Výtěžek z dražby dresu už pomáhá mladým Ocelářům!

02.03.2017 · Klub
Po posledním domácím derby, jenž bylo jubilejním stým extraligovým střetnutím mezi Oceláři a Vítkovicemi, byl vydražen speciální dres s podpisy kapitánů obou týmů, Zbyňka Irgla a Rostislava Olesze. Cenný suvenýr získal za 22 700,- Kč Roman Sikora a polovina z této částky již byla použita na nákup tréninkového vybavení pro malé Oceláře.

“Jsem fanouškem třineckého hokeje už 40 let. Pamatuji si doby, kdy jsem s tátou chodil do staré WERK Arény, tam sněžilo a rozhodčímu zamrzla píšťalka. Dres je pro mne cenný předmět. Sté derby bylo jen jedno a dvoustého se už asi nedožiju. Nechtěl jsem, ať ten dres získá někdo z Ostravy. Chtěl jsem, ať zůstane v rukou Ocelářů. Je to i o hrdosti ke klubu, byla to má největší taková akce, do které jsem se pustil,” prozradil několik důvodů k účasti v dražbě její vítěz.

Památné pocity zažil při samotném předání. “Když jsem vycházel na ten červený koberec a viděl a slyšel, jak mi hráči klepou hokejkama o led, to bylo něco nezapomenutelného. Přál bych to zažít každému,” řekl pan Sikora.

Cílem dražby byla podpora mládeže. Peníze putovaly na konto Nadačního fondu OCELÁŘI: “V posledních letech Třinec dbá o svou mládež, vyrůstají nám tady výborní hokejisté, i to byl jeden z důvodů, proč jsem chtěl získat zmíněný dres,” pověděl úspěšný dražitel.

¨

Radost z výtěžku měla i předsedkyně Nadačního fondu OCELÁŘI paní Irena Moderová. “Jsem nesmírně ráda za to, že se účastníci pustili do dražby s velkým odhodláním získat tento cenný artefakt. Výsledná částka je pro mě obrovským překvapením a vítězi blahopřeji.”

Hokejové vybavení předal hráčům třetí třídy před začátkem tréninku sportovní manažer třinecké mládeže Jozef Daňo a malí Oceláři si mohli své nové pomůcky ihned vyzkoušet. “Koupili jsme čtyři branky na minihokej a čtyři stojany na dovednostní kličky, které jsou dobré zejména pro útočníky. Toto vybavení pomůže hráčům v hokejovém růstu,” uvedl legendární útočník.

A co se stalo s dresem? “Dres visí v mé firmě Euronics v Českém Těšíně, ale na každé derby ho beru sebou. Škoda, že se toho nemohl dožít můj otec.”