Závěr čtvrtiny odehrajeme venku, v pátek v Pardubicích

12.10.2017 · Daniel Ježek, Michal Samiec
První čtvrtina letošního ročníku Tipsport extraligy se blíží ke svému konci, Oceláře čekají dva venkovní duely. V pátek se hráči s drakem na hrudi představí na ledě pardubické Tipsport areny, od osmnácti hodin budou proti Dynamu usilovat o další tři body. Podaří se Ocelářům navázat na výkony z posledních tří duelů?

Dynamo na minulou sezónu nebude vzpomínat vůbec v dobrém. Pardubičtí museli zachraňovat extraligovou příslušnost v baráži, týmu kolem kapitána Tomáše Rolinka se však nedaří ani v letošním ročníku. Východočeši v dosavadních dvanácti zápasech zvítězili jen čtyřikrát, se získanými dvanácti body se Dynamo krčí u spodku tabulky, na poslední Litvínov však má náskok pěti bodů.

Vedení pardubického celku se rozhodlo na nepříznivou situaci reagovat vypůjčením Rostislava Marosze, útočník Ocelářů vypomůže Dynamu minimálně do konce kalendářního roku. V pátek proti Slezanům ale Marosz nenastoupí, výpomoc totiž byla podmíněna neúčastí Marosze ve vzájemných zápasech.

Pardubice v posledním duelu zavítaly právě na led posledního celku extraligy, zápas nenabídl žádnou střeleckou podívanou. V šedesáti pěti minutách hry branka nepadla, druhý bod Dynamu v nájezdech přisoudil Peter Quenneville.

“První třetina byla z naší strany vynikající. Několikrát jsme domácí zatlačili a vytvořili jsme si několik šancí. Myslím si, že kdyby to bylo po první třetině 3:0 pro nás, tak by se nikdo nedivil. I v té druhé jsme přebírali iniciativu, nějak nás zastavila přesilovka pět na tři. Dobře, že se nepotvrdilo to pravidlo, že když v ní nedáš gól, tak prohraješ. Ještě jsme měli jeden samostatný nájezd - Jánko Sýkora. Musím kluky strašně pochválit za obětavou práci v tolika oslabeních. To klobouk dolů. A velká pochvala celému mužstvu za týmový výkon, podpořený skvělým Kloučkem,“ řekl trenér Miloš Holaň.

Poslední zápas Pardubic

8. října 2017: HC Verva Litvínov – HC Dynamo Pardubice 0:1 sn. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0).
Branky a nahrávky: rozhodující nájezd Quenneville.
Sestava Pardubic v posledním zápase: Klouček – Hunkes, Wishart, Cardwell, Čáslava, Mojžíš, Ščotka, Trončinský – J. Sýkora, Tomášek, S. Treille – Quenneville, Bojko, Rolinek – P. Sýkora, Poulíček, Perret – M. Kaut, Dušek, Vondráček.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři v uplynulých třech zápasech dali zapomenout na nezdary s Olomoucí a ve Zlíně, svěřenci trenérů Václava Varadi a Marka Zadiny na domácím ledě zdolali Spartu, Chomutov a v úterý také švédského mistra HV71 Jönkoping. Právě výhra nad severským soupeřem poslala hráče s drakem na hrudi do vyřazovací fáze Champions Hockey League, Oceláři se vůbec poprvé kvalifikovali mezi šestnáct nejlepších celků. Dalšího soupeře Slezané poznají v pátek.

“Výsledek nás nesmírně těší. Podařil se nám vstup do utkání, kdy jsme dvakrát skórovali. Švédský tým zabral, měl šance, ale výrazně nás podržel Šimon Hrubec. Ve druhé části se hra vyrovnala, soupeře jsme posadili na koně častými fauly. V závěru jsme si výhru pohlídali, drželi jsme systém, drželi jsme soupeře daleko od naší branky. Je to parádní soutěž, dostali jsme se mezi nejlepších šestnáct týmů, je to velký úspěch,“ radoval se Václav Varaďa po postupu ze skupiny.

Další souboj v Lize mistrů je na programu až na konci října, mezi tím Slezany čeká několik duelů Tipsport extraligy. První čtvrtina soutěže se blíží ke svému konci, Oceláře čekají dva venkovní duely v řadě. Slezané nejprve zavítají do Pardubic, v neděli pak čtvrtinu uzavřou na ledě Mladé Boleslavi. Podaří se třetímu celku tabulky potvrdit skvělou formu z předchozích zápasů a připsat si další důležité body?

Poslední zápas Ocelářů

10. října 2017: HC Oceláři Třinec – HV71 Jönkoping 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Svačina (Polanský, Adamský), 10. Polanský (Adamský, Svačina), 57. Adamský (Hrubec).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Hrubec – Krajíček, M. Doudera, Bartko, Linhart, Adámek, Musil, Jank – Martin Růžička, Marcinko, Rákos – Svačina, Polanský, Adamský – Irgl, Cienciala, Hrňa – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík.

Poslední vzájemný zápas

Poslední měření sil pátečních soupeřů proběhlo v úvodním měsíci letošního roku. Oceláři zavítali na led pardubického Dynama, Tipsport aréna viděla vyrovnanou bitvu s devíti brankami. Do zápasu v roli favorita vstupovali hráči s drakem na hrudi, dva body za výhru v prodloužení ale nakonec brali Východočeši. Rozhodující trefu si do pětašedesáté minuty schoval Petr Sýkora.

20. ledna 2017: HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 5:4 pp. (2:2, 1:0, 1:2).
Branky a nahrávky: 7. Rolinek (Havlík, Schaus), 15. Redenbach (Rolinek, Schaus), 27. Beran (Schaus), 47. P. Sýkora (Rolinek, Redenbach), 65. P. Sýkora (Nahodil, Schaus) – 10. Rákos (Dravecký, Kreps), 18. Hrňa (Marosz, Petružálek), 42. Kane, 46. Roth (Adamský, Irgl).

Umístění v tabulce 3. 13.
Bilance v TELH 11 zápasů, 6-1-2-2, skóre 36:27, 22 bodů 12 zápasů, 3-2-0-7, skóre 28:42, 13 bodů
Bilance venku/doma 4 zápasy, 1-0-1-2, skóre 7:12, 4 body 5 zápasů, 1-0-1-3, skóre 15:19, 4 body
Bilance posledních 10 zápasů 7 výher (1 v prodl.) – 3 prohry (1 v prodl.), skóre 32:22, 21 bodů 4 výhry (2 v prodl.) – 6 proher, skóre 24:39, 10 bodů
Aktuální série 2 výhry 1 výhra
Lídr bodování Martin Růžička 14 (6+8) David Tomášek 9 (4+5)
Nejlepší střelec Tomáš Marcinko 7 David Tomášek, Sacha Treille oba 4
Nejlepší nahrávač Vladimír Roth 10 David Tomášek, Marek Trončinský, Jacob Cardwell všichni 5
Nejproduktivnější obránce Vladimír Roth 14 (4+10) Marek Trončinský 7 (2+5)
Nejtrestanější hráč Daniel Rákos, Tomáš Marcinko oba 12 Ty Wishart 37
Nejlepší v +/- David Musil +7 Ty Wishart +3
Vítězné góly Martin Růžička 2 Martin Kaut 2
Góly v přesilovce Tomáš Marcinko 5 Sacha Treille, Ty Wishart, Martin Kaut, Peter Quenneville, Ján Sýkora všichni 1
Martin Růžička 3 z. – 0/3, úsp. 83,78 %, prům. 4,97 g/z, 0 SO
Hrál za soupeře Tomáš Linhart, Tomáš Marcinko, Daniel Rákos Jiří Hunkes, Marek Trončinský, Ján Sýkora