera (39. Ochman) – Weber, S. Radzienciak, Bulava, Konderla, P. Adámek, Michálek, Homola – Havránek, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Macháček, Stebel, Čmiel, Plandor
Chrástecký – Mikulenčák, Fojtášek, Vávra, Lukačka, Kožený – Lašák, Klímek, Matiaško, Zetocha, Krupa, Petriska, Jenáček, Baďura, Vašenka, Půček, Pernický

Zápas mezi nepříliš úspěšnými týmy základní části začal lépe pro Třinec. V čase 04:28 se střelou na vzdálenější tyč prosadil Matouš Čmiel a Oceláři šli do vedení. Následně se dvěmi povedenými obrannými zákroky blýskl Michálek. Třinecký bek ve vsetínských přečísleních zastavil přihrávky Klímka a Matiaška a Kučera ani nemusel zasahovat.

Třinečtí mladíci poté museli do čtyř, paradoxně ale mohli sami udeřit, když do brejku ujel Čmiel. Domácí útočník ovšem svou druhou branku nepřidal. V závěru třetiny tedy mohlo být vyrovnáno. Z úniku se pouhých třicet sekund před sirénou prosadil Michal Matiaško a do kabiny odcházeli oba soupeři za vyrovnaného stavu.

V čase 28:23 se z vedoucí branky radoval Vsetín. Střelu Petrisky domácí gólman pouze vyrazil před sebe a na dorážku Jana Vašenky už byl krátký. Třinečtí mladíci se po inkasované brance vrhli do útoku a před Chrásteckým došlo k velkému závaru, puk si ale cestu do sítě nenašel. Vzápětí už se ovšem Oceláři radovali, když se po přihrávce Adámka prosadil Nico Geidl.

Turkovi svěřenci ovšem měli přichystanou pořádnou odpověď. Hosté nejprve bez problémů ubránili dvojnásobné oslabení a poté začali řádit. Po rychlé kombinaci v přesilové hře vstřelil třetí gól Michal Matiaško, vzápětí se prosadil také Martin Baďura a studenou sprchu pro Třinec završil Daniel Klímek. Po pátém gólu došlo ke střídání v domácím brankovišti a místo mezi třemi tyčemi zaujal Radek Ochman.

Na začátku třetí části mohl náskok Vsetína ještě vzrůst, Jenáček si ale z těsné blízkosti na Ochmana nepřišel. V čase 46:42 se ze třetí branky radovali Oceláři. Indrst dostal puk na hůl Marka Havránka a domácí útočník jej nasměroval za záda Chrásteckého. Poté se znovu prosadili hosté. Roman Půček se v akci jeden na jednoho prosadil přes Homolu a stanovil konečné skóre na 3:6.