Junioři zvládli i druhý venkovní zápas, Kladno porazili 4:2!

07.01.2017 · Martina Sikorová
Po úvodní části Oceláři o jeden gól prohrávali, krátce po příchodu ze šaten ale dvěma trefami v rozmezí necelé minuty otočil zápas Jan Hladonik. Domácí sice reagovali bleskovým vyrovnáním, v čase 36:54 se ovšem prosadil Kryštof Stuchlík a tato trefa se nakonec ukázala jako rozhodující. Jen chvíli před závěrečnou sirénou navíc vítězství Ocelářů zpečetil Patrik Hrehorčák a z tripu po kluzištích soupeřů tak svěřenci trenéra Wojnara vezou plný počet bodů.
32.kolo, sobota 7.1.2017
Kladno
2:4
ČEZ Stadion
Třetiny: 1:0, 1:3, 0:1  Branky a nahrávky: 10. Patyk (Kezsi, Schildhabel), 28. Schildhabel (Kezsi, Havelka) – 27. Hladonik (Kalus, Hrehorčák), 28. Hladonik (Cihlář), 37. Stuchlík (Flok, Kaukič), 56. Hrehorčák (Hrachovský, Imrich). Rozhodčí: Battěk - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 33:46. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.
Stahl – Havelka, Kiml, Cibák, Chládek, Kučera, Malý – Vach, Patyk, Bláha, Okegawa, Schildhabel, Řepka, Kezsi, Kučera, Kalaj, Čermák
Loubal – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Adámek, Haman, Imrich – Stuchlík, Kaukič, Cihlář, Plitko, Mach, Flok, Hrehorčák, Kvasnica, Hladonik, Lacka, Kalus

První velkou šanci si vypracovali domácí hráči. Při třinecké přesilovce ujel do úniku Vincent Keszi, Loubal se ale blafákem do forhendu zaskočit nenechal a srazil puk do rohu hřiště. Vzápětí už se Rytíři radovali. V početní výhodě se dostal k dorážce vlastní střely Petr Patyk a Kladno šlo do vedení.

Oceláři se snažili o vyrovnání, ránu Grzegorze Radzienciaka od modré ovšem zastavil jeden z bránících hráčů a krátce nato spálil obrovskou šanci Jan Hladonik. Útočník s osmatřicítkou na dresu měl před sebou odkrytou klec, místo ní ale trefil pouze beton Stahla.

V prostřední části se první branky dočkali také Oceláři. Jan Hladonik se ocitl zcela sám před kladenským gólmanem a nerozpakoval se poslat kotouč za jeho záda. Zhruba o minutu později se Jan Hladonik prosadil znovu, tentokrát dorážkou do prázdné klece a svěřenci trenéra Wojnara šli do vedení.

Z něj se ale příliš dlouho neradovali a vzápětí bylo znovu srovnáno, když se po přihrávce Vincenta Kesziho prosadil Krešimir Schildhabel. Ocelářům se tento stav ale nelíbil a v čase 36:54 už ani neplatil. Lukáš Kaukič se dostal k puku a střelou k pravé tyči vyzrál na Stahla.

Závěrečná část už příliš mnoho nenabídla, přece jen však padl ještě jeden gól. Při hře ve čtyřech se kotouč ocitl na holi Patrika Hrehorčáka, slovenský útočník nezaváhal a pojistil tříbodové vítězství Ocelářů.