Mladší dorost vstoupil do přípravy vítězně!

03.08.2016 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Raszky proti Havířovu hned dvakrát ztratili své vedení a o výsledku zápasu tak rozhodla až závěrečná část, ve které Oceláři předčili AZet v důrazu před soupeřovou brankou, z čehož padly tři třinecké góly.
přát. , středa 3.8.2016
Havířov
WERK ARENA
Třetiny: 2:1, 0:1, 3:0  Branky a nahrávky: 2. Lerchová (Stročka), 20. Lerchová, 44. Szmek (Macháček), 53. Macháček (Szmek, Weber), 57. Stročka – 16. Mastič (Malysz), 39. Kantor (Byčkov, Němec). Vyloučení: 3:4, navíc za faul J. Ciencialy nařízeno TS (neproměněné). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.
Klimek (31. Švaňčara) – Stacha, F. Cienciala, Wantulok, Mituchovič, Miklík, Novotný, Chmiel, Weber, Wardas, Pszczolka, Kapitanov, Králík, Macháček, Szmek, Lerchová, J. Cienciala, Stročka, Zvrtek, Stebel, Leščuk
Trvaj (Kantor) – Frančiak, Macurák, Puzon, Dabrowski, Zelinski, Koubek, Čempel, Szturc, Backa, Byčkov, Mastič, Stromko, Hladil, Malysz, Přeček, Němec

Mladší dorostenci vstoupili do prvního přípravného utkání parádně. Odehrány totiž ještě nebyly ani dvě minuty a hráči s dráčkem na prsou už se radovali z gólu po přesně mířené střele Laury Lerchové z mezikruží. Hosté poté sice vyrovnali zásluhou Mastiče, do kabin ale odcházeli spokojenější Oceláři a to díky dalšímu gólu Laury Lerchové, jenž vrátila puk do sítě po ráně Jana Ciencialy.

Prostřední dvacetiminutovka naopak nabídla jen jedinou branku. Pokus Byčkova dorazil za záda třineckého gólmana Kantor a znovu tak bylo srovnáno. Havířov se poté mohl dostat i do vedení, když unikajícího Byčkova zastavil pouze za cenu nařízeného trestného střílení Jan Cienciala, Švančara ovšem Oceláře podržel a puk za svá záda nepustil.

Vzápětí tak šli do vedení Oceláři, když se po důrazu v brankovišti prosadil Martin Szmek. A to nebylo ze strany domácího týmu vše. Na rozdíl dvou gólů poté zvýšil Štěpán Macháček, jenž dorazil puk do odkryté sítě.

Důraz v brankovišti se nakonec podařilo třineckému týmu proměnit ještě jednou, to když se v přesilové hře prosadil Kristián Stročka a stanovil tak konečné skóre zápasu.