Vyhrávat nás prostě baví, usmívá se Zbyněk Irgl

28.12.2016 · Martin Stebel
O L O M O U C - Tohle je skutečný lídr a pravý kapitán, jenž umí optimálně načasovat nekompromisní gólový úder! ZBYNĚK IRGL letos už podruhé díky pohotové trefě v posledním dějství rozhodl o kompletním bodovém importu Ocelářů z olomouckého zimního stadionu. Mužstvo z WERK ARENY tak potvrdilo úspěšnou fazónu v měsíci prosinci - z osmi zápasů vyhrálo už posedmé!

Z tvých osmi letošních gólů se hned tři trefy povedly na olomouckém kluzišti. Zdá se, že místní Kohouti jsou oblíbeným soupeřem...

Takhle bych to nebral, hlavní je naše výhra. Po nepodařeném utkání v Liberci jsme potřebovali bodovat, což se povedlo. Co říct k mé trefě? Šel jsem do brány, byla tam nějaká hokejka soupeře, s trochou štěstí se to ke mně odrazilo, podařil se gól, což já jen vítám!

Domácí tým byl dnes hodně nepříjemný a kousavý, že?

V Olomouci se vždy hraje špatně. Domácí jsou zvyklí na svůj stadion, výborně bruslí, hrají v pěti směrem dozadu, zahušťují střední pásmo. Ty zápasy jsou tady opravdu těžké. Byl to takový hokej nahoru-dolů. K vidění byly pasáže, kdy měla více ze hry Olomouc, potom jsme zase tlačili my. Bylo to svižné utkání.

Olomoucký stadion patří k těm nejstudenějším v rámci extraligy. Byla to nějaká komplikace?

Dnes tady byla opravdu velká zima. Sice jsme se připravovali na to, že tady bude velmi chladno, ale jakmile jsme přišli do haly, bylo to pořádně cítit. Připravovali jsme se tak, abychom dobře střídali, aby všichni byli v tempu, ať jsou zahřátí. Člověk se musí připravit na každou situaci, podmínky byly pro oba týmy stejné. Bylo by divné, vymlouvat se třeba, že jsme prohráli kvůli zimě, to bychom byli asi dost velcí alibisté.

I po dnešním kole jste uhájili pozici lídra. Je to pro vás důležité?

Potěší to, ale víme, že ta podstatná část sezony nás teprve čeká. Vždycky chceme být první, anebo se aspoň pohybovat někde v horních patrech tabulky. Vyhrávat nás prostě baví!

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno