Vítězné derby staršího dorostu! V prodloužení rozhodl Filip Krzak!

07.10.2016 · Martina Sikorová
Po úvodní části Oceláři nad svým soupeřem vedli zásluhou Dana Przybyly, Ridera ovšem následně srovnala a rozhodovalo se tak až v nastaveném čase. V něm se do brejku podíval obránce Filip Krzak, jenž vystřelil bonusový bod pro třinecké barvy.
11.kolo, pátek 7.10.2016
1:2p
ČEZ Aréna
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 - 0:1  Branky a nahrávky: 24. Konečný (Fridrich) - 19. Przybyla (Molin), 63. Krzak. Rozhodčí: Kubičík (Adamec, Poruba). Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Malík - Kaláb, Vícha, Vondál, Šulák, Vacula, Kunc - Vojtovič, Gřesík, Žemba, Fridrich, Bochnak, Beránek, Mrva, Kylnár, Konečný, Věntus
Ochman - S. Radzienciak, Rufer, Krzak, Timotej Marguš, Michálek, Homola - Havránek, Tománek, Krupa, Klocek, Przybyla, Peterek, Raška, Indrst, Papaj, Najsar, Molin

Třinečtí mladíci vstoupili do regionálního derby poněkud nedisciplinovaně a hned zkraje zápasu nabídli domácím dvě početní výhody. Při hře ve čtyřech proti pěti ovšem mladí Oceláři svému soupeři skórovat nedovolili.

Vzápětí sice přesilovou hru nevyužili ani svěřenci trenéra Wojnara, dlouho je to ale mrzet nemuselo. Jen pár minut před první sirénou našel Molin zcela volného Dana Przybylu a třinecká osmadvacítka se střelou mezi betony nemýlila.

Krátce po startu druhé dvacetiminutovky však bylo srovnáno, když se mezi třineckými obránci protáhl až k zakončení Viktor Konečný, jenž překonal Ochmana.

O pár minut později mohly Vítkovice zvrátit stav utkání na svou stranu, Bochnak ovšem trefil pouze jednu z tyčí a následně zastavil únik Konečného připravený Radek Ochman.

V závěrečné části už se ani jeden ze soupeřů prosadit nedokázal a rozhodnout tak muselo až prodloužení a podobně jako v úvodním souboji nakonec urvali druhý bod Oceláři, to když se z brejku bekhendově prosadil Filip Krzak.