Junioři nezvládli nájezdy a v sérii je opět srovnáno

10.03.2017 · Martina Sikorová
Junioři ve druhém zápase na ledě Zlína začali dobře a rychle se ujali vedení. Domácí sice dvěma góly otočili průběh na svou stranu, vzápětí ale srovnal Adam Flok a byť se pak ševci znovu ujali vedení, povedený nástup do závěrečné části znamenal další obrat. Během necelé minuty se prosadili Kryštof Stuchlík s Jakubem Lackou a vedli Oceláři. Domácí ovšem krátce před koncem srovnali a v nájezdech rozhodli o svém vítězství.
ČF4, pátek 10.3.2017
5:4sn
Zimní stadion Luďka Čajky
Třetiny: 2:2, 1:0, 1:2 - 0:0  Branky a nahrávky: 14. Mikulec (Kotek, Dluhoš), 15. Horváth (Gago), 38. Fryšara (Gago, Gazda), 58. Gago (Karafiát, Kolařík), rozh. náj. Karafiát – 4. Miloš Roman (Lacka, Jašek), 17. Flok (Imrich, Stuchlík), 41. Stuchlík (Haman, Flok), 42. Lacka (Jašek, Michal Roman). Rozhodčí: Dědek - Reich, Měkýš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Střely na branku: 20:54. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 5:4.
Šimonů – Dluhoš, Jenáček, Váňa, Procházka, Gazda, Kolařík – Kotek, Fryšara, Hefka, Kenša, Miko, Kočica, Mikulec, Gago, Karafiát, Strmiska, Stiksa, Horváth
Hlaváč – Hrachovský, Janiczek, Michal Roman, L. Doudera, M. Adámek, Haman, Imrich – Stuchlík, Kaukič, Jašek, Mach, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, Hladonik, Lacka, Miloš Roman, Kalus

Třinečtí mladíci do utkání nastoupili aktivně a záhy se ujali vedení. Jakub Lacka v přečíslení dva na jednoho našel Miloše Romana a ten nezaváhal. V jedenácté minutě mohli Oceláři svůj náskok upevnit, Patrik Hrehorčák ale orazítkoval jen tyč a vzápětí přišel trest.

Z dorážky srovnal Jan Mikulec a o další dvě minuty později už domácí vedli, když se z prostoru před bránou prosadil Lukáš Horváth. Nepříznivý stav pro Třinec ovšem dlouho nevydržel. Ondřej Imrich nahodil puk od modré čáry, do dráhy letu sáhl Adam Flok a Šimonů byl ve své brance bezmocný.

Také ve druhé části oba týmy pokračovaly v aktivní hře, gól byl ale k vidění jen jeden. Na modrou čáru dostal nabito Štěpán Fryšara, jehož dělovku zastavila až síť za zády Hlaváče a po druhé části tedy odcházeli do kabiny spokojeněji zlínští junioři.

Náskok si ale dlouho neužili. V čase 40:48 tečoval do sítě Hamanovo nahození Kryštof Stuchlík a zhruba o třicet sekund později zakončil parádní kombinaci gólem do prázdné klece Jakub Lacka. V dalším průběhu třetí části si Oceláři vytvořili další velké šance, branku ale vstřelit nedokázali a po ráně Michala Gaga přišlo na řadu prodloužení.

V nastaveném čase si ani jeden ze soupeřů výraznější šanci nevytvořil a po deseti minutách následovaly samostatné nájezdy. V těch se trefil pouze zlínský Jiří Karafiát, jenž rozhodl o srovnání série.