Oslabený dorost bojoval, s Brnem ale padl

19.11.2016 · Martina Sikorová
Čtrnáct hráčů do pole, z toho jen pět obránců. Třinečtí mladíci nastoupili na ledě Komety v okleštěné sestavě a po úvodní části museli dotahovat dvoubrankový náskok. Krátce po příchodu ze šaten vedlo Brno už o tři góly, vzápětí ale vykřesal jiskřičku naděje René Najsar. Ve zbývajícím čase už se ovšem prosazovali pouze domácí a Oceláři se tak vrátí s prázdnou.
24.kolo, sobota 19.11.2016
6:1
DRFG Aréna
Třetiny: 2:0, 2:1, 2:0  Branky a nahrávky: 6. Krejčí (Matula), 15. Svoboda (Plášek, Jurnečka), 23. Plášek, 38. Süss (Matula), 46. Süss (Jurnečka, Minárik), 57. Krejčí (Vežník, Kučera) - 24. Najsar (Peterek) Rozhodčí: Ondráček - Horký, Mikoviny. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 42:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Holík - Věžník, Jurnečka, Kowalczyk, Kučera, Mlčák, Vašíček, Jeřábek - Süss, Svoboda, Minárik, Střondala, Krejčí, Matula, Novák, Zajíček, Kunc, Plášek, Kadlic
Ochman - S. Radzienciak, Rufer, Timotej Marguš, Michálek - Havránek, Tománek, Klocek, Przybyla, Kvasnica, Peterek, Indrst, Plandor, Papaj, Najsar, Molin

Utkání mezi Kometou a Třincem odstartovala šance Przybyly. Hostující útočník se řítil sám na Holíka, ten ale jeho zakončení zneškodnil a Molin už se k dorážce nedostal. Nedáš? Dostaneš. Po vyhraném buly v útočném pásmu se ke kotouči dostal Petr Krejčí a dopravil jej za záda Ochmana.

Třinečtí mohli kontrovat z přečíslení dva na jednoho, s ranou Tománka si ovšem domácí gólman poradil a následný závar se Ocelářům proměnit nepodařilo. V patnácté minutě už Brno vedlo o dva góly, když se z brejku ranou pod horní tyč prosadil Matěj Svoboda.

Krátce po příchodu ze šaten Kometa svůj náskok ještě upevnila po samostatném úniku Karla Pláška. O devět sekund později se prvního gólu dočkali také Oceláři poté, co po přihrávce Peterka překonal Holíka René Najsar.

Těsně před koncem druhé části si ale domácí vzali svůj třígólový náskok zpět. Z rychlého protiútoku dostal kotouč do sítě Jan Süss a stanovil tak skóre po čtyřiceti minutách hry na 4:1.

Další gól vstřelila Kometa rovněž zásluhou Jana Süsse, který se prosadil pohotovou střelou z pravého kruhu. Snížit nepříznivý stav se následně snažil Przybyla, jenž ale svůj brejk nedovedl do úspěšného konce. V čase 56:53 pak padla poslední branka zápasu, to když se ranou od modré čáry prosadil Petr Krejčí.